ÖZGÜR ÖZEL’DEN ALKOL SATIŞININ YASAKLANMASINA ÇOK SERT TEPKİ 

banner297

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarında alkol satışına izin verilmiyordu. Bu nedenle ‘tam kapanma' sürecinde de uygulamanın devam edip etmeyeceği tartışma konusu oldu. Alkol satışın yasak getirildiğini ifade eden Özgür Özel, “Bu karar Anayasayı ihlal, kişisel hak ve özgürlüklere siyasi müdahaledir.” dedi. 

Asayiş 27.04.2021, 19:40 27.04.2021, 19:49
ÖZGÜR ÖZEL’DEN ALKOL SATIŞININ YASAKLANMASINA ÇOK SERT TEPKİ 

Türkiye’de 29 Nisan Perşembe akşamı itibarıyla tam kapanma dönemine geçilecek.  17 Mayıs sabah 05.00’e kadar kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 
İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecek.
Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarında alkol satışına izin verilmiyordu. Bu nedenle ‘tam kapanma' sürecinde de uygulamanın devam edip etmeyeceği tartışma konusu oldu.
İçişleri Bakanlığı'nın kısıtlamalara ilişkin yayınladığı genelgede alkol satışının yasak olduğuna ilişkin açık bir ifade yer almazken Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından tekel bayilerinin de kapanma süresi boyunca 10.00 ile 17.00 arasında açık olacağını, yasak kapsamında olmadığını söyledi.
Öte yandan Sözcü Gazetesi konuyu İçişleri Bakanlığı’na sordu. Haberde yer alan iddiaya göre üst düzey bir yetkili, alkol satışı yasağı uygulamasının 17 günlük kapanma süreci boyunca geçerli olacağını bildirdi. Yetkili, Tekel bayileri marketlerde alkollü içki satış yapılamayacağını belirtti.
ÖZGÜR ÖZEL’DEN TEPKİ 
Konuyla ilgili bir açıklama da CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den geldi. Özel açıklamasında; “Yıllardır kimsenin yaşam biçimine karışmıyoruz yalanı atanlar pandemiyi fırsat bilip 17 günlük alkol satış yasağı getirdi. Bu karar Anayasayı ihlal, kişisel hak ve özgürlüklere siyasi müdahaledir. Geri alınmalıdır, aksi hukuk devletinin terki, teokratik yönetimin itirafıdır.” ifadelerini kullandı.  
Yasak haberleri Twitter’da da gündem oldu. “Alkolümedokunma” başlığıyla yapılan paylaşımlar Twitter’da üst sıralara yükseldi.  


 

Yorumlar (9)
Gercekleri soylerim 6 ay önce
anca iyi olmuş bırak pandemiyi mübarek ramazanda o haramı içmeyin be tam kapanma ve mübarek ramazan bu haram içki satışını yasaklamak tam isabet helal olsun hükümetimize
manisalı 6 ay önce
Ramazanda katmerli günah mı yazılıyor? içen kendine içer ve evinde içer, sizin gibi olmayanlara tahamülünüz yok, yobazca düşünceler bunlar..
ahmet 6 ay önce
lanet olası yobaz zihniyeti...
Manisa 6 ay önce
Hukuk yok ki
Küçük Esnaf 6 ay önce
özgürcüğün birkaç hafta önceki Camilerin kapanması gerektiği yönündeydi, bu seferde kapanmada içki satışı serbest olsun yönünde. Bu arkadaşın dinini merak ettim şahsen!
Küçük Esnaf 6 ay önce
"manisalı" ya cevap: Cevap yazarken lütfen ayık olunuz! özgürçük cami kapatılsın ve alkol satışı serbest olsun diyor. Bunu bir MÜSLÜMAN dile getirir mi? Anlayabilmen ümidiyle.:.
manisalı 6 ay önce
bağdaştırdığın örneğe bak.. akıl olsun azıcık akıl, alkol almaya cemaat halinde mi gidiliyor?
MANİSA TARZANI 6 ay önce
ALKOLÜ ALACAKLAR. SONRA OTURACAKLAR ÜLKEYİ KURTARACAKLAR.İÇECEKLER İÇECEKLER SONRA 128 MİLYAR DOLAR NEREDE DİYE BAĞIRACAKLAR.
21 GÜN AYIK DOLAŞIN KARDEŞİM NAPALIM YANİ
demir 6 ay önce
ÖZEL bey sana mı dustu alkol. mubarek ramazan gununde soylenecek başka konumu kalmadı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık