MURADİYE'DE OTOBÜSLERİN CAMLARINI KIRIP KOLTUKLARINI PARÇALADILAR

banner297

Manisa şehir içi toplu taşımacılığına hizmet veren 141 nolu taşıma kooperatifine ait 4 otobüs, toplanma alanı olan Yunusemre ilçesi Muradiye mahallesinde saldırıya uğradı. Otobüslerin camları kırıldı, koltukları parçalandı. Saldırganlardan biri sızıp kaldığı otobüste yakalandı.

Asayiş 27.03.2021, 11:50
MURADİYE'DE OTOBÜSLERİN CAMLARINI KIRIP KOLTUKLARINI PARÇALADILAR
banner388

Haber: Ahmet ÜNSAL

Jandarma birimleri ise otobüslerden birisinin içerisinde sızıp kalan saldırganlardan birini yakaladı.700-800 bin tl değerinde olan otobüslerdeki zararın ise 500 bin TL olduğu belirtildi.
Muradiye 141 nolu Taşıma Kooperatifi otobüs sahiplerini şoka uğratan olay önceki gün gece sabaha karşı meydana geldi. Kimliği belirsiz kişiler otobüslerin toplanma bölgesine gelerek burada yanlarında getirdikleri alkollü içecekler ve takviye olarak aldıkları uyuşturucuların etkisiyle kontrolden çıktılar. Saldırganlar bezbol sopaları ile otobüslerin camlarını parçaladı. Kesici aletlerle de otobüslerde tüm koltukları parçalayarak oturulmaz hale getirdiler. Öte yanda da koltukları yerlerinden sökerek zararın boyutlarını üst düzeye çıkarttılar. Saldırganlar olay yerinde kayıplara karıştı. Sabah otobüsleri bıraktıkları park alanına gelen otobüs sahipleri ve şoförleri gördükleri manzara karşısında şoka girdi. Durumu Muradiye jandarmasına bildirdiler. 

SALDIRGANLARDAN BİRİSİ OTOBÜSTE SIZMIŞ VAZİYETTE YAKALANDI

Olay yerine gelen jandarma birimleri otobüslerden birisinin içerisinde aldığı alkolle sızıp kalan saldırganlardan birisi olduğu belirlenen Muhammet A’yı gözlem altına alarak soruşturmayı başlattı.
Saldırgan Muhammet A, karakolda verdiği ifadesinde olay anında tek başına olduğunu belirterek;
“Çok canım sıkılmıştı aldığım alkolün etkisiyle ne yaptığımı bilmiyorum. Çok yanlış yaptım. herkese yanlış yaptım. Onlara çok zarar verdim pişmanım.” dediği öğrenildi.

“ZARARIMIZ ÇOK BÜYÜK”   
Muradiye 141 Nolu Taşıma Kooperatifinin başkanı Vedat Yılmaz ise böylesi bir saldırıyı bir kişinin yapmasının olanaksız olduğunu, bu işin tam bir organize iş olduğu dile getirerek;
“Zararımız hem maddi hem de manevi boyutta çok fazla. Üyelerimizden Asım Akduman, Tuncay Buluş, Aziz Yılmaz, Mehmet Uygun’a ait otobüslerde hasar otobüslerin sefere çıkmasına engel. Zarara gelince en az 500 bin lira. Bu araçların kasko süreçleri yeni bitmişti. Bu olayın bir benzeri 10 gün öncede başımıza gelmişti. Münferit olduğunu düşünmüştük. Birde otobüslerimizi park ettiğimiz alan oldukça karanlık her türlü mekanına haiz kişilerin ellerini kollarını sallayarak mallarımıza zarar verme olasılığını arttırıyor. Ulaşım Daire Başkanlığımızda daha güvenli ışıklandırması olan alan tahsis etmesini istiyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
30
açık