banner298

MİMAR SİNAN BULVARINDA KAZASIZ GÜN YOK

banner297

Ülkemizde her şehrin kazasız caddesi veya bulvarı yoktur. Manisa’da kazasız gecenin geçmediği Mimar Sinan Bulvarı var. Bu gece bir önceki geceki kazalara benzer bir olaya tanık oldu balkonlarında çaylarını yudumlamaya çalışan vatandaşlar.

Asayiş 20.07.2022, 01:24
MİMAR SİNAN BULVARINDA KAZASIZ GÜN YOK

Haber ve fotoğraflar: Ahmet ÜNSAL 
Saatler 23:55’i gösterdiğinde Yunusemre ilçesi Mimar Sinan Bulvarı üzerinde evlerinin balkonlarında oturan vatandaşlar büyük bir gürültü sonrasında üç otomobilin birbirine girdiğine tanık oldu. 06 LC 025 plakalı otomobil sürücüsü Yeni Mahalle yönündeki kavşaktan Mimar Sinan Bulvarından çıkmakta olan 09 LA 494 plakalı araca çarptı. Bu kez bu araca da 35 APT 349 plakalı otomobil çarptı. Üç aracın karıştığı zincirleme trafik kazası nedeniyle olay yerine ambulanslar sevk edildi.Şehir içi trafik ekipleri geçici olarak trafiğe kapalı olan Bulvarı kaza yerini fotoğraflayarak tespitin ardından yolu tek şeritten trafiğe açmayı başardı. Kazayı küçük sıyrıklarla atlatan sürücülerin tedavileri için 112 sağlık ekipleri kendilerini ambulansın içerisine davet etmelerine sürücüler olumsuz yanıt vererek araçlarının başına döndü.
Bu arada Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalardaki işyerlerinden evlerine gelmek için servislerinden inen vatandaşlar Gazi ve Şehitler Yaya üst geçidinden kazayı an ve an filim izler gibi izlediler.
BULVAR SAKİNLERİ ÇAYLARINI AĞIZ TADIYLA YUDUMLAMAK İSTİYOR    
Evleri Mimar Sinan Bulvarı üzerinden olan vatandaşlar ise 
“Kazasız geçireceğimiz geceleri özlemeye başladık. İnanın her kaza oluşunda yüreğimizi ağzımıza geliyor. Meydana gelen kazalar yola savrulanları mı, neden benim aracıma çarptım diyenleri mi, Az dursaydın ben geçseydim diyerek karşı tarafla ağız dalaşına girenleri mi .Bunların hepsini bizler her gece balkonlarımızda dostlarımızla sohbet ederken tanık oluyoruz. Ağız tadıyla çayımızı yudumlayacağımız geceleri iple çekiyoruz. Kazaların sıkla yaşandığı bulvara ya gece radarı ya da trafik ekibi diksinler” şeklinde dert yandılar.
Kazaya karışan üç araç çekici aracılığıyla olay yerinden kaldırıldı. 


 

Yorumlar (4)
alp 2 ay önce
bu bulvarda ses ölçümü yapılması lazım, şehir içinde gecen yollarda ses bariyeri yapılır manisa bu konuda çözümler üretemiyor.
Hüseyin 2 ay önce
EDS kurulmadan bu sorunu çözemezsiniz.Türkiye'nin pek çok kentinde bu sistem bulunmasına rağmen,ne hikmet ise Manisa'da yok.
Hakkı 2 ay önce
Son 1 yılda kaç kaza olmuş bakınız. Tedbir alması lazım yetkililerin.
Huysuz 2 ay önce
Dahada beter olun
26
açık