Manisa'ya orman yangını çıkarmak için gelen PYD/PKK'lı 2 terörist yakalandı

banner297

Manisa, İzmir ve Bursa'da orman yakmak için keşif yaptıkları tespit edilen PKK üyesi iki kardeş Manisa'da yakalandı

Asayiş 29.07.2021, 22:08 29.07.2021, 23:20
Manisa'ya orman yangını çıkarmak için gelen PYD/PKK'lı 2 terörist yakalandı

İlker Uyar
MANİSA (İHA) -Manisa, İzmir ve Bursa’da keşif yapıp orman yakma eyleminde bulunduktan sonra yurt dışına kaçacakları yönünde istihbarı bilgi edinilen PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü üyesi 2 kardeş, MİT, Jandarma ve Emniyetin ortak operasyonu ile yakalandı.

PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren yabancı uyruklu kardeş 2 örgüt mensubunun orman yakma eylemi için İzmir, Manisa ve Bursa illerine gelerek keşif yaptıkları, orman yakma eylemini gerçekleştirerek illegal yollardan yurt dışına çıkacakları yönünde istihbari bilgi elde edildi. Gelen istihbarat üzerine harekete geçen Emniyet ve Jandarma ekipleri söz konusu 2 kardeşin Manisa'nın Turgutlu ilçesinde olduğunu tespit etti. İzmir İl Jandarma Komutanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı ile koordineli yapılan müşterek operasyon sonucu terör örgütü üyesi yabancı uyruklu 2 kardeş yakalanarak gözaltına alındı.

Yorumlar (1)
VARANDAŞ 2 ay önce
Bunlar terör örgütü üyesi oldukları biliniyor demekki. AMA ADAMLAR KAÇ TANE İL GEZİP KEŞİF YAPABİLECEK KADARDA ÜLKEMİZDE RAHAT . NASIL OLUYOR BU İŞLER ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL... Daha önce fetö e yüklenirdi bu işler. Yoksa hala fetö ülkede devlet içerisinde devammı ediyor... Terör örgütü oldukları biliniyor kaç il gezip keşif yapmalarına nasıl izin veriliyor ???
24
az bulutlu