Manisa polisinden sesli 'drone'lu maske denetimi

banner297

Manisa’da artan korona virüs vakaları sonrası Manisa İl Emniyet Müdürlüğü maske ve sigara içimi yasak olan cadde, sokak ve meydanlarda sesli drone ile denetim gerçekleştirdi. Bir yandan sesli 'drone'lu, diğer yandan da ekipler maskesi olmayan vatandaşları uyardı.

ASAYİŞ 17.11.2020, 15:45 17.11.2020, 16:18
Manisa polisinden sesli 'drone'lu maske denetimi

Sadık Cangel - Önder Aydın
MANİSA (İHA) -

Manisa’da artan korona virüs vakaları sonrası Manisa İl Emniyet Müdürlüğü maske ve sigara içimi yasak olan cadde, sokak ve meydanlarda sesli 'drone' ile denetim gerçekleştirdi. Bir yandan sesli 'drone'lu, diğer yandan da ekipler maskesi olmayan vatandaşları uyardı.

Manisa’da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa maskesiz çıkanları belirlemek için, sesli 'drone'lu uygulama yapıldı. Bir yandan sesli dronelu vatandaşlara ikazlarda bulunulurken, diğer yandan da sahadaki ekipler maskesi olmayan veya maskesini çenesine indiren vatandaşları uyararak maskelerini takmalarını istedi.

Manisa’da artan korona virüs vakalarının ardından Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda sigara içiminin yasaklandığı caddelerde hem sigara hem de maske denetimi yapıldı. Çoğu vatandaşın kurallara uyduğu görülürken maskesi olmayan veya maskesini çenesine indiren vatandaşlar da polis ekiplerince uyarıldı. Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde drone ile bir yandan denetim yapılırken polis araçlarıyla da sık sık anonslar yapılarak vatandaşların kurallara uyması istendi.

Polisin uygulamasını ve 'drone'u gören vatandaşlar da merakla uygulamayı takip etti.

Yorumlar (0)
18
açık