KUYUMCUYA BASKIN! 150 MAĞDUR VE TAHMİNİ 15 MİLYON TL

Manisa’da Kuyumcular Çarşısında bu akşam patlak veren olayın detayları ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre 15 milyon TL’lik bir kayıp para söz konusu mağdur kişi sayısı ise 100 ila 150 kişi arasında.

ASAYİŞ 26.09.2020, 00:16 27.09.2020, 17:20
KUYUMCUYA BASKIN! 150 MAĞDUR VE TAHMİNİ 15 MİLYON TL

Ahmet Bayram

MANİSA (AA) - Manisa'da iki kuyumcu tarafından dolandırıldığı iddia eden yaklaşık 150 kişi, iş yerinin önünde toplanarak paralarını istedi.

Alınan bilgiye göre, Şehzadeler ilçesinde kuyumculuk yapan A.T. ile M.Ö'nün kendilerine altın alım satımı yapıp kar ettireceği yönünde vaatlerde bulunarak para topladığını belirten yaklaşık 150 kişi, kuyumcular tarafından dolandırıldığını öne sürdü.

Kuyumculardan paralarını geri istemelerine rağmen çeşitli bahanelerle bekletildiklerini savunan yüzlerce mağdur, Kuyumcular Çarşı'sındaki iş yerinin önünde toplanarak kuyumcuya baskın yaptı.

Olay yerine çok sevk edilen polis ekipleri, kabalığı sakinleştirmeye çalıştı.

Polis, kuyumcular M.Ö. ile A.T'yi polis merkezine götürürken, mağdur olduğunu belirten yaklaşık 150 kişi polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan Mehmet Karakaş, kuyumcuya 225 bin lira vermesine rağmen geri alamadığını belirterek, "Bize külçe alacaktı, paramı istemeye gittim. Bugün diyor, yarın diyor ama vermiyor." dedi.

Hüseyin Alevoğlu da altın yapması için kuyumcuya para verdiklerini anlatarak, "Bugün gelin alın, yarın gelin alın diyor. Dün açıktı dükkanı, bugün dükkanı kapanmış. 174 bin lira vermiştim altın yapması için." diye konuştu.

İlyas Oğuz da 150-200'e yakın mağdur olduğunu dile getirerek, "Şu an paramızı geri istediğimizde farklı bahaneler sunup bize paramızı geri vermiyor. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızdan, valimizden ve başımızdaki milletvekillerimizden yardım bekliyoruz. Bizim mağduriyetimiz giderilsin, biz son kuruşumuza kadar paralarımızı bunlara verdik. Toplamda 15-20 milyon liradan bahsediliyor. Polis bu kuyumcuları aldı ama biz bunları kaçmak üzereyken bulduk." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
Akdede 1 ay önce
Bu yalan dünyada yiyip içip gezmek varken milletin derdi paramı nasıl ikiye üçe katlarım :)) Nasıl bu kadar saf insan var çevremizde inanamıyorum. Kuyumcu arkadaşları tebrik ediyorum malasef ki başarılarının da devam edeceğini düşünüyorum.
Burç 1 ay önce
Kolay Para Kazanma Hırsı Kısa yoldan zengin olma arzusu dolandırıcıların en sevdiği kişiler
trafik lambası 1 ay önce
herkes fazla kazanmak istiyor,birikiminiz varsa banka daha garanti değilmi !!!
Huysuz 1 ay önce
Bu kuyumcuyu tebrik ederim. Helâl olsun çiftlikbank gibi
Çarşi45 1 ay önce
Vermişler parayı Mustafa’ya, istiyorlar ki Alı Tezcan ödesin... bizim millet böyle, adamın durduk yere itibarını zedelediler
23
parçalı az bulutlu