KAVGANIN ORTASINDA KALAN MANİSALI VEKİLLER    

Meclis Genel Kurulu'nda AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında yumruklu kavga yaşandı. Kargaşa esnasında Ak Partili Manisa Milletvekilleri M.Ali Özkan, Tamer Akkal ve Uğur Aydemir de kalabalığın ortasında kaldı.  

ASAYİŞ 04.03.2020, 20:43 04.03.2020, 21:02

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında kavga yaşandı.

Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Oturumda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç konuşma yaptı.

AK Parti milletvekilleri, konuşma sırasında Meclis'te düzenlediği basın toplantısındaki sözleri üzerinden Özkoç'a tepki gösterdi.
Yaşanan gerginlik üzerine Meclis Başkanvekili oturuma ara 10 dakika verdi. Araya rağmen gerilim azalmadı. 
AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan şiddetli bir kavga yaşandı. 30 dakikayı aşan aranın ardından oturum yeniden başladı.

SAVCILIKTAN ÖZKOÇ HAKKINDA SORUŞTURMA
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, CHP Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özkoç'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma yer verildi.

Paylaşımın video eklentisinde Özkoç'un, TBMM'de yaptığı basın açıklamasını yayımladığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Paylaşım ve konuşma içeriğinin 5237 Sayılı TCK'nin 299. maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanına hakaret suçu kapsamında kaldığı değerlendirilerek 27. Dönem Milletvekili Engin Özkoç hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır."

MANİSA VEKİLLER DE…
Mecliste bir anda başlayan arbede kavgaya dönüşünce o an mecliste bulunan bir çok milletvekili kavgaya karıştı. Kargaşa esnasında AK Partili Manisa Milletvekilleri M.Ali Özkan, Tamer Akkal ve Uğur Aydemir de kalabalığın ortasında kaldı.  
M.Ali Özkan masanın üzerindeyken çekişme esnasında aşağıya doğru bir hamle yaparak kalabalığın arasına dalıyor. Arbede devam ediyor. Akkal ise kalabalığı yararak kavgaya müdahil olurken M.Ali Özkan’ı korumaya çalışıyor. Akkal’ın kavgayı ayırmaya çalışırken büyük çaba sarf ettiği görülüyor. Uğur Aydemir ise kavganın tam ortasına kalıyor. 


 

Yorumlar (8)
manisalı 45 8 ay önce
Unutmayın gerçek dostluklar kavgadan sonra başlar
manisalı 8 ay önce
Ne varsa Tammer AKKAL da var. Aslan gibi mücadele ediyor. MANİSANIN GURURU.
ilker 8 ay önce
Tamer Akkal senmisin yoksa?
vatandaş 8 ay önce
biz o aslanı daha öncede gördük meral hanım için elini çatlatmıştı
MERTAŞ 8 ay önce
BU YARGI KİMİN TARAFINI TUTAR ACABA BİZ ÇOCUKKEN BİRİSİ KÜFÜR ETTİĞİ ZAMAN BEN DE SENİN DERDİK.ÇOCUKSU ŞEYLER ŞİDDETE GEREK YOK. KONUŞARAK ÇÖZÜLÜR TÜRKİYE HEPİMİZİN ATAYA SÖVENLERE YARGI NE KARAR VERİYOR ACABA.
AHMET ÇELEBİ 8 ay önce
Çok ayıp utanç verici durum örnek olacak insanların haline çocuklarımıza nasıl anlatırız bu durumu "senin tuttuğun partinin vekili kötü benim tuttuğum partinin vekili iyi mi "diyelim.
keto 8 ay önce
mecliste hakeret edilmediği sürece herkes kendi veya grupu adına serbestce söz söylemeli ,konuşmalı. Yüce meclise yakışmadı bu göründü. Kim çok yumruk attı vb. ifadeler hiç hoş değil . öfke kontrolü yapılamamış.
*** 8 ay önce
aldığı parayı hakedecek tabiki
29
açık