banner299

banner298

KAHVEHANELERDE BAYRAM VAR

banner297

Manisa’da kıraathanelerin hizmet vermesi ile birlikte işletme sahipleri ve müşterilerin yüzleri gülmeye başladı. Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, esnafın çok sıkıntı yaşadığını ve önümüzdeki günlerde kurallara uyulması halinde bu durumu bir daha yaşamak istemediklerini belirtti.

Asayiş 02.03.2021, 14:00 02.03.2021, 14:16
KAHVEHANELERDE BAYRAM VAR
banner388

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısında işletme sahiplerini sevindiren karar çıktı. Kademeli normalleşmenin yol haritasının belli olması ile beraber kontrollü normalleşme dönemi başladı. Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Restoran, lokanta, kafeterya, kıraathane gibi yerler yüzde 50 kapasite ile sabah 07.00 ve akşam 19.00 saatleri arasında hizmet verecek. Aksi bir durumda salgın artış hızı yönünde gereken değişiklikler değerlendirilecek. Manisa’da kıraathanelerin hizmet vermesi ile birlikte işletme sahipleri ve müşterilerin yüzleri gülmeye başladı. Manisa Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, esnafın çok sıkıntı yaşadığını ve önümüzdeki günlerde kurallara uyulması halinde bu durumu bir daha yaşamak istemediklerini belirtti.
Mekanların tekrar kapanmamaları için halkın kurallara dikkat etmesi için çağrıda bulunan Başkan Çetin, “102 günlük kapanıştan sonra bugün bizim için bayram. Esnafımız çok büyük sıkıntılar yaşadı. İnşallah bu süreci hep beraber iyi bir şekilde değerlendiririz. Hem işimize kavuştuk hem de sevdiğimiz dostlarımıza. Birbirimizi kollayarak bu işin devamlılığını kollamamız lazım. Maske, mesafe, hijyen kurallarına riayet ederek. Tabi ki yapılan açıklama ve valilikten gelen açıklamalar ile zaman içinde veriler değişirse tekrar kapanma gibi bu bir durumda var. Böyle olmaması için hem halkımızdan hem de işletmecilerimizden kurallara dikkat edelim konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Bu işin devamlılığını sağlayalım. Bizim 600 mekânımız kapalıydı. Onun dışında çay ocaklarımız vardı. Fakat onlar faaliyetlerine devam ettiler. 600 mekânın açılması 600 eve ekmek yanında 2’şer kişiye de ekmek verdiğini düşünürsek bin 800-2 bin kişinin evine ekmek götürme şansı doğacak. Bu bizim için büyük bir fırsat. Zaman zaman basın ile de sıkıntılarımızı paylaştık. Bir üyem vardı. Evdeki bebeğine süt alamıyorum dedi. Bu sıkıntıları atlattık. Ama inşallah bu sıkıntılar son olur” dedi.

Yorumlar (1)
Hakkı 2 ay önce
resimlerden belli baya uyuyorlar, mesafe falan müthiş. 1 haftaya kapanırız. AĞlamayın bu defa
24
açık