Judonun mimarı ‘Ali Hoca’ya’ son veda 

banner297

Manisa’ya Judo sporunu sevdiren, bugüne kadar çok sayıda milli sporcu ve antrenör yetiştirilmesine öncü olan, Milli Takım Antrenörlük görevini de üstlenen Ali Atmaca’ya son veda Hatuniye Camiinde kılınan cenaze namazıyla oldu. Kadınlı-erkekli tüm sporcular cenazesine koştu.

Asayiş 25.09.2022, 14:35 25.09.2022, 14:50
Judonun mimarı ‘Ali Hoca’ya’ son veda 

Haber: Ahmet ÜNSAL
Hayrettin Çoban’ın kıldırdığı cenaze namazı öncesinde Ali Atmaca’nın oğlu Halil Atmaca ve sporcuları baş sağlığında bulunanları kabul etti. 
Yaşamının son anına kadar Judo sporundan elini ayağını çekmeyen Ali Atmaca,uzun süredir mücadelesini verdiği Cilt Kanserine yenik düştü.
Ali Atmaca’nın cenazesine Judo Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Ak Parti Şehzadeler İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Çipiloğlu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Şişmanlar, Manisa’daki spor İl Temsilcileri, Ali Atmaca’nın yetiştirdiği sporcular, antrenörler, sevenleri ve  ailesi katıldı.
Ali Atmaca’nın tabutuna Milli Forması konuldu. Duaların ardından Atmaca’nın cenazesi Hatuniye Camiinden ellerin üzerinde taşınarak götürüldüğü Kırtık mezarlığında toprağa verildi.


 

Yorumlar (2)
halim coşkun 2 ay önce
Allah rahmet eylesin. benim de judo hocamdı. üzgünüz
Levent 2 ay önce
Allah gani gani rahme eylesin. Mekani cennet olsun.