İlçe meydanında kendini yaktı, kaymakamlıktan açıklama geldi 

banner297

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kendini kaymakamlık binası önünde üzerine benzin dökerek yakan şahısla ilgili Turgutlu Kaymakamlığından yazılı açıklama yapıldı.

Asayiş 05.04.2022, 17:24
İlçe meydanında kendini yaktı, kaymakamlıktan açıklama geldi 

Manisa'nın Turgutlu ilçesi çok konuşulan bir olaya sahne oldu. M.G. isimli vatandaşın kendini ateşe vermesi üzerine şahsa kaymakamlık personeli yangın söndürme tüpüyle müdahale etmiş ve yaralı şahıs ambulans ile hastaneye kaldırılmıştı.
Kaymakalıktan ise konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: "Turgutlu ilçemizde bir vatandaşımız, 05 Nisan 2022 Salı günü saat 10:24 civarında, tüm ikna çabalarına rağmen kendine zarar verme girişiminde bulunmuştur. Turgutlu Kaymakamlığı personelinin müdahalesi ile yanmaktan kurtarılan vatandaşımızın hayati tehlikesi bulunmamakta olup, gerekli tüm müdahaleler Kaymakamlık personeli tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiş ve gerekli tedavisine başlanmıştır. Yapılan incelemede, kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşımızın talebinin, şu anda cezaevinde bulunan engelli olan kızına engelli maaşı bağlanması olduğu; Turgutlu İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan incelemelere göre, vatandaşın, mülkiyeti kendine ait iki katlı evde yaşamakta olduğu, beraber yaşadığı oğlunun sigortalı bir çalışan olduğu, ayrıca kendine ait iş yeri bulunduğundan aylık gelirinin 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında belirtilen muhtaçlık sınırının üstünde olması sebebiyle Mütevelli Heyeti tarafından talebinin red edildiği anlaşılmıştır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunar, konu ile ilgili gerekli soruşturma başlatıldığı hususu, Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” 

Yorumlar (1)
Muhittin 2 ay önce
Geliri varsa daha ne istiyor iki kat evi kendine ait isyeri evde çalışan SGK lı resmiyette belki de kayıt disida çalışan var
23
kapalı