GELECEK PARTİSİ'NDEN DEMOKRAT PARTİ'YE ZİYARET

banner297

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak ve partililerle birlikte 27 Mayıs 1960 darbesini 62. yıl dönümünde Demokrat Parti Manisa İl Başkanı İdris Mecek’e anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Asayiş 27.05.2022, 18:24
GELECEK PARTİSİ'NDEN DEMOKRAT PARTİ'YE ZİYARET

Selçuk Özdağ, 27 Mayıs 1960 yılında idam edilen eski başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan 'ı saygı ve rahmetle andı.  
Özdağ, Demokrat Parti’nin çok kadim bir parti olduğunu söyledi, Türkiye’de bir daha darbelerin olmamasını istedi. Özdağ, darbelerden nasibini aldığını ve cezaevinde kaldığını ifade etti, darbelere her zaman karşı çıktığını kaydetti. Parlamenter sistem için Demokrat Parti’nin de yer aldığı 6’lı bir masa oluşturulduğunu ve bu masanın önemli olduğunu açıklayan Özdağ, Gelecek Partisi olarak bir yandan kendi parti programını hayata geçirmek istediklerini, diğer taraftan ise 6 parti olarak ortak Cumhurbaşkanı adayı çıkarmak istediklerini vurguladı, Cumhurbaşkanlığını kazanmak istediklerini belirtti. Özdağ, 6 partinin de mecliste olması için çalışacaklarını belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Demokrat Parti Manisa İl Başkanı İdris Mecek, 6’lı masanın halk tarafından kabul gördüğünü söyledi.

Yorumlar (0)
26
açık