Eylem Ece'ye kimse yan bakamıyor

banner297

Manisalı 15 yaşındaki boksör Eylem Ece Ünlü, Erzurum’da düzenlenen Üst Minikler Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında rakiplerini tek tek eleyerek 1. oldu. Elde ettiği başarıyla Manisalıları gururlandırdı.  Başarısıyla dikkat çeken Eylem Ece Ünlü geçen yıl düzenlenen şampiyonada ise ikincilikle yetinmişti.  Ardından genç Sporcu gözünü birinciliğe dikmiş ve hedefine ulaşıp Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında birinci olmuştu. Eylem Ece Ünlü’nün şimdiki hedefi ise Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmek.

Asayiş 06.07.2022, 17:31
Eylem Ece'ye kimse yan bakamıyor

Eylem Ece Ünlü, “Geçen yıl ikinci olduğumda şampiyon olmak istediğimi söylemiştim, bu yıl ise sözümü tutarak Türkiye Şampiyonu oldum. Bir ay sonra Erzurum’da Avrupa maçı var. Orada da birinci olmak istiyorum. Türkiye’yi temsil etmek istiyorum. Turnuva öncesinde biraz kilo vermem gerekiyordu. Kilo verirken biraz zorlandım ama kiloyu verdim. Antrenmanlarımı sürdürdüm. Şampiyonada 4 maça çıktım. Birini ilk rauntta nakavta yendim. Diğerlerini normal kazandım.” dedi. 

Aslan Boks Kulübü Başkanı ve Boks Antrenörü Yahya Aslan, “Öncelikle hedefimiz ülkemizi yurtdışında temsil etmek, bunun için çalışıyoruz. Bu yolda Türkiye şampiyonalarından geçiyor. Eylem Ece Ünlü geçen sene Türkiye ikincisi olmuştu. Hedefimiz bu sene şampiyon olup aynı zamanda ülkemizde yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılmaktı. Çok şükür yıl içinde gerekli çalışmaları yaparak istediğimiz başarıyı elde ettik. Allah nasip ederse şimdiki hedefimiz Avrupa Şampiyonası. Onun için tekrar çalışmalara başladık. Elimizden geleni yapacağız. Erzurum’da Ağustos ayında yapılacak” dedi.

Yorumlar (0)
34
az bulutlu