Kenan Yaralı bombaladı

banner297

Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı ligde ikinci devrenin başlamasına az bir zaman kala bomba gibi açıklamalar yaptı. Transferden, taraftara, Karaman’dan Makukula’ya ve Öner Karalar’a yapılan eleştirilere cevap veren Yaralı çok ağır konuştu.

Arşiv 10.01.2011, 00:00
Kenan Yaralı bombaladı

Kenan Yaralı bombaladı

Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı ligde ikinci devrenin başlamasına az bir zaman kala bomba gibi açıklamalar yaptı. Transferden, taraftara, Karaman’dan Makukula’ya ve Öner Karalar’a yapılan eleştirilere cevap veren Yaralı çok ağır konuştu.

Manisa’da Gündem gazetesine konuşan Kenan Yaralı Hikmet Karaman’ın takımın başına geçmesiyle mükemmel bir çıkış yakaladıklarını, Karaman’ın tecrübesini konuşturup takımı geliştirdiği ve çıkışa geçtiklerini dile getirdi. Başkan bu sezon en çok sevindiği maçın Trabzonspor maçı olduğunu söylerken Konyaspor maçında da çok üzüldüğünü belirtti.

Transfere ihtiyacımız yok

Kenan Yaralı şuan da takımın transfere ihtiyacı olmadığını vurguladı ve devre arasında transfere yapmaya karşı olduğunu ifade etti. Takımda her bölgeye oyuncu alternatifinin olduğunu açıklayan Yaralı Tabata transferinin ise yüksek maliyet nedeniyle yapılamayacağını ayrıca Tabata’dan bu dönemde verim alınmasının çok zor olduğunu dile getirdi. Makukula’yı Manisaspor’a yapılmış en iyi transfer olarak niteleyen Yaralı bu transferi eleştirenleri suçladı. Her oyuncunun yedek kalabileceğini söyleyen Başkan diğer oyuncular şanslarını çok iyi kullandı ve formayı kaptı dedi. Kulüplerde yönetim anlayışı değişti Anadolu kulüplerinin başarısının kulüp yönetimlerinde anlayışın gelişmesine bağlayan Kenan Yaralı Manisaspor’un kurumsallaşması için çok önemli çalışmalara yaptıklarını vurguladı. Tesislere ve altyapıya 1.4 bin TL harcadıklarını, stadın üstünü ün kapanmasını sağladıklarını, ve stadı geliştirdiklerini söyleyen Başkan en büyük hayallerinin ise kulübe 5-6 sahadan oluşan bir tesis kazandırmak olduğunu açıkladı.

Memleketin palyaçoları

Genel Menajer Öner Karalar’ın kendisi tarafından kayırıldığını söyleyenleri memleketin palyaçoları olarak niteleyen Kenen Yaralı palyaçoların eleştirilerine açık olmadığını söyledi. Öner Karalar’ın kulüpte belli bir yetkiye sahip olduğunu belirten Başkan bu yetkinin Yönetim Kurulu tarafından verildiğini ve Öner Karalar’a olan güvencinin tam olduğunu yineledi. Tesislere giremeyenlerin, işi gücü olmayanların eleştiri yaptığını söyleyen Yaralı, “Bir takımda yanlış transferler olabilir. Ancak hiçbir transfer tek kişiyle yapılmaz. Öner görevini en iyi şekilde yapıyor. Bu transferlerin yanlış olduğunu söyleyenler futbolu bilmiyor. Takım bu oyuncularla 22 puan topladı. Bunu söyleyenler sirkte bile iş bulamayan sirk palyaçolarıdır. Söyletenler de dağ palyaçoları.” diyerek çok ağır konuştu.

Tepki gösterenler zıpçıktı

Son günlerde Gediz Kale Arkası tribünün 3 büyüklere ayrılması konusunda taraftarın gösterdiği tepkiye de değinen Kulüp Başkanı; “Açık tribünde kombine olması açık tribünün de yarısını veririm. Maddi olarak gelir elde edeceğiz. 2-3 zıpçıktı internette tepki gösteriyor, kendilerini tatmin ediyor. Ben bunları kale almıyorum. Benim gerçek taraftardan istediğim tek şey takımlarını centilmence desteklemeleri.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
14
kapalı