Öğrenci Pansiyonu Kontenjanı Artırıldı

banner297

Alaşehir Fen Lisesi’nde okuyan ve fen lisesi öğrenci pansiyonunda yer olmadığı için değişik yurtlarda veya evlerde kalan 39 öğrenci, pansiyon kapasitesi 219’a yükseltilerek okula ait pansiyonda kalmaları sağlandı.

Alaşehir 20.10.2015, 13:20
Öğrenci Pansiyonu Kontenjanı Artırıldı

Alaşehir Fen Lisesi’nde okuyan ve fen lisesi öğrenci pansiyonunda yer olmadığı için değişik yurtlarda veya evlerde kalan 39 öğrenci, pansiyon kapasitesi 219’a yükseltilerek okula ait pansiyonda kalmaları sağlandı.

Alaşehir Fen Lisesi’nde 2015-2016 eğitim öğretim yılında 303 öğrenci eğitim görmeye başladı. Öğrenci sayısı artınca, 180 yatak kapasiteli pansiyon, öğrencilerin barınmasına yetersiz kaldı. Bunun üzerine okul müdürü Ali Altıntaş, kapasite artırımıyla ilgili başvuruda bulundu. Başta kaymakam Osman Bilgin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yenir kapasite artırımıyla ilgili çalışmalar başlattı. Çalışmalar sonunda pansiyonda inceleme yapan müfettişler olumlu yönde rapor verdi. Kapasite artırımı raporu sonunda, Alaşehir S.S. Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Gündüz Karaoğlan, Okul Aile Birliği Başkanı Özen Kıyak, öğrenci velileri maddi katkı desteği yaparak, pansiyon dışında kalan 39 öğrenci için ranza, yatak, dolap ihtiyaçları karşılandı. Pansiyonun eksikleri yardımseverler tarafından tamamlandıktan sonra pansiyon dışında değişik yurtlarda ve evlerde kalan öğrencilerin tamamı Fen Lisesi Pansiyon’unda barındırılmaya başlandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alaşehir Fen Lisesi Müdürü Ali Altıntaş, "2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrenci sayımız 303’e yükseldi. Okul pansiyonumuzun kapasitesi 180 öğrenciyi barındırabiliyordu. 180 öğrencimiz kendi pansiyonumuzda kalırken, 39 öğrencimiz evlerde veya değişik yurtlarda kalmak zorunda kalıyordu. Okulumuz pansiyonunun gerçek kapasitesi 219 öğrenci barındırabilecek ölçüde. Tam kapasitenin kullanımı için başvuruda bunduk. Kaymakamımız Osman Bilgin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yenir’in girişimleriyle pansiyon kapasitesini artırdık. Kapasitenin artmasıyla, S.S Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Gündüz Karaoğlan, Okul Aile Birliği Başkanı Özen Kıyak ve öğrenci velilerimizin desteği ile 39 yatak, ranza, dolap gibi ihtiyaçlarımızı giderdik. Böylece dışarıda kalan 39 öğrencimizi de pansiyonumuza yerleştirdik. Öğrencilerimizin tamamının pansiyonda barındırarak, bir bütünlük sağladık. Öğrencilerimizde yüzde yüz memnuniyet sağladık. Amacımız öğrencilerimizin sağlıklı ortamlarda kalmasını sağlamak, düzenli ders çalışabilmelerini ve kontrollerini sağlamak, böylece başarı oranımızı daha yükseklere çıkarmayı planlıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
14
açık