Küçük Sanayi Değil Belediye Şantiyesi

banner297

Manisa’nın en hızla büyüyen ve gelişen ilçelerinden biri olan Alaşehir’de belediye tarafından yaklaşık 6 ay önce oluşturulan 5 dönümlük şantiyede her gün onlarca aracın bakım ve onarımı yapılıyor. Kendi bakım atölyesini kuran belediye böylece hem tasarruf yapmış oldu hem de araçların aksamadan çalışmalarını sağladı.

Alaşehir 18.08.2016, 14:21 18.08.2016, 14:25
Küçük Sanayi Değil Belediye Şantiyesi
Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne Bağlı kurulan Makine İkmal Bakım ve Onarım Servisindeki bakım onarım ekibi ve oto ikmal kademesi ile kendi araç ve gereçlerinin tamiratlarını yapıyor. Adeta küçük sanayi sitesi gibi çalışan bakım onarım tesislerinde kaportadan lastik tamiratına, yağlamadan yıkamaya kadar birçok alanda hizmet veriliyor.
‘Daha yapacak çok işimiz var’ sloganı ile yola çıktıklarını ve bugüne kadar çok önemli işler başardıklarını söyleyen Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Büyüyen bir ilçeyle büyüyen bir araç filosuna sahip olduk. Hizmet araçlarımızın bakım ve onarıma ihtiyacının olabilmesi nedeni ile Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde bakım onarım ekibi kurduk. Kademe takımıyla iş araç ve gereçlerimizin ağır hasarları dahil tüm bakım ve onarımlarının yapılmasını sağlar hale geldik. Önceki yıllarda Kurumumuza ait tüm bakımsal ve onarımsal arızalarında dışa bağımlı ödeme sistemi ile çalışıyorduk. Bu yatırımı yapmakla harici ödeme yapmadan kendi tamirat ve onarımlarımızı yapıyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
24
az bulutlu