banner299

banner298

Dutlulu'dan anlamlı çağrı: "75 milyon SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın"

banner297

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 100 milyon liralık büyük ikramiye, Manisa Akhisar'dan satılan "9884757" numaralı çeyrek bilete isabet etti. Çekilişte amorti rakamları "0" ve "5" olarak belirlendi. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun büyük ikramiyeyi kazana kişiye yaptığı esprili çağrı gündem olmuştu. Dutlulu'dan şimdi de SMA hastaları için anlamlı çağrı geldi.

Akhisar 03.01.2021, 17:08 03.01.2021, 17:18
Dutlulu'dan anlamlı çağrı: "75 milyon SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın"
banner388

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 100 milyon liralık büyük ikramiye, "9884757" numaralı çeyrek bilete isabet etti. Büyük ikramiyeye ait numaranın bulunduğu biletin sevk merkezi, Manisa Akhisar olarak açıklandı. Çekilişte amorti rakamları "0" ve "5" olarak belirlendi. 

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, sosyal medya hesabından, "Akhisar 25 milyon TL daha zengin an itibariyle. Biletine büyük ikramiye çıkan üç beş milyon belediyeye atsın da hizmet edelim" paylaşımında bulunmuştu. Dutlulu'nun büyük ikramiyeyi kazana kişiye yaptığı esprili çağrı gündem olmuştu. 


Dutlulu yeni açıklamasında, "Büyük ikramiye kazanan kişinin nereye ne hayır yapacağı kendi bileceği iş ama Milli Piyangodan varlık fonuna aktarılan 75 milyonun kaderi devletin elinde. 75 milyon SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın" dedi. Gönderi çok sayıda beğeni, yanıt ve paylaşım aldı. "75 milyon" Twitter'da gündem olurken, yetkililerin çağrıya yanıt verip vermeyeceği ise merak edilyor.

Yorumlar (3)
Besim Dutlulu 6 ay önce
Besim bey belediye başkanı değil youtuber olsa daha iyiymiş. Belediye işlerinden çok sosyal medyada takılıp, millete ya laf yetiştiriyor yada ünlü olmak için mesaj atıyor. Yılbaşı gecesi milli piyango talihlilisine seslenip para istemişti. Şİmdi kalkmış duyar kasıyor. Besim bey, Manisa'da ve Akhisar'da kaç hastaya yardım etti de aklınca duyar kasıyor. Kendi partisinden bile sevilmeyen yapmacık başkan.
vatandaş 6 ay önce
senin gibi zeki insanlar daima bu ülke yönetiminde yer almalı kardeş devam aynen devam
Bektaş dayı 6 ay önce
Evet çok mantikli bir teklif ancak hükümet nasıl karşılar. Ozaman seve seve piyango bileti alırız hiç olmazsa gittiği yeri biliriz piyango çöktü masa altlarından insanlar çıkınca millet her şey düşündü söyledi haksız da değil hani halk güven sarsildi bir kere. Hiç olmazsa bir işe yarasın
26
açık