Akhisar Belediyesi Bütçesi 69 Milyon TL

banner297

Akhisar Belediyesi 2015 yılı Kasım ayı olağan meclis toplantısında Akhisar Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi 69 milyon lira olarak meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Akhisar 06.11.2015, 09:20
Akhisar Belediyesi Bütçesi 69 Milyon TL

Akhisar Belediyesi 2015 yılı Kasım ayı olağan meclis toplantısında Akhisar Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi 69 milyon lira olarak meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Akhisar Belediyesi 2015 Yılı Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Salih Hızlı Başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirdi. 3 gündem maddesinin bulunduğu mecliste ilk olarak Hesap İşleri Müdürü Yusuf Girgin Akhisar Belediyesi 2016 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesini ve ikinci maddede ise Akhisar Gelir Müdürü Bekir Koyun 2016 Mali Yılı Gelir Tarifesi’ni meclise sundu ve 2 madde de oy birliği ile kabul edildi. Akhisar Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi 69 milyon lira olarak meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise imar evrakları da oy birliği ile kabul edildi. 1 Kasım erken seçimin hayırlı olmasını dileyen Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı; “Bu seçimin Akhisarımıza ve ülkemize ve bizim coğrafyamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu arada Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız İbrahim Uğurlu ağabeyimiz sanırım şu sıralarda ameliyat oluyor, kendilerine Allah acil şifalar versin. Gerekirse de arkadaşlarla birlikte hep beraber ziyaretimizi yapalım ve buradan çok geçmiş olsun diliyorum. Bu arada emeği geçen tüm partilerimize, ilçe başkanlarına ve partilerde çalışan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum çok güzel bir seçim dönemi geçirdik. Onlara da hep beraber teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"BİRLİKTE HAREKET EDELİM"

Büyükşehir ile iletişime geçilmesi gerektiğine vurgu yaparak öneride bulunan CHP Meclis Grup Başkanı Lütfi Akdağ; “Geçirmiş olduğumuz bir seçim süreci vardır. Bu seçim sürecini Akhisar’da vukuatsız atlattık, hayırlısı olsun herkese. Bu seçim süreci içerisinde AK Parti’nin bir başarısı var, umarım bu Akhisar’ımıza da yansır. Yapılacak hizmetlerde daha güzel bir Akhisar için hizmetleri görmek isteriz. Bu konuda bizlere de ne düşerse iletişim kurmak isteriz. Gerekli her türlü projede size yardımcı olmaya hazırız. Bütçeyi de biraz inceledik 69 milyon liralık bir bütçemiz var. Bu bütçe de oldukça az. Büyükşehir’e kayan paylar nedeniyle bu bütçe ile hizmet vermenin biraz zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Büyükşehir ile biraz iletişim içerisinde olmamız gerektiğini öneri olarak sunuyorum. Büyükşehir’e yapılacak iletişim içerisinde birlikte hareket etmek isteriz” dedi.

"BÜTÇEYE EVE DİYORUZ"

Bütçeye evet dediklerini belirten MHP Grup Başkanı Arif Oruntaş; “İlçe başkanımız bugün saat 14.30 itibari ile ameliyattan çıktı ve doktorları da oldukça başarılı bir ameliyat geçirdiğini söyledi. İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşması için duacıyız. Genel manada gelir-gider bütçesi ve bütçe için herhangi bir söyleyecek bir şey yok. Bütün açıklamaları izledik ve evet diyoruz" diye konuştu.

"MUHALEFETE TEŞEKKÜR EDERİZ"

Bütçe komisyonuna teşekkür eden AK Parti Meclis Grup Başkanı Zafer Aşkın ise şunları söyledi: “2016 bütçesini komisyonumuzda çalışarak 3 grubun komisyon üyeleri ile oy birliği ile geçirdik ve meclisin önüne getirdik. Her zaman yaptığımız gibi önce mutlaka mutfak çalışmasında anlaşarak, birleşerek ve herkesin görüşlerine mümkün olduğu kadar saygı göstererek buraya kadar getirdik. Diğer komisyon üyelerimize de yaptıkları işlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Buradan herşeyin oy birliği ile geçtiğini çok çalkantılı olmadığını bazı düşünceler olabilir. Bunu açıklama gereği duyuyorum. Biz bu hazırlanan komisyon raporlarını, bütçeyi vs. buraya getirinceye kadar arkadaşlarımızın özverili çalışmaları ve sonuna kadar anlaşmaya yanaşarak bu sistemi kuruyoruz. Muhalefet aslında komisyon içerisinde çok güçlü çalışıyor. Burada herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca MHP İlçe Başkanı İbrahim Başkanın rahatsızlığından dolayı da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Seçim süresince Akhisar’da görüntü ve ses kirliliği yapmadık. Çok güzel bir seçim dönemi geçti. Umarım bundan sonraki seçimlerde de bu alışkanlığımızı devam ettiririz”

Yorumlar (0)
17
açık