MHP'DE SOMA'NIN ADAYI BELGÜL OLDU

MHP'DE SOMA'NIN ADAYI BELGÜL OLDU

MHP'DE SOMA'NIN ADAYI BELGÜL OLDU

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, MHP Soma Belediye Başkan Adayı tanıtım törenine katıldı. Soma Belediyesi Düğün Salonu’nda binlerce partilinin katılımıyla gerçekleşen aday açıklama töreninde konuşan Ergün, “Büyükşehir, büyük bütçeyi getiriyor. Bu nedenle işi emin ellere bırakmamız lazım. Çalmadan, çırpmadan, tüyü bitmemiş yetim hakkı yemeden, hizmet ve yatırımların adaletli bir şekilde her yere ulaştırmak bizim boynumuzun borcu. Hayallerinizin almayacağı hizmetleri sizlere ulaştıracağız” dedi. MHP Soma Adayı olarak açıklanan Oğuz Belgül ile birlikte büyükşehirde destek isteyen Ergün, “Manisa’da başlattığımız değişim Soma’da da devam edecek” diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Soma Belediye Başkan Adayı Oğuz Belgül oldu. Belgül’ün adaylık açıklama töreni, Soma Belediyesi Düğün Salonu’nda geniş katılımla gerçekleşti. Aday açıklama törenine Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Ergün, MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, MHP Soma Belediye Başkan Adayı Oğuz Belgül, Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, ilçe başkanları, belediye başkan adayları, kadın kolları üyeleri ve binlerce partili katıldı. Salona girmesiyle birlikte yoğun alkış ve büyük ilgiyle karşılanan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’e partililer sevgi gösterilerinde bulundu.
SİYAH İNCİLERDEN DESTEK
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem yaptı. MHP’nin milletin ihtiyaç duyduğu tek ve son kale olduğuna vurgu yapan Erdem, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Soma Belediye Başkan Adayı Oğuz Belgül’den övgü ile söz ederek, 31 Mart günü seçimden zaferle ayrılarak, Soma’yı ve Manisa’yı kalkındıracaklarını ifade etti. Erdem’in ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün kürsüye davet edildi. Alkışlar arasında kürsüye çıkan Başkan Ergün’e Somaspor taraftar grubu ‘Siyah İnciler’ tezahüratlarla sürpriz yaptı.
65 MİLYONLUK BÜTÇEYİ 187 MİLYONA ÇIKARDIK
Soma’da gördüğü sevgi ve alakadan, aldığı destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ergün, Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları 2009 yılından bu yana getirdikleri nokta hakkında bilgi verdi. Manisa’da 2009 yılında kent tarihinin en yüksek oyunu alarak göreve seçildiklerini hatırlatan Ergün, “1 Nisan’da devraldığımız Manisa Belediyesi’nin borcu 96 milyon TL, geliri 65 milyon TL idi. Göreve geldiğimizin ilk haftasında borcu nedeniyle elektriği kesilen ilk il belediyesi olduk. Vergi Dairesi, SGK gibi borçlar nedeniyle haciz uygulamalarıyla karşılaştık. Gece gündüz demeden çalışarak, bunların üzerine gittik ve bu borcu 15 ayda kapattık” dedi.
Yapılan doğru çalışmalarla Manisa Belediyesi’nin 2013 yılı bütçesinin 187 milyon TL’ye ulaşarak yeni bir rekor kırdığını belirten Başkan Ergün, “Bunları nasıl başardığımızı birkaç örnekle açıklamak istiyorum. Manisa Belediyesi önünde 60’a yakın araç kiralanmıştı. Yaptıkları kilometrelere göre ödeme yapılıyordu. Bazıları kilometre yazsın diye boş olarak çeşitli illere gidip geldiği gibi durumlar tespit ettik. Bunlara son vererek 15 araç satın alıp, şuanda bu hizmetimizi veriyoruz. Çöp toplama işi de, yalnızca araçlarına 11 milyon TL kira bedeli ödenerek bir firmaya yaptırılıyordu. Biz 4,4 milyon TL yatırımla tüm araçları satın alarak aylık 450 bin TL gibi bir kar elde etmeye başladık. Yani yarı fiyatına yapılabilecek işler, birilerinin ceplerine hortumlanıyormuş, biz bunları kestik” diye konuştu.
YAŞAN BİR ŞEHİR ORTAYA ÇIKARDIK
İş takibi, tüyü bitmemiş yetim hakkı yememe ve doğru hamlelerle Manisa Belediyesi’ni gelir elde eden bir belediye haline getirip, kentte ‘Manisa Değişiyor’ sloganıyla değişim başlattıklarını belirten Başkan Ergün, “Manisa’da artık birer birer yatırım yapmaya başladı. Manisa’da 57 mahallenin tamamına ayrım yapmadan, eşit hizmet götürerek çalışmalar yaptık. Yağmur suyu drenajı, yeşil kuşak, kaldırım, engelli rampaları ve asfalt gibi hizmetlerle girilmedik sokak dahi bırakmadık. Merkezdeki tüm okulların, kamu kurumlarının duvar kaplama ve aydınlatmalarını bitirdik. Camilerimizin aydınlatmalarını yaptık. Manisa 2009’dan önce ölü bir şehirdi. Biz çeşitli bölgelerde sosyal alanları arttırarak, gençlerimizin vakit geçirebilecekleri alanları çoğaltarak Manisa’yı yaşayan bir kent haline getirdik” dedi.
MANİSA'DA 100'ÜN ÜZERİNDE PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK
Manisa’da 35 bine yakın üniversite öğrencisinin bulunduğunu, kent merkezinde yaşayan yaklaşık 15 bin öğrencinin 2009 yılından önce Manisa’da vakit geçirmediğini hatırlatan Ergün, 2013 yılı itibariyle 10 bine yakın öğrencinin Manisa’da kaldığını kaydetti. Yapılan yatırımların yanı sıra Manisa’da 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Ergün, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu hakkında bilgi verdi. Anıt hakkında bilgi verirken ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazılı atkıyı açan Başkan Ergün’e salondaki kalabalık slogan ve alkışlarla destek verdi. Atatürk Gençlik Merkezi, Cumhuriyet Meydanı, Malta Parkı, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı gibi projeler hakkında da bilgi veren Ergün, Manisa’da 30 yıldır çözülemeyen ulaşım problemini çözdüklerini de sözlerine ekledi.
HASTANE TEMELDE KALDI
Tamamlanan projelerin yanı sıra devam eden ve yeni hayata geçecek projelerin de olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, 170 dönüm alan üzerine inşa edilen Kent Park, Emekliler Parkı Otoparkı, Tam otomasyonlu otopark, Oda-Dernekler Projesi, Ulucami bölgesinde hayata geçecek Ulutepe Seyir Terasları, atık su arıtma tesisi, katı atık bertaraf tesisi gibi projelerin geldiği aşamalar hakkında bilgi verdi. Hizmetin siyasetinin olmayacağının altını çizen Ergün, “3 yılda ihalesi bitirilen bölge hastanesinin temeli atıldıktan sonra öyle bırakıldı. Şuanda bir çivi dahi çakılmıyor orada. Neden” dedi.
BELEDİYE MECLİSİNDE AK PARTİ-CHP KOALİSYONU
Manisa Belediyesi’ni açık, şeffaf, hesap verebilir bir şekilde bugüne kadar yönettiklerini belirten Başkan Ergün, “Manisa Belediye Meclisi’nde geçen sene verdikleri borçlanma yetkisini bu sene AKP ve CHP belki de Türkiye’de ilk kez ittifak yaparak, koalisyon olarak buna izin vermedi. 6 aydır Manisa Belediyesi kendi imkanlarıyla 35 milyon TL’nin üzerinde hizmet ulaştırdı. Hiçbir parti ayrımı gözetmeden, siyasi düşünmeden bu hizmetleri herkese ulaştırmaya çalıştık. Otobüs duraklarını Turgutalp’te Belediye Başkanı kaldırmış. 4,5 yıldır neden yapmadınız, biz vatandaşa hizmet götürüyoruz. Aynı şey Avdan’da olmuş. O da kaldırtmış. Takdir vatandaşın” diye konuştu.
SOMA'YA 3 PROJE SÖZÜ VERDİ
Manisa’nın 2012 yılının son aylarında çıkan yasa ile büyükşehir olduğunu hatırlatan Başkan Ergün, “Büyükşehir, büyük bütçeyi getiriyor. Bu nedenle işi emin ellere bırakmamız lazım. Çalmadan, çırpmadan, tüyü bitmemiş yetim hakkı yemeden, hizmet ve yatırımların adaletli bir şekilde her yere ulaştırmak bizim boynumuzun borcu. Hayallerinizin almayacağı hizmetler sizlere ulaşacak. Köy yolları, atık su arıtmalar, çöp toplama, altyapı yatırımları, içme suyu ve ulaşım gibi problemlerinin acilen planlamaları yapılacak. Soma’da garajın şehir dışına çıkarılması lazım. Hem garajın taşınması, hem yeni belediye binası, hem de kültür merkezini Soma’ya yapacağımızın buradan sözünü veriyorum” dedi.
TAHRİKLERE KAPILMAYALIM
Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Manisalı seçmenin ilk kez 4 farklı oy kullanacağını hatırlatan Başkan Ergün, bunlardan bir tanesi mahalle muhtarı, bir tanesi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, bir tanesinin ilçe Belediye Başkanı ve bir tanesinin de Büyükşehir Belediye Başkanı’na kullanacaklarını, vatandaşların oylarına sahip çıkması gerektiğini söyledi. Teşkilatlara uyarılarda da bulunan Ergün, kalan 2 aylık sürede partilileri kavga ortamına çekmeye çalışacaklara prim verilmemesini, tahriklere kapılmamalarını istedi. Ergün konuşmasının sonunda ayakta alkışlandı, sevgi gösterileri arasında kürsüden ayrıldı.
MHP'NİN ADAYI BELGÜL OLDU
Konuşmanın ardından Soma Belediye Başkan Adayı olarak Oğuz Belgül ismi anons edildi. Belgül ile el ele objektiflere poz veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Belgül’e başarılar diledi. Partililere yönelik bir teşekkür konuşması yapan MHP Soma Belediye Başkan Adayı Oğuz Belgül, Cengiz Ergün’ün Manisa’da hayata geçirdiği değişim rüzgarının Soma’da da estiğini belirterek, “İnşallah hem büyükşehirde, hem de Soma’da seçimi kazanarak yıllardır hizmet almayan Soma’yı büyük bir özveriyle çalışarak kalkındıracağız” dedi. Konuşmaların ardından MHP’ye katılan 20 bayana, parti rozetlerini MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün taktı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.