Şehzadeler güneş toplayacak

Şehzadeler Belediyesi Zafer Kalkınma Ajansından yeni bir proje için daha destek almaya hak kazandı. Toplamda 1.288.439,29 TL bütçeyle yapılacak olan “Şehzadeler Güneş Topluyor” isimli proje için 750.000 TL hibe destek almaya hak kazanan Şehzadeler Belediyesi, güneşten elde ettiği enerji ile Gençlik parkı ve yeni yapılacak olan Hobi Bahçelerinin enerji ihtiyacını karşılayacak.

Şehzadeler güneş toplayacak

Şehzadeler Belediyesi Zafer Kalkınma Ajansından yeni bir destek daha almaya hak kazandı. Kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı 3 projeye hibe desteği alan Şehzadeler Belediyesi “Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı” (SÜÇEP) kapsamında hazırladığı yeni bir proje olan “Şehzadeler Güneş Topluyor” projesine 750.000 TL’ lik hibe desteği almaya hak kazandı. Proje maliyetinin toplamda 1.288.439,29 TL olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Başarılı projelerle Şehzadelerimizde yaptığı 3 farklı projeye destek alma hakkı kazandıran proje ekibimi Zafer Kalkınma Ajansının 2016 yılı proje teklif çağrısı “Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı” (SÜÇEP) kapsamında “Şehzadeler Güneş Topluyor” isimli bir proje hazırlamıştır. Bu projemiz kapsamında hazırlıklarına başlanılan 60.000 m2 ‘lik bir alanda kurulacak olan Şehzadeler Hobi Bahçelerinin komple aydınlatma altyapısının güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle kurulması ve Şehzadeler Gençlik Parkının güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle karşılanması hedeflenmiştir. Şehzadeler Hobi Bahçelerinde yapılacak olan 396 adet hobi bahçesi içerisinde bulunan ve hobi bahçesi sahipleri tarafından kullanılacak olan depo ve terasların aydınlatmalarının, telefon şarjlarının güneş enerjisi ile sağlanacak olan ekipmanlar kurulacaktır. Ayrıca bu projemiz sayesinde Gençlik Parkı yeterli düzeyde aydınlatmaya kavuşturulacak ve Manisa’da bir ilk olarak bir parkın ihtiyaç duyduğu aydınlatma, güneş enerjisiyle sağlanmış olacaktır” dedi.
“YENİLENEBİLİR ENERJİ BİLİNCİ OLUŞTURACAĞIZ”
Yapılacak olan proje ile Manisa’ da hem halka hem de öğrencilere yenilenebilir enerji hakkında bilgilendirmeler yapılacağını ifade eden Başkan Çelik “Proje kapsamında Manisa ve Şehzadeler genelinde yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme kampanyası başlatılacak, yerel televizyonlarda açık oturumlar, okullarda eğitimler düzenlenecek, hazırlanan broşürler dağıtılacak, afişler hazırlanacaktır. Gençlik Parkının içerisinde yenilenebilir enerji kaynaklarını çocuklarımıza tanıtmak için Enerji Evi oluşturularak ve okullarda eğitimler düzenlenecektir. Liseler arası yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği konularında yarışma düzenlenecek olup dereceye giren öğrenciler Şehzadeler Belediyesi tarafından ödüllendirilecektir. Kurulacak olan güneş enerjisi ile aydınlatma sistemi ve yürütülecek olan tanıtım faaliyetleriyle sanayi sektörünün, eğitim sektörünün, hizmet sektörünün ve halkımızın güneş enerjisi yatırımlarına yönlendirilmesi konusunda farkındalık oluşturulacaktır. Projenin toplam bütçesi 1.288.439,29 TL olup projenin % 59’ luk kısmı olan 750.000 TL’lik tutarı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak ve Şehzadeler Belediyesi projenin %41’ lik bedeli olan 538.439.29 TL tutarında projeye katkı sağlayacaktır. Amacımız, Şehzadeler ’in çağdaş bir yaşam kenti standartlarına kavuşturulması, milli ekonomiye katkı sağlaması ve hemşerilerimizin bu şehirde huzurla yaşamalarına hizmet etmektedir. Şehzadeler Belediyesi olarak kazandığımız projeyle amacımıza bir adım daha yaklaşmış olmanın huzurunu yaşıyoruz. Projenin yapımında ve Şehzadelerimize kavuşturulmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.