İsim verdi, Uyardı! 3 Hastanede Mobbing Var!

Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, Kırağaç, Soma ve Kula Devlet Hastanelerinde yöneticilerin personele mobbing uyguladığını iddia etti. İrğat, “Bu konuda elimizde çok sayıda şikayet var. Yetkilileri göreve çağırıyoruz” diye konuştu.

İsim verdi, Uyardı! 3 Hastanede Mobbing Var!

Sağlık Sen ‘Mobbing yapılıyor, gerekeni yapın’ çağrısında bulundu. Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, sendika olarak mobbing uygulayan yöneticiler ile her zaman mücadele edeceklerini söyledi. İsim vererek Soma, Kırkağaç ve Kula'yı işaret eden İrğat yetkilileri gerekli tedbirleri almak için göreve çağırdı.
Yöneticilerin başarılı olması için personele değer vermesi gerektiğinin altını çizen Şube Başkanı İrğat, bu sayede başarının geleceğinin ancak aksi halde bunun mümkün olmadığını savundu.
Sağlık alanında ise başarısızlığın yerinin olmadığını hatırlatan Başkan Mustafa İrğat, “Manisa’da elindeki kısıtlı imkanlar ile büyük fedakarlıklar gösteren, tek adamlığı bir kenara bırakmış, çalışana baskı ve zulmü defterinden çıkartmış, yönetişim bilinciyle hareket eden, bulunduğu kuruma güç ve değer katan yöneticilerimiz çoğunlukta olsa da, ne yazık ki üzülerek ifade ediyoruz bunun dışında tutacağımız, personele mobbing uygulayan, baskıcı tutumları ile personeli yıldıran, sözlü hakaretlere varan ifadelerde bulunan, istişareye kapalı, ben merkezci ve egolarının kurbanı yöneticilerin olduğu da, su götürmez bir gerçektir” dedi.
DÜŞMAN EDİYORLAR  
Bazı yöneticilerin ‘Küçük dağları ben yarattım edasında’ olduğunu iddia eden İrgat, “Soma Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. İlker Çokboz, Kırkağaç Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Ali Münger ve Kula Devlet Hastanesi İdarecileri acaba sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara daha ne kadar duyarsız kalacaklar. Biz Sağlık Sen olarak çalışanların sıkıntılarından bahseder etmez, insanları sendikaya düşman etmeye kalkan bu yöneticiler, görev sürelerinde gösterdikleri üstün performansla siyasi iradeyi de manipüle etmekte ne kadar mahir olduklarını göstermişlerdir” dedi.
ZULÜM UYGULUYORLAR
Adı geçen hastane yöneticilerinin kurumlarında zulüm uyguladıklarını savunan Başkan Mustafa İrğat, “Artık tahammül sınırımızın sonuna geldik. Soma, Kırkağaç ve Kula’da, tek adamlıktan vazgeçmeyen, istişareye önem vermeyen, personele hakaretlere varan sözler sarf eden, personelin “Gitseler de kurtulsak” diye serzenişte bulunduğu, makamların gelip geçici olduğunu unutmuş, millete ve çalışanlarına hizmet etmeyi bir kenara koymuş yöneticiler ile artık çalışılamaz duruma gelinmiştir. Sağlık alanında herkes, millete hizmeti kendisine şiar edinmeli bu düsturla çalışmalıdır. Sağlık-Sen olarak istişarenin önemini bir kez daha vurguluyoruz” dedi.
ÇALIŞANIN YANINDAYIZ
Sendika olarak sürekli çalışanların ve üyelerinin yanında olduklarını söyleyen Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı, “Bu zulme karşı hukuki alanda mücadelemizi başlattık. Kimsenin hakkını kimseye yedirmeye niyetimiz yok” dedi
İrğat son olarak yetkilileri bu üç hastane hakkında göreve çağırarak gerekenin yapılmasını istedi.
 
 


 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan - 2 yıl önce
İşini yapmayıp kantinde oturarak maaş alıp hastaneyi zarara uğratacak eylemlerde bulunmanın adı ne zamandır sendikacılık faaliyeti oldu sayın ırgat? Haksız oldukları halde sırf sendikalı diye bireyleri kollamak sendikacılık değildir.Bende sendikanın gücünü kullanarak yalan yanlis bilgilerle üç hastanenin idarecilerini kamuoyu önünde hedef gösteren sayın ırgat hakkında gerekeni yapmaları için yetkilileri göreve davet ediyorum.
Misafir Avatar
Doğrular - 2 yıl önce @Hasan
Sendika başkanı, gece gündüz paylaşım yapan
sendikanın facebook adresi 15 temmuz gecesi neden hiç paylaşım yapmamış
takipçilerini neden meydanlara çağırmamış, herşeyi sms ile bildirirken neden smsile üyelerini vatanı korumak için meydanlara davet etmemiş onu açıklasın. o gece bekle gör politikası mı izlemiş yoksa.
sonraki günlerde üzerine düşeni yaptı tamam ama, 15 temmuz gecesi neden hiç bi aksiyonunu görmedik sendikanın!!! bu açıklamalar o yüzden komik ve ciddiyetsiz görünüyor
Misafir Avatar
mustafa - 2 yıl önce @Hasan
hasanbey hastanede mobbing uygulaması varmı yokmu onu tartışalım.
ben eski bir çalışan olarak soma devlet hastanesinde tehdide varan baskılar gördüm.
yönetim etrafında toplanan yalamalar el üsütnde tutulurken işini gücünü yapmaya çalışan personel zorluklar içinde bırakıldı...
bize ne sendikacınınn içtiği çaydan.. yada size ne.. vatandaşa hizmet vermkle görevli olan hastane başhekimi ve müdürü taşeron personelle neden uğraşıyor. 112 den kendine yakın insanları alıp neden muhasip yapıyor..
siz kimin yalakasısınız hasan bey
Avatar
dogrucu - 2 yıl önce
Çok ilginç bir açıklama. Amaç mobbingi önlemek mi yoksa mobbing yapmak mi?
Avatar
doktor - 2 yıl önce
Ya bu sendikaciyi susturacak biri yok mu ? Belli ki kuyruk acisi var ondan miyavliyo
Avatar
Sağlıkçı - 2 yıl önce
Ağzınıza sağlık başkanım sağlıksen olarak her zamanki çalışanın yanında göstermiş olduğunuz tavrınızdan dolayı teşekkürler ediyoruz.
Avatar
Eski hemsire - 2 yıl önce
Bizzat soma devlethastanesi de mobing uygulanmis gerektiginde hakarete dahi maruz kalmis bi saglik personeliyim dogudan somaya geldigimde com sevinmis aradan 1 yil gecmeden pismanliktan kahrolmus bi saglik personeliyim bashemsire veyardimcilari basta olmak uzere bashekimde dahil hepsinin degismeye lhtlyaci var cok sukur Ben tayin oldum Allah yuzume guldu kurtuldum am a arkadaslara siz yardimci olun tayin olali bir yili gecti gala yapilan zulum ruyalarima giriyo siz dusunun artik olani
Avatar
Ümit - 2 yıl önce
Ne hikmetse tüm hastanelerin yöneticileri hesap sağlık-sen li dimi başgan
Avatar
Sağlık personeli - 2 yıl önce
Sayın başkan Demirci Devlet hastanesindeki mobingide dile getirmeli birde demirci deki sağlık personellerini dinlemeli
Avatar
Sağlıkçı - 2 yıl önce
Garip