YUNUSEMRE BELEDİYESİ'NDEN ŞOK İDDİA!

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kendisinin de altında imzası olan devir tavsiye komisyonu kararları ile ilgili mahkemeye başvurduğunu belirterek;‘‘Karakolda doğru söyler, Mahkemede şaşar sözü’’nün boşa söylenmemiş sayelerinde olduğunu gördük’’dedi.

YUNUSEMRE BELEDİYESİ'NDEN ŞOK İDDİA!

Devir Tasfiye Komisyonun Manisa Valiliği, Mahalli İdareler Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve dönemin Manisa Belediyesi yetkililerinin de katıldığını belirterek şunları söyledi;‘‘Manisa’nın Büyükşehir olması ile Manisa Belediyesi kapatılarak yerine, Manisa Büyükşehir Belediyesi kurulmuştu. Haliyle İl Özel İdaresi ve Belde Belediyeleri kapatılarak Manisa Merkez, Yunusemre ve Şehzadeler olmak üzere ikiye bölünmüş ve yeni belediyeler kurulmuştu. Kanun Gereği kurulan "Devir Tasfiye ve Paylaşım Komisyonu" aracılığı ile borçlar, alacaklar, personeller, gayrimenkuller vs. herşey paylaşılmıştı. Bu komisyonda Manisa Valiliği, Mahalli İdareler Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Manisa Belediyesi temsilcileri de bulunuyordu. Komisyonda alınan kararların altında Manisa Belediyesi’nin de imzası var. Şimdi kendilerinde altında imzaları olduğu halde bu kararları mahkemeye taşıyorlar.’’

"KENDİNİ MAHKEMEYE VERDİ"

Komisyon karalarının Valilik onayından sonra kesinlik kazandığını ve bu onay ile uygulamaya konulmasının kanunen zorunlu olduğunu söyleyen Kaya,‘‘Büyükşehir Belediyesi alınan kararların gereğini yerine getirmek şöyle dursun, kendi aldığı kararları bile mahkemeye götürüyor.’’dedi.

Devir ve Tasfiye Komisyonu kararları ile Yunusemre Belediyesine devredilmesi gereken Amfi Tiyatro, TOKİ 2 Kültür Merkezi, Barbaros ve Laleli Mahallelerinde bulunan Çocuk Kreşleri, Haydar Barçın Kreş ve kütüphanesinin de aralarında bulunduğu taşınmazları Yunusemre Belediyesi’ne vermemek için bir yıldır direniyor diyen Kaya,‘‘Manisa 1.İdare Mahkemesi, şikayet konusun altında şikayetçinin imzasını görünce ne yapacak. Herhalde yüzlerinde bir tebessüm oluşacaktır.

Kurumlar ve kişilerin yaptıklarında tutarlılık ve devamlılık olmalı. Söylemleri ve eylemleri arasında tezatlıklar olmamalı. Karşı tarafa güven vermeli. Bunlar ne yaptıklarını biliyor, dedirtmeli yoksa şu yapılan ola gibi insanları kendisine güldürtmemeli.’’dedi.

"BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU"

Yunusemre ve Şehzadeler Belediyeleri, Devir Tasfiye Komisyon kurulduğu ve çalıştığı tarihte kurulmamış ve temsil edilmediğinden dolayı kararları mahkemeye verseler durum anlaşılabilir, fakat Devir Tasfiye Komisyonunda bulunan ve alınan kararların altında imzası olan Manisa Belediyesi yetkililerinin, kendi aldıkları kararları mahkemeye vermesi ne oluyor? diyen Kaya;‘‘Mahkemeye vermeden önce hiç bir Allah'ın kulu, bu kararlar bizimde içinde bulunduğumuz Devir Tasfiye Komisyonunun kararları, eğer mahkemeye verirsek kendi kararlarımızı mahkemeye vermiş oluruz.’’diyen birisi çıkmadı mı? Madem mahkemeye vereceksin alınan kararları neden imzaladın? Yok, imzaladın niye mahkemeye veriyorsun? Yani Nasrettin hocanın dediği gibi; "Bu Kediyse Ciğer Nerede, Yok Bu Ciğerse Kedi Nerede" veya "Bu Ne Perhiz Nu Ne Lahana Turşusu" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu mahkemeyi kazansa bile önceki komisyonlarda alınan kararlarında hatalı olduğunun ve bu mahkeme sonucu ile Büyükşehir Belediyesi’nin hatalarını tescillemiş olacağını söyleyen Kaya, ‘‘Büyükşehir Belediyesi komik duruma düşüyor. Her iki sonuçta da kendi hatalarını tescillemiş olacaklar. Tamamını kazansan ne olacak, Büyükşehir Belediyesi yenilerini yapmaktan bu kadar aciz mi ki, bir kaç kültür merkezini geri alınca zengin mi olacak.’’diye konuştu..


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.