"Yerel Mahkemenin kararı henüz kesinleşmemiştir"

Son günlerde Sümerbank davasının Manisa Ortak Girişim AŞ (Manisa Ortak Girişim Sağlık Eğitim Turizm İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ) tarafından kazanıldığı açıklamalarına Ali Suat Ertosun Yerel Mahkemenin kararı henüz kesinleşmemiştir dedi.


Son günlerde Sümerbank davasının Manisa Ortak Girişim AŞ (Manisa Ortak Girişim Sağlık Eğitim Turizm İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ) tarafından kazanıldığı açıklamalarına Ali Suat Ertosun Yerel Mahkemenin kararı henüz kesinleşmemiştir dedi.
Fer'i Müdahil Ali Suat ERTOSUN Vekili Halim İnç imzalı yapılan basın açıklaması ise şu şekilde; Manisa Pamuklu Mensucat Anonim Şirketinin en büyük hissedarı Manisa Ortak Girişim AŞ (Manisa Ortak Girişim Sağlık Eğitim Turizm İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özer, 17 Aralık 2015 tarihinde sonuçlanan Sümerbank davası ile ilgili olarak yaptığı basın toplantısında, özelleştirme işleminde bir şaibe olmadığını belirterek, ismini vermeden, Yargıtay Üyesi olan müvekkilim Ali Suat Ertosun'u hedef göstererek, “Kimliğiyle üzerilerine geldiğini, yerel mahkemenin verdiği kararın birilerinin (müvekkilimin) gücüyle bozulmadığı zaman Manisalılara büyük hizmet edeceklerini” ileri sürmüştür. Yerel mahkeme kararı henüz kesinleşmemiştir. Karar, davacı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yanında fer'i müdahil olarak tarafımızdan da temyiz edilecektir. Davaları devam eden olaylar hakkında, yargıyı etkileyecek beyan ve davranışlarda bulunulması hukuka aykırıdır. Müvekkilim tarafından, bağımsız ve tarafsız olan mahkemelerin etkilenmesi söz konusu olamaz. Aksi olsaydı müvekkilim, haksız fiil nedeniyle açtığı çok sayıda manevi tazminat davasını kaybetmezdi. Mustafa Özer, beyanları ile sadece müvekkilimi değil maalesef Türk mahkemelerini de zan altında bırakmıştır. Manisa Pamuklu Mensucat Anonim Şirketindeki kamu hissesinin özelleştirilmesi kamuoyuna malolmuş, yolsuzluk ve kayırmacılığa örnek gösterilmiştir. % 99.99 oranındaki kamu hissesinin 3.751.000 ABD dolarına alınıp, 25.000.000 Euro'ya satılmasını hiçbir vicdan kabul edemez. En büyük mahkeme vicdandır. Manisa Pamuklu Mensucat Anonim Şirketinin özelleştirilmesi ve sonrasında yaşananlar, kamuoyu vicdanında çoktan mahkûm edilmiştir. Kimlerin Manisa ve Manisalılar için çalıştığını ve esnafı koruduğunu, kimlerin de kendi çıkarları için çalıştığını halkımız çok iyi bilmektedir.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.