VARLIAKMAN, SOFUOĞLU'NA BELGELERLE CEVAP VERDİ!

Türk Eğitim Sen Manisa Şube Recep Varlıakman, Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu'nun usulsüz bir şekilde Çağatay Uluçay İlkokulu'na ataması yapıldığını bu defa belgeler ile kanıtladı.

VARLIAKMAN, SOFUOĞLU'NA BELGELERLE CEVAP VERDİ!

HABER:BERFİN ADICAN

Geçtiğimiz günlerde Türk Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Recep Varlıakman, Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu'nun hukuksuz bir şekilde Üzümcüler İlkokulu'ndan Çağatay Uluçay İlkokulu'na atandığını öne sürmüştü. Sofuoğlu bu iddialara sert bir dille yanıt vermiş, Türk Eğitim Sen'den öğretmenlerin ardı ardına istifa dilekçelerini verdiklerini, Varlıakman'ın bu yüzden gündemi değiştirmek amacıyla çeşitli iddialar ortaya attığını söylemişti.

ATAMA BELGESİYLE CEVAP VERDİ

Varlıakman, Sofuoğlu'nun sözlerine karşı kendisini belgelerle savundu. Hukuksuz atamanın belgelerini ortaya çıkartan Varlıakman, Sofuoğlu'nun 'hatayı sistem yapmıştır' savunmasını kabul etmediğini söyledi. Varlıakman: " Bu yanlış bir atamadır. Bu yanlış atamanın yapıldıktan sonra ikinci günü Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gittik. ‘Siz böyle bir yanlış atama yapmışsınız, bu atamayı mutlaka düzelmeniz lazım.’ dedik. Çünkü bu atamadan huzur olan aynı zamanda yanlış bir atama olduğundan dolayı da bu atamadan olumsuz şekilde etkilenen insanlar var. Ve silsile yoluyla yanlış atama yapıldığından dolayı, orayı birinci öncelikli isteyen ve 300 puanın üzerinde olan insanlar Çağatay Uluçay İlkokulu’na tayin yapılması gerekirken, başka bir kuruma atamaları yapılmıştır. Biz bu atamaların yapılmasını istedik. Milli Eğitim yetkilileri de bize şöyle dediler. ‘Eğer yanlış bir şey varsa düzeltiriz.’ Yanlış bir şey varsa düzeltiriz değil, bir kişi eğer profesyonel sendikacı ise bu profesyonel sendikacılığı devam ediyorsa, profesyonel sendikacı olduğu gün itibariyle üzerinde mevut olan idarecilik sıfatı var ise bu idarecilik sıfatı düşer. İdarecilik sıfatı düşmesine rağmen Mehmet Emin Sofuoğlu ile ilgili olarak yapılmış olan atama usulsüzdür ve yanlıştır.” dedi.

VALİ YANILTILDI

Vali Erdoğan Bektaş’ın da bu konuda yanıltıldığını ve aldatıldığını ifade eden Varlıakman, “Aldatılmış olan Vali ve Milli eğitim yetkililerini de göreve davet ediyoruz. Bu yanlış atamanın düzeltilmesini bir an önce istiyoruz. Ayrıca üç ay önce idarecilik görevinden istifa etmiş olmasına rağmen, bu idarecilerle ilgili olara her hangi bir işlem yapmamış olan Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa Valiliği suç işlemiştir. Çünkü hukuk devletinde bir kişi bir kurumda idareci ise ve idarecilik görevinden istifa etmiş ise 15 gün ile 30 gün arasında bu insanlara lehte veya aleyhte mutlaka bir şekilde cevap verilmesi gerekiyor. Eğer cevap verilmemiş ise hukuk devleti kuralları işlememiştir. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesi içerisinde ortaya konulmuş olan iş ve işlemlerde yapılmamıştır. Burada bir hata, kusur ve yanlış vardır. Biz mevcut olan iktidarın etekleri altına girmiş ve öyle sendikacılık yapan insan değiliz. Biz her platformda, her şekilde dimdik duran, dimdik söz söyleyen haksızlıklar ve hukuksuzluklar karşısında dimdik duran ve kanun ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu hukuki çerçeve içerisinde de üyelerimizin hakkını savunan ve koruyan bin sendikayız.” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.