Valilik el attı! Gürültü sorunu çözülecek...

banner297

Manisa Valiliği, Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nde devam eden gürültü sorununa ilişkin açıklamada bulundu. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü teknik ekibi tarafından yapılan ölçüm sonrası jeneratör ve iklimlendirme sistemlerinde yapılan gürültü yalıtımının yetersiz olduğu belirlendi. Hastanenin bütün birimlerinin vatandaşların hizmetine açılacağının belirtildiği açıklamada, gürültünün engellenmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı vurgulandı.

banner292
Valilik el attı! Gürültü sorunu çözülecek...

Manisa Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Çok yakında bütün birimleriyle hemşehrilerimizin hizmetine açılacak olan Merkez Efendi Devlet Hastanemizin merkezi iklimlendirme sisteminin bina dışında bulunan güçlü cihaz kümelerinin ses kirliliği yaratarak çevre sakinlerini rahatsız ettiği yakınmalarının ardından İl Sağlık Müdürlüğünce ses izolasyonunu temin edecek ilave imalatlar ile tedbir alınmasına rağmen yakınmaların devam etmesi üzerine, ilgili idare birimlerinin ve mahalle muhtarlığının ortak çalışması ile yerinde tesbiti, gürültü ölçümlerinin teknik ve usulüne uygun yapılması ve yakınmaların sebeplerinin ortadan kaldırılarak sonlandırılması için Gürültü Kontrol Yönetmeliği çerçevesinde Valiliğimizce talimatlandırılan ilgili kurumların yaptığı çalışmalar sonucunda hazırlanan teknik rapor özetinin kamuoyu ile paylaşılacağı 5 Eylül 2018 tarihli Basın Açıklaması ile bildirilmişti.

 Valiliğimize 13.09.2018 (bugün) ulaşan söz konusu teknik raporda; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü teknik ekibi tarafından birbirini takip eden üç gün boyunca gündüz ve gece özellikle 01.00-02.00-03.00 saatlerinde yapılan toplam 20 ölçüm sonucunda, Merkez Efendi Devlet Hastanesi jeneratör ve iklimlendirme sistemlerinde yapılan gürültü yalıtımının yetersiz olduğu belirlenmiştir. Ayrıca, gürültü kaynaklarının konutlara olan mesafesi, gürültünün tüm dalga boyları ve frekansları dikkate alınarak, en uygun yalıtım malzemesi ile doğru bir işçilik uygulanarak gerekli tedbirlerin alınması gerektiği vurgulanmıştır.

 Bu doğrultuda; Valiliğimizce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yardım ve takibi ile şikayete konu olan gürültü kaynakları ile ilgili tespit edilen eksikliklerin giderilmesine yönelik bir an önce tedbir alınması konusunda İl Sağlık Müdürlüğü talimatlandırılmış ve İl Sağlık Müdürlüğünce ek tedbir çalışmalarına başlanmıştır.
Yenilenen Merkez Efendi Devlet Hastanemizde bir yandan değerli Manisalılara hak ettiği en yüksek standartlarda sağlık hizmeti sunulurken elbette bu kamu hizmet birimimizin çevresinde mukim hemşehrilerimizin bu kurum çalışmaları sebebiyle herhangi bir rahatsızlık yaşamamaları, çevre koruma duyarlılığının mevzuatın belirlediği standartlarda en üst düzeyde muhafazası temel ilke ve koşuldur. Gerekleri yerine getirilecektir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
banner314

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.