UNCUBOZKÖY’DE AK PARTİ COŞKUSU

Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Yunusemre Adayı Dr.Mehmet Çerçinin Uncubozköy’de ki mitinginde, Cengiz Ergün’ü yaylım ateşine tuttu.

UNCUBOZKÖY’DE AK PARTİ COŞKUSU

AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Ak Parti Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mehmet Çerçi ile birlikte Uncubozköy’de gece mitingi yaptı. Uncubozköy’lü vatandaşların yoğun katılım ve ilgi gösterdikleriTBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Manisa Milletvekli Recai Berber ve Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur’da katıldı.

Ak Parti Yunusemre İlçe Başkanı Engin Yüksel’in konuşmasından sonra söze başlayan Ak Parti Yunusemre Başkan Adayı Dr.Mehmet Çerçi, “İç ve dış güçler Başbakanımız Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında ki milleti nasıl böleriz diye plan yapıyorlar. Millet bizim arkamızda olduğu sürece bizi kimse zayıflatamayacak. Bu şehrin tüm sorunlarını bizler yani Ak kadrolar çözecek. Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi seçmenimizin teveccühü yine Ak Partiye olacaktır.’’dedi.

Eskiden Uncubozköy’ün sorunsuz bir yer olduğuve yanlış politikalar yüzünden sorunlu hale getirildiği söyleyen Çerçi, Biz Yunusemre ilçemizin her bir noktasını değerli ve sorunsuz hale getireceğiz. Yunusemre ilçemize kent merkezi yapıp tarihi dokuyu koruyarak yeni bir şehir haline getireceğiz. Yıllardır Uncubozköy’de sorun haline gelen camii meselesini biz çözeceğiz. Biz belediyeye akraba ve sülalemizi doldurmayacağız. Sokak ve parklarımıza isim verirken kendi akrabalarımızın ismini vermeyeceğiz.’’dedi. Akraba ve yandaş belediyeciliğin Ak Parirli belediyelerde olmadaığını ve olmayacağını söyleyen Çerçi, Yapacağımız hizmetlerimizi insanlarımızla istişare ederek yapacağız ve insanımıza ne denli değer verdiğimizi göstereceğiz. Geleceğin Türkiye’sini geleceğin Yunusemre’sini geleceğin marka şehirlerini birlikte oluşturacağız. diye konuştu.

Çerçinin konuşmasından sonra söz alan ve MHP’li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü babası Cemal Ergün’ün semtinde eleştiren Tanrıverdi, konuşmasına büyükşehir yasasının Manisa’ya sağlayacağı faydalar ve 45 dev projesini anlatarak başladı.

CHP ve MHP Manisa’nın büyükşehir olmaması için çaba harcadıklarını hatta CHP’nin yasanın iptali için anayasa mahkemesine dava açtığını söyleyen Tanrıverdi konuşmasına şöyle devam etti; “Büyük hizmet anlamına gelen büyükşehir yasasına kimlerin karşı çıktığını sizler çok iyi biliyorsunuz. Biz Manisa büyükşehir olsun, büyük hizmetler alsın derken, ülke bölünüyor, köyler beldeler kapanıyor, dolayısıyla hizmet gitmeyecek diye MHP ve CHP bu yasaya karşı çıkmıştı. Hatta CHP karşı çıkmakla kalmamış yasanın iptali için anayasa mahkemesine dava açmıştı. Hani ülke bölünüyordu? Hani köyler beldeler kapanıyor hizmet gitmeyecekti? Şimdi hangi yüzle benim hemşerilerimin karşısına çıkarak en iyi hizmeti biz getiririz diyorsunuz? Dürüst olun dürüst. Doğru olun doğru. Hiç uğramadığı köylere kendi resmini asmak için tenekeden bir durak iki oturak ile evlere bir poşet göndererek, içine de iğne iplik koymakla benim hemşerilerimi kandıramazsınız.”dedi

Tanrıverdi konuşmasının devamında; “Otopark sorununu, konut sorununu, ulaşım sorununu çözemeyen MHP’li Cengiz Ergün 5 yılda 5 tane konut üretti mi? 5 yılda 5 tane nikâh kıydı mı? Elbette hayır. Geçenlerde havuzlu çarşı esnafımızla kahvaltıda biraraya geldim. Yukarıda oturan Cengiz Ergün 5 yılda 5 defa kahvaltı yaptı mı? diye sordum. Esnaf kardeşlerimizin verdiği cevap hayır oldu. Sosyal belediyecilikte uzak, sosyal alandan uzak bir belediye başkanı olan Cengiz Ergün, mesai bitse de İzmir’e gitsem, keyfime baksam. Hafta sonu gelse de İzmir’e gitsem diyor. Böyle belediye başkanlığı yapılmaz. Dolayısıyla kendi şehrinde yaşayamayan birisi şehirde yaşayanların derdi ile dertlenemez. Onların halinden ahvalinden anlamaz. Şehrin bu havasını teneffüs etmeyen bu insan, hemşerilerinin burada hangi havayı teneffüs ettiğini bilmez. Bu güzelim Manisa’mız tam 5 yıl kaybetti. İnşallah 30 Mart akşamı Manisa’da bir değişim gerçekleşecek. AK Parti iş başına gelecek, yüzler gülecek. İnsanların yüzü gülecek, şehrin yüzü gülecek. Her birerimiz mutlu olacak, şehrimiz mutlu olacak. 5 yılda çöp sorununu çözemediler. Hala vahşi depolama sistemiyle çöpler depolanıyor. Ama biz daha işe başlamadan projemizi ortaya koyduk. Konut sorunu TOKİ ve özel sektör aracılıyla, büyükşehrin imkânları ile yapacağız diyoruz. Ama onlar biz Manisa’ya TOKİ’yi sokmayız diyorlar. Peki 5 yıl TOKİ’yi Manisa’ya sokmadınız ne oldu? Bir tane konut üretemediniz. Demek ki hala bunlar akıllanmamışlar. Hala dünyada mekan ahrette iman sözünü kulaklarına küpe etmemişler. Benim hemşerilerimi yine evsiz barksız bırakacaklar, babamın daireleri değer kazansın babamın kiraları artsın diye düşünecekler. Her şey gün yüzüne çıkmıştır. İnşallah 30 Mart akşamı sandıkları patlatacağız. İfadelerini kullandı.

Mevcut belediye başkanının 55 yılla yargılandığını söylene Tanrıverdi, “Siz şunu da biliyor musunuz? Şuan MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, suç işlemek amacıyla örgüt kurmaktan 55 yılla yargılandığını biliyor musunuz? Tam 55 yılla yargılanan bir belediye başkanı var. Şuan bu konuşmamızı televizyonlar canlı veriyor ve Cengiz Ergün beni televizyondan izliyor. Ey Cengiz Ergün gel 55 yılla yargılanmıyorum de. Yargılanmıyorsan gel buraya benim hemşerilerimin huzurunda açıkla. 12 yıl milletvekilliği yapan bu kardeşinizin çok şükür bir kirliliğini, ahlaksızlığını, hırsızlığını, yolsuzluğunu bulamadılar bulamazlar. Araştırmadıkları yer kalmadı. 1979 yılında kurduğum sendikadan bilgi almaya kalktılar. Bununla da kalmadılar miting yaptığımız yerlerde elektrikleri kesmek suretiyle bizim sesimizi kesmeye kalktılar. Bizim sesimizi kesmeye sizin gücünüz yetmez. Biz maraton koşuyoruz, sizin buna nefesiniz yetmez. Biz millete efendi olarak gelmedik. Biz millete hizmetkâr olarak geldik hizmetkâr. Bu can bu tende olduğu müddetçe hemşerilerimize hizmetten başka bir şey düşünmüyoruz. Biz rant peşinde koşmuyoruz. Biz çile çekelim, biz yorulalım, ama benim hemşerilerim rahat etsinler, huzurlu olsunlar. Yavrularımız daha güzel bir Manisa’da yaşasınlar istiyoruz. Şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından, MHP’den istifa ederek Ak Partiye geçenlere parti rozetlerinin takılmasıyla miting sona erdi.

Uncubozköy’lü vatandaşların yoğun ilgisi altında geçen mitingde 20 dakika elektrikler kesildi. Elektriklerin kesildiği miting alanı vatandaşların Cep telefonları ışığı ile aydınlatıldı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.