Ünal “Türk Milleti Demokrasiye sahip çıkmıştır”

Demokrasi Nöbetinin 12.gününde Manisalılar Cumhuriyet Meydanına akın etti. 15 Temmuz gecesinden itibaren Meydanları boş bırakmayan Manisalılara Demokrasi Nöbetinin 12.gününde eski Kültür Turizm Bakanı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ da eşlik ederek, Meydanı dolduran vatandaşlara hitap etti.

Ünal “Türk Milleti Demokrasiye sahip çıkmıştır”

15 Temmuz gecesinden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milletimi Meydanlara, Demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyorum’ sözünün ardından 12 gündür devam eden Demokrasi Nöbetlerinde Manisalılar ilk günkü gibi Cumhuriyet Meydanını boş bırakmadı. Demokrasi Nöbetinin 12.gününde Eski Kültür Turizm Bakanı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci vatandaşlarla bir ara geldi. Programın başında Şehitler için okunan kuranı kerimin ardından bir konuşma yapan eski Kültür Turizm Bakanı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal “Bu hain cuntacı darbeciler başarılı olsaydı, bu güzel gecede hep birlikte bir araya gelemeyecektik. Bu nedenle bizlere bu geceyi nasip eden Allah’ımıza şükürler olsun. Buradan önce Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, İzmir’ de Demokrasi Nöbetinde siz aziz milletimiz ile bir arada oluyoruz. Cumhurbaşkanımız her zaman derdi ki; Bu aziz millete hizmetkâr olmak gerek. Bu aziz millet 15 Temmuz gecesi, bırakın hizmetkâr olmayı ne kadar büyük ve yüce olduğunu aziz olduğunu nasıl bir millet olduğunu bütün dünyaya bir kez daha gösterdi. Rabbim hepinizden razı olsun” dedi.

“KARARI OLMAYAN, İRADESİ OLMAYAN İNSAN KÖLEDİR”
15 Temmuz gecesi Türk milletinin büyük bir cesaretle dik duruş sergilediğini ifade eden Ünal “Bir insanın özgür olması demek kararına sahip çıkması, iradesine sahip çıkması demektir. Bir insanı özgür yapan kararına sahip çıkmasıdır. Kararı olmayan iradesi olmayan insan köledir. Biz 15 Temmuz gecesi özgürlüğümüze irademize kararımıza nasıl sahip çıktığımızı gösterdik. Tanklara, uçaklara toplara helikopterlere karşı bir milletin asla geri adım atmadan bayrağını vatanını devletini ve hepsinden önemlisi çocuğunun hayallerini ve onurunu korumak için kurşunlara karşı göğsünü nasıl siper ettiğini gördük. Bu neden bu gece ve bundan sonra ki geceler bizim için bir bayram. 15 Temmuz bizim için demokrasi bayramı. Özellikle hanım efendilere çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz gün bir bayan kucağında çocuğu ile yanıma geldi. Gecenin saat ikisiydi. Dedi ki; sayın bakanım ben kucağımda çocuğum ülke aramaktansa kendi toprağımda kendi çocuğumla burada aylarca nöbet tutarım. Buy alçaklar bizi ülkesiz bırakmak istediler. Bayraksız bırakmak istediler. İrademizi karar hakkımız çalmak istediler. Bunlar bir darbe girişiminde bulunmadılar. Bunlar bir terörist eylemle devleti ortadan kırmak için cinnet etmiş bir şekilde saldırdılar bunlar asker değildir. Askerlerimizi bunlardan ayrı tutarım. Bunlar Türk askeri kılığına girmiş yılanlar çıyanlar ve teröristlerdir. Bunlar kendi analarına, kendi bayrağına, kendi ulusuna silah çekecek kadar gözü dönmüş Man Kurtlardır.
Bu yapı 2012 yılına kadar sivil toplum örgütü görünümünde hoşgörü dinler arası diyalog diyerek maalesef kendilerini perdelediler.  Ama 40 yıldır içimizde bir çıyan gibi her yere yerleşmeye kalkışmışlar. Karar verme hissiyatlarını aklını kaybetmiş cinnet halinde olan bir insana teslim etmiş olan bu insanlardan hamd olsun ki ordumuzu da, sivil bürokrasimizi de Allah’ın izni ile temizliyoruz, temizlemeye devam edeceğiz ”dedi. 

“ÇOCUKLARIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN İÇİN AĞLAMAYACAK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evlerinize dönün talimatına kadar halkın meydanları boş bırakmaması gerektiğini ifade eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal “Kardeşlerim Allah bu milletle beraber. Çünkü biz mazlumun yanında olduk mağdurun yanında olduk, garibin,  gurebanın yanında olduk. Düşeni kaldırdık. Tarih boyunca işte bu şehir Anadolu, Manisa bir insanlık adası oldu. Merhametin kalbi oldu. Biz hep adaletten ve hakkaniyetten olduk ve biz Yunus’un Mevlana’nın Hacı Bektaşi’nin yetiştiği bu topraklarda Allah’ın bize emrettiği haktan ve adaletten ayrılmadık. Eğer o gün başarıya ulaşsalardı o gece başarıya ulaşsalardı, ne siyasetten kalırdı ne hukuk kalırdı ne demokrasi kalırdı. Biz bu ülkede demokrasi tarihine baktığımız da maalesef darbeler tarihine bakıyoruz. 60 darbesi 12 Mart muhtırası 80 darbesi 28 Şubat, 27 Nisan muhtırası ama bu millet ne dedi babam menderese ağladı ben ozana ağladım ama çocuğum Recep Tayyip Erdoğan için ağlamayacak dedi ve kardeşlerim Allah bu milleti başarıya ulaştırdı. Allah bu milleti hamdolsun zeval vermedi. Şimdi milli iradenin tecelligahı Türkiye büyük millet meclisi dimdik ayakta tıkır, tıkır çalışıyor. Yasama görevini denetim görevini yerine getiriyor. Hükümetimiz çalışıyor. Olağanüstü hal ilan edildi. Şimdiye kadar bu ülkede olağanüstü hal millete çeki düzen vermek için ilan edilirdi. Ama bu defa olağanüstü hal meydanlarda nöbet tutan milletle birlikte devlete çeki düzen vermek için ilan edildi kardeşlerim. Devletin içerisine yuvalanmış olanlar temizleniyor ve kanun hükmünde kararnamelerle sistem hızlı bir şekilde çalışıyor. Ekonomimiz hamdolsun dimdik ayakta. Kardeşlerim bu nöbete devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Cumhurbaşkanımız başkomutanımız artık evlerinize dönebilirsiniz diyene kadar meydanlarda nöbete devam edeceğiz. Paylaşacağız kaynaşacağız bir olacağız iri olacağız diri olacağız ve hep birlikte Allah’ın izniyle büyük Türkiye olacağız kardeşlerim. Bizim çocuklarımızın hayallerini yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Bizim çocuklarımızın umutlarının yeşermesini kimse engelleyemeyecek. Biz çocuklarımızla birlikte bu ülkeyi daha da büyüteceğiz. Daha müreffeh, daha özgür, daha aydınlık günler bekliyor bizi kardeşlerim. Demokrasi nöbeti esnasında hiçbir provokasyona hiçbir şiddete mahal vermeyeceğiz.  Adeta bir şenlik gibi bir bayram gibi gündüz işimizi yapıp gece nöbetimize devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Cumhurbaşkanımız artık evlerinize dönebilirsiniz diyene kadar. İnşallah önümüzdeki günler de daha da her şey rahatladığında Cumhurbaşkanımız gerekli talimatı verecektir. Geceniz hayrolsun nöbetiniz kutlu olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.
 
 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.