TUATAY'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, Diyarbakır'da PKK şehitliğine Mahsun Korkmaz heykelinin dikilmesinin ardından bir açıklama yaptı. Tuatay, "Yıllarca korunması ve kollanması için evlatlarını şehit veren bu ülkede son yıllarda şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak olaylar cereyan etmektedir" dedi.

TUATAY'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

 

Tuatay'ın zehir zemberek açıklamasında u ifadeler yer aldı; 


"Gözbebeğimiz Aziz vatan Türkiye Cumhuriyeti, son yıllarda hak etmediği durumlar yaşamaktadır. Yıllarca korunması ve kollanması için evlatlarını şehit veren bu ülkede son yıllarda şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak olaylar cereyan etmektedir. Bir dönem ülkemize girmemeleri için mücadele ettiğimiz vatan bölücüleri, daha birkaç yıl önce davul zurna ile karşılanmış, verdikleri zarar ve döktükleri şehit kanı için adeta teşekkür edilmiştir. 2002 yılında sıfırlanan terör, AKP hükümetinin bölücülüğe gösterdiği tolerans ve torpille 30 yıllık kanlı geçmişinin semeresini toplamaya başlamıştır.

 " ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLADI"
Habur rezaleti, Oslo süreci ile devam eden AKP’nin sözde açılım rezaleti, son olarak PKK çapulcularının sözde şehitliği ile ayyuka ulaşmıştır. AKP hükümeti, işbirlikçisi PKK ile adeta Türk milletinin sabrını sınamakta, zekasıyla ve aklıyla alay edercesine hamlelerle Türkiye Cumhuriyeti’ni PKK ‘ya peşkeş çekmektedir. Son yaşanan hadise bunun en bariz göstergesidir. Bölücü örgütün ilk silahlı saldırısını gerçekleştiren teröristlerden Mahsum Korkmaz isimli caninin Diyarbakır Lice’de AKP icazetli inşa edilen PKK şehitliğinin girişine heykeli dikilmiştir. Bu alçak girişim ve meydan okuma aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmakla kalmamış; Türkiye’nin milli, manevi ve tarihi haklarına çok açık, çok net, çok kirli bir saldırı haline dönüşmüştür. Artık PKK’lılara sözde şehitliklerin kurulduğu, katillerin heykelinin dikildiği, ihanete methiyeler düzüldüğü, çözülme ve bölünme refakatçilerinin onay ve teşvik gördüğü bir Türkiye resmi karşımızdadır.

" CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN SONUCU TERÖRİSTLERE UMUT OLDU"
Böylesi bir yenilgi ve rezilliği vicdan sahibi; insaflı, inançlı, iddialı ve ilkeli hayat süren hiçbir vatandaşımız kabullenmeyecektir. 10 Ağustos’ta yaşanan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ve sonucunun, kandilin cesaretini arttırdığı ve teröristlere umut aşıladığı örtülemeyecek bir gerçektir. 10 Ağustos’ta AKP ve yandaşları gülerken, aynı zamanda İmralı canisi tebessüm etmiş, Barzani heyecanlanmış, bebekleri kurşuna dizenler havalara uçmuştur. Kaldı ki Diyarbakır Lice’de yükselen PKK heykelinin 10 Ağustos’tan sonra açılması da zamanlama itibariyle şaşırtıcı görülmemelidir. Türkiye’yi parçalamak isteyen bölücü ve yıkıcı lobinin demokrasi maskesi takarak meşruiyet araması, zafer turu atması kısa ve orta vadede felaketlerin kilidini açacaktır.
"TÜRK MİLLETİ VAHİM TEHLİKEYİ GÖRMELİDİR"

Bu işin devamında artık dillendirilen başkanlık sistemi ve devamındaki federatif bölünme vardır. Bu durum artık açık açık devletin tepesindeki insanlar tarafından maalesef dillendirilmektedir. Balkon konuşmasında Türkiyelilik zırvasıyla bölücü mihrakların gönlünü okşayan, yüreğine su serpen ve hepsine birden açık çek veren bu devrin dikta zihniyetine karşı herkes suskun kalsa da Milliyetçi Hareket Partisi asla susmayacaktır. Diyarbakır’da terörist heykeli dikenler döktükleri şehit kanlarının hesabını vermeden, AKP ve Öcalan ihaneti hak ettiği muameleyi görmeden Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e rahat uyku haram olacaktır. Türk milleti vahim tehlikeyi görmelidir. Unutulmasın ki, bugün PKK’lıların heykeli dikiliyorsa, yarın vatan bölünecek, bayrak inecek, devlet çökecek, milletin ise mezarı kazılacak demektir. Bu durumu Türkiye Cumhuriyeti’nin fertlerinin, Türk Milletinin kabul edeceğini düşünmek hayalperestliktir. AKP’nin bu hayalinin gerçek olmayacağının teminatı da Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkücüler ve Aziz Türk Milleti’dir…


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet - 4 yıl önce
adama sorarlar bir kere diyarbakıra gittin mi ? 40 yıllık mhp nin diyarbakıra yaptığı bi tane hizmeti söyle ? diyarbakır valisi açıklamasını yapmış hiç mi takip etmiyorsun gündemi ? bunların ağababaları neyse bunlarda aynı zihniyet kardeşim önce sen cumhurbaşkanlığı hezimetini anlat ne diye kaybedildi seçim ?
Avatar
ferzan demir - 4 yıl önce
Hemen atlamışlar. Sana da gün doğdu. bunlar da olmasa neyle siyaset yapacaksınız acaba merak ediyorum. 1999'da 3 yıl memleketi size emanet ettik, memleket batmaktan son anda kurtuldu. Bu mu sizin ülke sevdanız.
Avatar
alim eskici - 4 yıl önce
keşke biraz bekleseydin. devletin kurumları çalışıyor hem de hukuk düzeni içinde. işte savcılığın talebiyle mahkeme heykele el koyma kararı vermiş. kaldırılıyor heykel. Ama olmaz sizin illa bu sorun üzerinden siyaset yapmanız lazım.
Avatar
Özcan - 4 yıl önce
Akp'nin Yeni Türkiye'si işte böyle birşey.Türklük kavramını yok etmeye kimsenin gücü yetmez.Bir de Türk'üm değil de Türkiyeliyim kavramı çıktı,ne günlere kaldık çok yazık
Avatar
Bahtiyar - 4 yıl önce
''Kaldırıldı'' öyle mi? Bu kadar mı? Kaldırılınca her şey düzeldi mi?
O heykeli oraya dikme cesareti nereden geldi? O heykel dikilir iken istihbaratı alınmadı mı? Dikilir iken engel niye olunmadı? Topraklarımıza Terör örgütünü temsil eden eli silahlı bir heykelin dikilmesi Devletin itibarını ne kadar sarstı? o heykelin dikilmesi suça veya teröre meyilli insanlara ne kadar cesaret verdi? Heykelin yıkılması için düzenlenen operasyonun ve çevre bölgelerden getirilen askerlerin maliyeti nedir? Tahrip edilen zırhlı araçların ceremesi nedir? 1 Şehidin vebali ne olacak, yaralananlar ne olacak? TSK nın açıklamasına göre Roketatarlar,El bombaları ve uzun namlulu silahlarla askere saldıranlar ile Asker arasında çıkan çatışmanın boyutu büyüseydi ne olurdu? 6 mermi isabet eden Helikopter düşseydi ne olacaktı? Önce dikilmesini görme-sonra yık, olayının toplumda ki psikolojik yansıması olarak öfke ve nefret duygularında artış olmaz mı? vs. vs. vs.
KALDIRILMIŞ YA... Allah akıl fikir versin...