TIP ÖĞRENCİLERİ KONGREDE BULUŞTU

CBÜ Tıp Fakültesi Bilim Kulübü tarafından düzenlenen 9. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi, Manisa Anemon Otel'de gerçekleşti.

TIP ÖĞRENCİLERİ KONGREDE BULUŞTU

Ulusal kongreye Türkiye'nin tüm bölgelerindeki Tıp Fakültelerinden ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden yaklaşık 120 Tıp Fakültesi öğrencisi katıldı. Kongre açılışı Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var, Dekan Yardımcısı ve Bilim Kulübü Danışman Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç İnan ve Kongre Başkanı Dönem V Öğrencisi Stj. Dr. Gülfem Türk’ün konuşmaları ile başladı. Adnan Menderes Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı ve Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği Başkanı Prof. Dr. Okay Başak, "Rahatsızlık, İyileşme ve Tıp" isimli sunumuyla açılışa renk kattı.

Öğrencilerin tıbbi teorik bilgilerini güçlendirmenin yanı sıra; birinci basamakta karşılaşılan kulak burun boğaz hastalıklarına dikkat çekmek, daha nitelikli hekimler yetiştirmek, kulak burun boğaz hastalıklarıyla ilgili güncel yaklaşımları öğretmek, kendilerini ifade edebilme, sunum becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kongrede; Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve sunulan Periferik Vertigo, Akut Otitis Media, İşitme Kayıpları, Efüzyonlu Otitis Media, Larengofarengeal Bölge Tıkanıklıkları ve Trakeotomi, Tonsillofarenjitler, Tonsillektomi Endikasyonları,OSA'da Hipoglossal Sinir stimülasyonu, Cinsel Fonksiyonn Bozukluğunun Bilinmeyen Sebebi Hiposmia, Burun ve Nefes, Epistaksis, Rinosünizitler, Alerjik Rinitler, Septoplasti Sonrası Gelişen Nekroz ve Nazal Septum Perforasyonun Alışılmadık Nedeni: Enterobacter Clocea başlıklı bilimsel sunumlar yapıldı.

Bilimsel sunumlarda, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Cem Bilgen, Celal Bayar Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Asım Aslan, Doç. Dr. Kıvanç Günhan ve Doç. Dr. Görkem Eskiizmir konuşmacı olarak yer aldı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan Uzm. Dr. Ayşegül Batıoğlu Karaaltın "Trakea Mühendisliği" başlıklı sunumuyla kök hücre çalışmalarının yeni tedavi yöntemlerinin ortaya çıkması konusunun çok önemli olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları AD öğretim üyeleri Prof. Dr. Asım Aslan ve Doç. Dr. Kıvanç Günhan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevinç İnan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Necip Kutlu, Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Tuğlu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Kamil Vural oturum başkanı olarak görev yaptı.

İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Muammer Ay "Parmaklarınızla Konuşmak İster misiniz?" başlıklı ilgi çekici konuşmasıyla işaret dili öğrenmenin hekimlik hayatındaki önemini; Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Emekli Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Profesörü olan Orhan Terzioğlu ise, öğrencilerin bilimsel hayatlarında  bilim üzerine farklı bir bakış açısı getirmenin önemini vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.