TERÖR ARAŞTIRILMAZ, TERÖRLE MÜCADELE EDİLİR

CHP’nin teklifiyle olağanüstü toplanan TBMM, tartışmalı geçen oturumun ardından AK Parti ve MHP’nin oylarıyla terör olaylarının araştırılmasıyla ilgili önerinin reddedilmesinin ardından açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Terör araştırılmaz, terörle mücadele edilir” dedi.

TERÖR ARAŞTIRILMAZ, TERÖRLE MÜCADELE EDİLİR

TBMM’de CHP’nin verdiği, “Terör olaylarının nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına” ilişkin önergenin reddinin ardından değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Cumhuriyet Halk Partisi Suruç’ta ki intihar saldırısı ve ardından PKK’nın yurt genelinde yapmış olduğu eylemler, polis ve askerlerimizin şehit olması dolayısıyla TBMM’de Terör Olaylarını Araştırma Önergesi vermişti. Meclis bu önergeden dolayı olağanüstü toplanmıştı. Bu önerge ile ilgili AK Parti olarak düşüncelerimizi ifade ederek Türkiye’de akan kanı durdurmak için çözüm sürecini başlattığımızı bu noktada baldıran zehiri içeceğimizi söylediğimizi, siyasi hayatımızı riske attığımızı belirttik. Çözüm sürecini insanlar artık dağa çıkmasın, polisimiz, askerimiz ölmesin, analar ağlamasın, Türkiye kalkınsın, daha güçlü ülke olsun, Bölgesel aktör olma yolunda en büyük engel olan PKK terörü bitsin diye başlatmıştık. 3 yıl boyunca bu süreci yürüttük. Bu süreç esnasında PKK, KCK ve HDP süreci sürekli istismar etmek istedi. Bu süreçten istifade ederek, ‘Ben bu süreçten özerklik inşa edebilir miyim, ben bu bölgede etnik temizlik yaparak Arapları, Türkmenleri, Kendimden olmayan Kürtlerin tamamını baskıyla, şantajla, tehdit ederek, onları bu bölgeden uzaklaştırabilir miyim’ diyerek gayret sarfetti. Böyle bir gayretleri ve hedefleri olunca da terörden vaz geçmediler. Bir yandan faşist uygulamalarla halkı sindirmek, HÜDA-PAR’lılarla kavga etmek, kendilerinden olmayanları dağlara çıkarmak, gençleri dağlara davet etmek adına çalışmalar yaptılar. Bu esnada Kobani olayları dahil olmak üzere 62 kişiyi öldürdüler. 360’ın üzerinde silahlı eylem yaptılar. 500’ün üzerinde de Molotof kolkteyli eylem yaptılar. Devlet otoritesinin karşısında kendi otoritelerini çıkarmak için her yolu denediler. Mecliste düzenlenen oturumda ‘Çözüm sürecine inanmayan ve bitiren PKK’dır, HDP ve KCK’dır’ dedik” dedi.

“ABD EMPERYALİZMİNE HAYIR” DERKEN “KOMÜNİZME EVET” DEDİLER

“Terörün araştırılmasına gerek yoktur. Terör ortadadır” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “Fakat Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü terörle ilgili olarak, ‘Biz IŞİD’i de, PKK’yı da araştıralım’ diyor. Peki PYD’yi nereye koyuyor? DHKP-C’yi, TİKKO’yu nereye koyuyor? Geçen sene DHKP-C bir savcımızı odasında rehin alıp öldürdüğünde CHP’liler ‘Buna terörist eylem diyemeyiz, eylemdir’ dediler. Savcımızı öldürenlere ise ‘Eylemci’ dediler ‘Terörist’ diyemediler. Hukuk önünde kim suç işlemişse yargılanır. Suç işleyenin mesleğine bakılmaz. Suç işleyene mesleğinden dolayı yardım edilmez, karşı çıkılır. Eğer suç işleyen bir Avukat sırf DHKP-C li olduğu için suç işlemez mi sayılır? Geçen sene İstanbul’da suç işleyen Avukatların duruşmasında CHP’li Milletvekillerinin nasıl bir çaba içerisinde Adliye’ye giderek yardım ettiklerini biliyoruz biz. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Diyarbakır’da Baro başkanıyken Türk intikam tugayları tarafından yapıldığı sanılan bir eylemde oraya binlerce adamıyla giderek o eylemi protesto ettiğini ve o protestoya destek olduğunu çok iyi biliyoruz biz. Ama o eylemin Türk intikam tugayı tarafından değil de PKK tarafından yapıldığı anlaşılınca seslerinin nasıl kesildiğini de biliyoruz. Sinan Aygün’ün ‘PKK’lılar cici çocuklar’ dediğini unutmadık. Cumhuriyet Halk Partisi öncelikle kendi içerisinde kimin teröre ve teröriste sahip çıktığını, destek verdiğini, kiminse Türkiye Cumhuriyeti Devletinden yana olduğunu tespit edecek. Her şeyden önce Milletvekillerini belirlerken buna dikkat edecek. Geçen sene Mecliste ‘Yolumuz Sinan Cemgil’in, Mahir Çayan’ın, Deniz Gezmiş’in yoludur’ diyen Milletvekillerini unutmadık biz. Yolunda olduklarını söyledikleri kişilerin askerimizi, polisimizi öldürdüğünü de çok iyi biliyoruz biz. Bu adamlar Amerikan emperyalizmine karşı çıkarken Rus ve Çin komünist emperyalizmine evet diyorlardı. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı CHP’nin Terör Araştırma Önergesinde samimi olmadığına inanıyoruz. Ama PKK ile, IŞİD’le ilgili söylediklerinde bir değişiklik varsa onu alkışlarız. Terör araştırılmaz terörle mücadele edilir. CHP’nin önergesinde AK Parti ret, MHP önce çekimser kalıp MHP’li Okyat Vural’ın elini kaldırmasıyla ret, CHP ve HDP ise evet oyu vermiştir. Her türlü terörle mücadelemiz devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece silahlı terörle değil, emperyalizmin uşaklarının kullandığı her metotla mücadele edeceğiz. Devletin bekası, geleceği ve demokrasinin içselleştirilmesi yolunda mücadelemiz devam edecek.”

GÜNEYDOĞU’DAKİ BELEDİYELER PKK’NIN LOJİSTİK KARARGAHLARIDIR

HDP,PKK ve KCK’nın bir yol ayrımında olduğunu kaydeden Özdağ, “Türkiye Cumhuriyeti Devletine bedel ödetmek isteyenler mutlaka bunun cevabını ve karşılığını her zaman alacaklardır. PKK terör örgütüdür ve silahlarını bırakmadan çözüm sürecinden söz edemeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 780 Bin metre kare topraklarıyla bir bütündür. Her etnik kökene sahip sağduyulu, devletine, milletine bağlı vatandaşlarımız birlikte yaşama iradesini en güzel şekilde sergiliyor. Huzurları bozan PKK’dır, Güneydoğu Anadolu’da terörden medet uman Belediye Başkanlarıdır. O bölgedeki tüm Belediye Başkanlarının faaliyetlerinin ve harcamalarının gözden geçirilmesi, denetimlere tabi tutulması lazım. Güneydoğulu Belediyeler bir noktada PKK’nın lojistik karargahlarıdır” ifadesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
FG - 3 yıl önce

aslında sorun burada işte; bu kadar da sığ düşünülür mü? selçuk bey peki siz hiç düşünmediniz mi bu beyanatı verdikten sonra? peki o zaman ben size sorayım ; terör ile ne zamana kadar mücadele edilebilir? terörü araştırmazsak, nasıl organize oluyorlar? hangi devletler (malum ABD) pkk ya yardım ediyor bunları araştırmaz isek, sabahlara kadar mücadele edersiniz daha. hoş pkk nın temsilcileri sayenizde 80 milletvekili ile TÜRKİYE adını bile telafuz e tmek istemedikleri TBMM ye girdiler ve kahrolsun ki benim verdiğim vergiler ile maaşları ödeniyor, milyonlarca para aktarılıyor. siz hükümet olarak böyle mi mücadele ediyorsunuz pkk ile? terörizm ile?