Teknoparkı Konuştular

Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Manisa’ da yapılacak olan teknopark için Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek destek istedi. Yapılacak olan teknoparkın Şehrin sanayi ve tarımına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak teknoparkın bir an önce hayata geçirilmesi için gereken desteği veremeye hazırız” dedi.

Teknoparkı Konuştular

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ i makamında ziyaret ederek, yapılacak olan teknopark için destek istedi. Şehzadeler Belediyesinin her alanda Üniversiteye destek verdiğini ifade eden Rektör Çelebi “Celal Bayar Üniversitemizin talep ettiği, ihtiyaç duyduğu her konuda destek ve katkılarını sayın başkanımız bizlerden hiç esirgemiyor. Ne zaman istesek kendisiyle görüşme imkânımız oluyor. Bizlerde ne zaman kendisini Üniversitemize davet etsek kendisi de hemen geliyor. Gerçekten çok gayretli ve fedakâr bir başkanımız var. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizin, Manisa için önemli konularından bir tanesi olan teknopark için değerli başkanımız ziyaret ettik. Bu teknopark projemizin bir an önce hayata geçirilmesi açısından bizim ciddi bir finansmana ihtiyacımız var. Bu çerçevede Ticaret ve Sanayi odamızı, Ticaret Borsalarımızı ve Belediye Başkanlarımızı ziyaret ederek konuyu kendileri ile istişare ediyorum. Bu inşaatımızın bitmesi açısından gerekli olan finansmanın temini bakımından Belediyelerimizi, Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ve özel sektörü teknoparkımıza ortak olmaya davet ediyorum. Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e bu konuyu aktardım. Kendisi her zaman olduğu gibi memnuniyetle bu konuda elinden gelen ne varsa yapabileceklerini ifade etti. Değerli başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyorum. İnşallah teknopark ile ilgili finansman sıkıntısını kısa sürede aşarak, Manisa için, Manisa’nın sanayisi, ekonomisi için, Üniversitenin sanayi ve tarım ile buluşması için önemli olan bu teknopark’ ı bir an önce hizmete sokarız. Bu projemiz Manisa için ve Ülkemiz için gerekli bir projedir. İlgilerinden dolayı Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’ e teşekkür ediyorum” dedi.
“ŞEHRİN ÜNİVERSİTE İLE BÜTÜNLEŞMESİ SON DERECE ÖNEMLİ”
Üniversitelerin şehirler açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Değerli Rektörümüze bu nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. Üniversiteler şehirler açısından son derece önemli. Sayın Rektörümüzün de ifade ettiği gibi bir teknopark yapımı çalışmaları var. Teknopark artık gelişmiş ülkelerin olmazsa olmazlarının içerinde yer alıyor. Sanayi ve Tarımın gelişimine ciddi katkılar sağlayabilecek, bilim ve teknolojiden daha fazla istifade etmemize imkân sağlayacak bir yer. Bu nokta da teknopark çalışmalarını bizde önemsiyoruz. Bu konuyu değerli Rektörümüz ile istişare ettik. Bizde bunu ilgili kurullarımız ve meclisimizde değerlendireceğiz ve inşallah üzerimize düşeni yapacağız. Tabi ki şehrin üniversite ile bütünleşmesi son derece önemli. İnanıyorum ki bu teknoparkta şehrin yöneticilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi, üniversite ile şehir bütünleşmesine ciddi katkılar sağlayacaktır. Ben inanıyorum ki Manisalılar bu konuda üzerine düşeni yapacaktır ve teknoparkımız en kısa sürede hizmete açılacaktır. Bizde bu şehrin hizmetkârları olarak elimizden gelen çaba ve gayreti ortaya koyacağız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Ben tekrardan çok değerli büyüğümüz Rektörümüz Kemal Çelebi hocamıza belediyemize teşrifleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
FG - 2 yıl önce
mesirin atıldığı gün fuar merkezinden geliyordum ki hava rüzgarlı olduğundan şehzadeler belediyesinin ŞEHİR MERKEZİNDEKİ ? şantiyesinden gelen kumlardan gözlerim doldu. teknoparkı konuşacağına önce şehir merkezi dışında bir şantiye yap..