TANRIVERDİ;"MANİSA VE ANKARA EL ELE VEREREK MANİSA HİZMET YAĞDIRACAĞIZ"

Türkiye her bakımdan son derece dinamik bir ülke. Çok hızlı bir şehirleşme sürecini yaşıyoruz. Öyle ki 1935 de ülkemiz nüfusunun toplam nüfus oranı % 23 iken, bu oran günümüzde % 80 civarındadır. Bu somut gerçek, şehirleşmeyi ekonomik olduğu kadar, sosyal ve kültürel anlamda da Türkiye’nin belli başlı sorunları arasında yerleştirmekte, bu sorunların halli için son derece gerçekçi politikaların geliştirilerek tavizsiz uygulanması gerekmektedir.

TANRIVERDİ;

İnsanların refah ve mutluluğunu hedef alan AK Parti insanımızın yaşam koşullarını bu hedefe hizmet eden bir anlayışın temsilcileriyiz. Sağlıklı, huzurlu ve çağdaş ortamlarda yaşaması insanımızın en temel hakkıdır. Ülkemiz insanlarının bu en temel haklarını kullanmalarına imkan sağlayacak düzenlemeleri 2004 yılında yaptığımız yasal düzenlemelerle merkeziyetçi anlayıştan soyutlanarak bireyci bir anlayışla yerel yönetimlerde reform yaptık.

Mahalli idare demek mahalli yani yerinde yönetimdir. İnsanlarımızın hak talep etmesi için sorumluluk üstlenmesi gerektiğine inanıyorum. Demokrasilerde haklar sorumluluğun ödülüdür. O nedenle mahalli seçimlerde milletimize büyük görevler düşmektedir. Seçmenimiz oyunu verirken, öncelikle başkan adayının mensup olduğu siyasi partinin mahalli yönetim anlayışının iyi incelemek ve çok iyi kavramakla yükümlüdür. Belediyecilik bizim işimizdir. AK Parti belediye hizmetleri konusunda rüştünü ispat etmiş bir siyasi iradedir.

Biz adaylarımızı belirlerken her şeyden önce bu adayların geçmişte yapmış olduğu kadar, başarılı ve kalabalık organizasyonları başarıyla yönetmiş olma deneyimi bizim birinci kriterimizdir. İkinci kriter ise zaten var olan partimizin mahalli idareler felsefemizdir. Biz yerel yönetimlerin her şeyden önce bir felsefe işi olduğuna inanıyoruz. Biz şehirlerimizin sorunlarını yıllardır tespit ediyor ve sorunlara göre çözüm üretiyoruz.

Allah’ın izniyle ve sevgili hemşehrilerimizin teveccühü ile Manisa’mızın yönetimi bizlere emanet edilirse, biz Manisa’yı her anlamda yaşanabilir bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Manisa’nın kendine has dokusunu bozmadan dünyanın en yaşanabilir şehri haline getireceğiz.

Her şehrin kendine has özgün, bir yapısı ve değeri olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Biz Manisa’mızın kendine has yapısını ortaya koyarak, şehrimizin değerini artırmakla yükümlü olduğumuzun bilincindeyiz. Şehrimizi ucuz kılmak gibi bir lüksümüz yoktur.

Şu andaki Manisa’daki mahalli yönetim Manisa’nın değerini artırmak yerine değerini çok düşürmüştür.

Biz yapacağımız büyük yatırımlardan ne kadar çok insanın yararlanıp yararlanmayacağını esas alacağız. Çünkü bir büyük yatırımdan ne kadar çok insan yararlanırsa o yatırım kendine o kadar çabuk geri döneceği bilincindeyiz.

Manisa’mızın büyükşehir olması adına yaptığımız hizmetler için en iyisini yapacağız. Büyükşehire yakışır bir kent olabilmek için var gücümüzle tüm birikim ve deneyimlerimiz ve kendi tecrübeli kadromuzla Manisa’nın dünya kenti olması adına var gücümüzle çalışacağız.

Mega projelerimizi tek tek önümüzdeki günlerde sevgili hemşerilerimizle paylaşacağız. Manisalıları yakından ilgilendiren bu önemli projelerimizi birlikte sizlerin katkılarını bekleyeceğiz.

Biz çoğulculuk, katılımcılık ilkesinden hareketle hep birlikte bu şehri yöneteceğiz. Felsefemiz insanı yaşat ki devlet yaşasın olacak.

Ben meclisteki ve partimizdeki tüm bilgi ve donanımları şehrime taşımak ve Manisa’ya hizmetkar olmaya geldi. Manisa ve Ankara el ele vererek şehrimize en güzel hizmetleri kazandıracağım. 81 il içinde değil tüm dünya daki şehirlerden daha güzel bir şehir olacak Manisa.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.