banner278

TANRIVERDİ-ÖZEL GERGİNLİĞİ POLEMİĞE DÖNÜŞTÜ

AK Parti Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ile CHP Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel arasında büyükşehir yasası gerginliği yaşandı. CHP'li Özel, Tanrıverdi’nin ‘Yalancı’ kelimesini kullanmasının ardından salonu partililerle birlikte terk etti. Toplantının ardından bir basın açıklaması yapan Özgür Özel, “Tanrıverdi’nin şahsıma yönelttiği ‘yalancı’ sözünü esefle kınıyorum.” dedi.

TANRIVERDİ-ÖZEL GERGİNLİĞİ POLEMİĞE DÖNÜŞTÜ

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 61. Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula katılan Özgür Özel, konuşmasının ardından başka bir toplantıya gideceğini söylemesi üzerine salonda gerginlik çıktı.  

ÖZEL’DEN TANRIVERDİ’YE BÜYÜKŞEHİR GÖNDERMESİ

Kurulda konuşma yapan CHP Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özgür Özel, Türkiye’nin temiz bir siyasete ve namuslu kişiler tarafından yönetilmeye ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Konuşmasında büyükşehir yasasına değinen Özgür Özel, şu ifadeleri kullandı: “Kendisi aylardır Manisa’nın Büyükşehir olma lafını ilk kendisinin ağzına aldığını ve yasanın çıkmasında altında imzasını olduğunu, büyük emeğinin olduğunu söylüyor. Allah çarpar. Manisa’nın ilk Büyükşehir olma lafını 1994 yılı yerel seçimlerinde Selahattin Canuyar ağzına almıştır. Büyükşehir olması Manisa’nın 20 yıllık hakkıdır. Elbette yapacaksınız. Büyükşehir yasasına CHP’nin karşı çıktığını söyleyip durdu. Tabi ki bu da yalandır. TBMM’nin kayıtlarında CHP’nin yasaya değil, yasanın içindeki bazı şeylere karşı çıktığı yazmaktadır. Söz uçar ama yazı kalır. Yasanın altında kendisinin bile imzası yoktur. Komisyonlara bile katılmamıştır.”

Özgür Özel konuşmasını yaptıktan sonra AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ kürsüye çıktı. Özel, Selçuk Özdağ’ın konuşmasının ardından mikrofonu alarak salondan ayrılmak istediğini ifade ederek şöyle konuştu: “Genel kurul divanı bize siyasi partilerden sadece bir milletvekilinin konuşacağını söyledi. Benden sonra sayın Tanrıverdi’nin konuşacağını sandım. Ama sayın Özdağ konuştu. Bizim başka bir kongreye yetişmemiz gerekiyor. Sakın kimse CHP’nin protesto edip salondan ayrıldığını sanmasın. Ancak vaktimiz kalmıyor diye gidiyoruz.”

 

“ŞİMDİ BEN KONUŞACAĞIM”

AK Partililer Özgür Özel’in konuşmasının ardından yuhlayarak tepkilerini gösterdi. Oturduğu yerden kalkan AK Parti Manisa Milletvekili Tanrıverdi ise Özgür Özel’e “Bazı iftiralarda bulundun. Şimdi ben konuşacağım. Beni 5 dakika da olsa dinlemeni isterim” dedi. Özel ise AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber’in yanına oturarak Tanrıverdiyi dinledi.

 

ÖZEL, AK PARTİLİ GENÇLERLE TOKALAŞTI

AK Parti Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Adayı Tanrıverdi ise şunları söyledi: “Biliyorum Özgür bey kardeşim benim konuşmalarıma fazla tahammül edemiyor. Çok konuşup, boş konuşup ve yalan konuşup kaçmak istiyor. Bunu söylemek zorundayım. Kusura bakmasın” şeklinde konuştu.

CHP'li Özel, Tanrıverdi’nin ‘Yalancı’ kelimesini kullanmasının ardından salonu partililerle birlikte terk etti. Özel, salonu terk ederken AK Partili gençlerin yanına giderek, “Hepimiz Manisalıyız. Yuhalamak ve salonu terk edip gitmek bizim kültürümüzde yok. Ancak başka bir kongreye de sözümüz olduğumuz için çıkıyoruz” diyerek ellerini sıktı.

 

TANRIVERDİ KONUŞMASINA DEVAM ETTİ

Özel’in salonu terk etmesinden sonra Hüseyin Tanrıverdi konuşmasına şöyle devam etti: “Kendisi yerel seçimlerde rakip olarak görüyor. CHP’nin Büyükşehir yasasına karşı olmadığını söyledi. Peki Anayasa Mahkemesi kapılarında yasanın iptali için kim yattı. Kim bu yasa için millete 'Bu yasa bizi bölecek' sözlerini kim söyledi. Şimdi burada olsaydı da bunları yüzüne söyleseydim. Büyükşehir yasasına karşı çıkan onlardı. Doğrusu şaşırıyorum. O gün öyle konuşanlar, şimdi bu yasayı savunup faziletinden yararlanmaya çalışıyor. Ama CHP hâla bu yasayı anlamış değil. Çünkü onların düşüncesinde insan merkezli bir çalışma yok.”

Bugün Esnaf  ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri’nin Genel Kurulu’nda yaşananlara ilişkin bu açıklamayı yapmayı vatandaşlarımıza ve Manisalılarımıza borç biliyorum.

ÖZEL’DEN 2.AÇIKLAMA

Mali genel kurulun ardından polemik devam etti. Özgür Özel şu açıklamayı yaptı: “Tüm Manisa’nın, kamuoyumuzun ve Esnaf Kefalet Kooperatiflerimizin de bildiği gibi geçtiğimiz sene Esnaf Kefalet Kooperatiflerimizin 18 Genel Kuruluna ve diğer tüm faaliyetlerine katıldım, onlarla her ortamda bir arada oldum, sorunlarını dinledim, dertlerine derman olmaya çalıştım. Sayın Tanrıverdi ise bu toplantılardan yalnızca 3’üne katıldı ve ben bu 3 toplantının hepsinde de kendisini sonuna kadar dinledim. Yine bugüne kadar hiçbir ortamda AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin konuşmasını ne yarıda keserek ne de dinlemeden o ortamdan ayrıldım. Ancak bugün günlük planım doğrultusunda Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinin Genel Kurulu’nun ardından daha önceden katılım için söz verdiğim ve saat 12.30’da başlayacak olan Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şubesinin Olağan Genel Kurulu için salondan üzülerek ayrılmam gerektiğini ifade ettim. Üstelik Tanrıverdi her toplantıya 1 saat gecikmeli geldiği gibi bugünkü toplantıya da tam 35 dakika geç geldi. Yine bugün Esnaf Kefalet Kooperatifleri Genel Kurulu’nda normalde bir muhalefet partisi bir de iktidar partisinden milletvekilinin konuşacağı söylendiği için benim yaptığım konuşmanın hemen ardından Tanrıverdi’nin konuşmasını dinleyecek ve daha sonra Genel Kurul’dan ayrılacaktım. Ancak AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Tanrıverdi’den önce söz alınca biz de kendisini dinledik. Hatta Sayın Özdağ’ın yolsuzlukları onayladığı, yolsuzlukları doğruladığı o konuşmasını bizler de alkışladık. Daha sonrasında ise bir  sonraki programımıza yetişmek için ayrılmamız gerektiğini ifade ederek yerimizden kalktık. O sırada Tanrıverdi, ‘Sana cevap vereceğim 5 dakika dinlemeni istiyorum’ deyince, ben de kendisini kırmadım ve hemen oradaki AKP sıralarına oturdum. Ancak, kendisi bizim iddialarımıza bir cevap vermek yerine, konuşmamızı büyük bir coşku ve sevinçle karşılayan esnafın karşısında bize karşı karalama yaparak, çirkin bir siyaset üslubu ile esnafın CHP’ye ve şahsıma gösterdiği ilgiyi kırmak istedi. Bu çirkin siyaset üslubunun üzerine orada daha fazla kalarak gerilimi yükseltmemek, bir sonraki programımıza da yetişmek niyetiyle salondan ayrıldık., anrıverdi’nin konuşmasından ve esnaf olmayıp da toplantıda bulunan birkaç kişilik grubun hareketlerinden de rahatlıkla anlaşılıyor ki, Manisa’da AKP ve CHP arasında geçecek bu yarışta çoktan korku dağları sarmış. Çünkü bugün yapılanlar, CHP’nin yükselişinden duyulan korkunun açık bir göstergesidir. Onlar her zaman bildikleri gibi yine karalama yapacaklar, çamur at izi kalsın politikası güdecekler, ancak bizler buna fırsat vermeyeceğiz.

Bilinmeli ki; 30 Mart’tan sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda, Sayın Tanrıverdi’yi Belediyede ağırlayacağım. Kendisinden bugün sarfettiği ‘yalancı’ sözlerinin özrünü o gün kendisini Belediyede misafir ettiğimde bekleyeceğim.

Manisalılar gerçekleri görüyor, kimlerin korku içinde olduğunu biliyor ve kimin iftira ile kimin çalışarak onlara hizmet edeceğini artık çok iyi ayırt ediyor. İşte bugün AKP’nin sergilediği bu tavır bu gerçeğe karşı duyulan korkunun eseridir. Orada yaşanılanları ve bu gerçekleri kamuoyumuzun ve siz değerli basın mensuplarımızın takdirlerine bırakıyor, bir kez daha Tanrıverdi’nin şahsıma yönelttiği ‘yalancı’ sözünü esefle kınıyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.