SOLMAZ'IN DESTEKLEDİĞİ ADAY ADAYI

Manisa İl Genel Meclisi Başkanı ve AK Parti Yunus Emre Belediye Başkan Aday Adayı Hayrullah Solmaz, başkanlığını yaptığı meclisin AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Güzide İçen Kasap’ın Turgutlu Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklamasına katılarak İçen Kasap’a destek verdi.

SOLMAZ'IN DESTEKLEDİĞİ ADAY ADAYI

 

İl Genel Meclis Üyesi Güzide İçen Kasap’ın Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanlığında yaptığı Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklamasına  İlçe Başkanı Hüseyin Azman, 22. Dönem Ak Parti Manisa Milletvekili Süleyman Turgut,  İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Genel Meclis Üyeleri Sabri Şahin ve Cemal Ölmez ile çok sayıda partili katıldı.

AK Partinin bayanlara ayrıcalık veren bir parti olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Hüseyin Azman, “AK Parti Hanım partililerimizin ayrıcalık veren bir parti. Biz yönetim yaparken 3 bayan arkadaşımızı yönetimimize yazdık. Hanımların bulunduğu yere seviye getireceğini biliyorduk. Bunun içindir ki hanım kardeşlerimizin siyasette daha fazla yer almasını canı gönülden arzu ediyoruz.  Güzide Hanım Partimizin İl Genel Meclis Üyesi olarak çok başarılı çalışmalara imza atan bir hanım kardeşimizdir. Partimizden ilçemiz belediye başkanlığı için çıktığı aday adaylık yolunda kendisine başarılar diliyorum.”dedi.

“AK PARTİ’DE SEVGİ VARDIR SAYGI VARDIR”

Siyasette adaylık dönemlerinin kıyamet dönemleri gibi olduğunu ifade eden Manisa İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz , “ Siyasetin adaylık dönemleri kıyamet dönemleri gibidir. Kıyamette nasıl ki ana yavrusunu, yavrusu da anasını tanımayacaksa, baba evladını, evladı da babasını tanımayacaksa, siyasette de derler ki, insanların kendi nefsi ile uğraştıkları o anda dostları tanımazlar. Ancak Ak Parti böyle bir parti değildir. İnsanların birbiriyle beraber olduğu, kendi nefislerine dostlarını tercih ettiği, birbirine izzeti ikramda bulunduğu, birbirine hürmet ve saygı gösterdiği bir partidir. Ak Parti 11 yıllık bir parti gözükmekle beraber 1000 yıllık Müslüman Türk milletinin hayallerini süsleyen bir partidir.”

BAŞKAN SOLMAZ’DAN İÇENKASAP’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Turgutludaki bu davete icabet ederken birkaç tane sebebi olduğunu dile getiren Başkan Solmaz, “Bunlardan bir tanesi Güzide kardeşimle 5 yıl İl Genel Meclisinde beraber çalışıyoruz. Güzide kardeşim son 3 yıldır İl Genel Meclisinin en önemli komisyonu olan Bayındırlık ve İmar Komisyonumuzun Başkanlığını yürütüyor ve bende aynı zamanda bu komisyonun üyesiyim yani kendisi benim başkanım oluyor. Güzide hanımın belediye başkan aday adayı olması ve bu konuda bu ilgiyi görmesinin bu hürmeti görmesinin tek sebebi partimizdeki tek kadın belediye başkan aday adayı olması değil, Onun tahsili, kişisel birikimi, bilgi ve tecrübesi ile Turgutlu gibi bir ilçemize Belediye Başkanlığı yapmaya layık olmasıdır. Bunu bütün kalbimle inanarak söylüyorum. Mevlana’nın “Bir şey olmazsa üzülmeyin. Ya sizin için hayırlı değildir yada daha iyisi olacaktır.”diye güzel bir söz vardır.”

“AK PARTİDEN BAŞKA SIĞINACAK LİMANIMIZ YOK”

Ak Parti’den başka gidilecek bir partinin olmadığını söyleyen Başkan Solmaz “Biz samimiyetle davamıza katkı koymak adına, inandığımız Ak Parti hissiyatına, inandığımız büyük Türkiye hayaline ulaşmak için çıktığımız bu yolda bugün aday adaylığı nasip olur, yarın adaylık nasip olur, yarın beklide hiçbir şey nasip olmaz. İnsanların önemli olan davalarındaki mevkileri makamları değil, samimiyetleridir. Bu samimiyetle bu davanın içinde yer almak lazım. İçimizden kim belediye başkanı adayı olursa olsun onun arkasında azıcık gözümüz yaşlansa azcık kalbimiz burukluk yaşasa da samimiyetle durmak lazım. Ahde vefa göstererek ve nefsimizi de bir kenara atarak davamıza sahip çıkmamız lazım. Bizim Ak Partiden başka gidecek partimiz yok. Sığınacak limanımız yok. Allah bizleri bu davadan kıyamete kadar bizleri ayırmasın. Allah yar ve yardımcımız olsun.

“YAPMADI ŞERLİ HESAP ADAYIMIZ GÜZİDE İÇEN KASAP”

Başkan Solmaz konuşmasını şöyle tamamladı; “Manisa’da benim için “Olmazsa olmaz Hayrullah Solmaz” diye söylenen bir slogan vardır. Benden biraz önce buraya gelirken Güzide kardeşim için bir slogan ürettim. Bu sloganı söyleyerek konuşmamı tamamlamak istiyorum.  ‘Yapmadı şerli hesap Belediye Başkan adayımız Güzide İçen Kasap…”

“EGENİN İNCİSİNİ YÖNETMEYE TALİBİM”

Başkan Solmaz’ın konuşmasının ardından Turgutlu Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklamasını yapmak üzere söz alan İçen Kasap, konuşmasına kendisini tanıtarak başladı.

İçen Kasap, “ Bu güne kadar parti teşkilatım adına olsun, diğer çalıştığım alanlarda olsun, verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Halkımız bu görevi bize layık görürse, bundan sonrada yeni projelerimizle çalışmalarımıza hep birlikte devam edeceğiz. Değerli başkanlarımızın hanım adaylarımızı yürekten desteklediğini hepimiz biliyoruz. Bundan cesaret alarak ve daha önce Turgutlu’muzda Hanım Belediye Başkanı olmadığını düşünerek bir ilki yaşamak ve yaşatmak istedim. Bu duygularla Egenin İncisini yönetmeye Belediye Başkanınız olmaya Adayım, desteklerinizi esirgemeyeceğinizi umut ederek sizleri yürekten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Allah’tan hayırlı olmasını diliyorum çünkü biliyorum ki Halka Hizmet Hakka hizmettir.”diye konuştu.

AK PARTİ GRUBUNDAN İÇENKASAP’A TAM DESTEK

Öte yandan,  İl Genel Meclisinin Kasım ayı toplantılarının yapıldığı ilk gününde İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı ise, Turgutlu Belediye Başkan Aday Adayı olan meclis Ak Parti Grubunun tek bayan üyesi Güzide İçen Kasap’a AK Parti Grubu olarak tam destek verdiklerini ifade etti. Aday Adaylığının hayırlı olmasını dileyen Onaylı, İçen Kasap’a çiçek takdim ederek, şahsı ve gurubu adına başarılar diledi.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.