SEKİZ EYLÜL EK BİNASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Manisa Özel Sekiz Eylül Hastanesi kapasitesini arttırma yoluna gittiği için yeni bir ek binayı hizmete açtı. Görkemli bir törenle gerçekleşen açılışa Manisa protokolü ve milletvekilleri katıldı.

SEKİZ EYLÜL EK BİNASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber:Cemil Seval

Manisa Özel Sekiz Eylül Hastanesi, Mevcut binasının yanına açtığı ek bina ile 29 Yataktan, 118 yatak kapasitesine ulaştı. Hem teknik hem de inşaat süreciyle birlikte hastanenin tamamlanması toplam 10 ay kadar bir sürede tamamlandı. Görkemli bir törenle açılışı gerçekleşen törene, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ak Parti Manisa Milletvekili MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi, Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Jandarma Alay Komutanı Bülent Mercan, Ak Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Yüksel, MHP İl Başkanı Mehmet Ödevli, Şehzadeler ilçesi Belediye Başkan Aday Adayı Tamer Akkal katıldı.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş; " Böyle güzel mübarek bir günde hayırlı bir hizmet için bir araya geldik. Sekiz Eylül Hastanesi Manisa'da üne kavuşmuş bir sağlık kuruluşlarından bir tanesi. Yeni binasıyla vatandaşlarımıza daha güzel ve geniş bir hizmet verecektir. Sağlık hizmeti ülkemizde diğer gelişmiş ülkerilerin yanında çok gelişmiş bir durumdadır. Şuan mevcut durum itibari ile halkımızın tamamına hizmet verecek kapasitede bir hizmet sunuluyor. Bu hastanenin önünde yazılı özel ismi kamu dışına çıkması anlamına gelmiyor ve hizmet dışına çıkmıyor. Sadece daha kaliteli bir ortam oluşturuyor. Hastaneler zinciri Sekiz Eylül Hastanesi ile özel bir zincir oluşturduğunu düşünüyorum. Yakında 550 yataklı hastanemizi hizmete açacağız. Bu hastanemizin Manisa'mıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi; "Bugün günlerden cuma ve güzel bir hizmet binasının açılışını birlikte yapıyoruz. Sekiz Eylül Hastanesi 2003 yılında bir nisan ayında hizmete girmişti ve açılışını birlilkte yapmıştık. O zaman ifade etmiştik bu binanın tamamı hizmette olsa diye temenni etmiştik. Çok şükür aradan beş yıl gibi bir süre geçti ve istediğimiz yerine geldi. Sekiz Eylül Hastanesi büyüdü ve 5 yıllık zaman dilimi içerisinde hemşerilerimiz bu hastaneden yararlandı. Memnuniyet oranı yüksek ve gülker yüzlü bir hizmetle büyüdüler. 118 yataklı geniş bir hale geldi. Bundan sonraki hizmetlerinde kendilerine başarılar diliyoruz. Yönetim kurulu başkanı İbrahim bey'in burada ifade etmesinden de anlıyoruz ki sadece hastane hizmeti değil bir kurum anlayışı ile şehrimize hizmet veriyorlar. Gerek Manisaspor'a sponsor olmaktan, gerek fakir fukaraya yardım etmeye kadar bu hizmeti gerçekleştiriyor. Bu vesile ile kendilerine teşekkür ediyorum. Değerli dostlarım artık Manisa'da kurum ve kuruluşlarımızın desteklerini katkılarını biliyoruz ancak daha da genişletmelerini daha da büyütmelerini diliyoruz. Ak Parti iktidarıyla birlikte artık herşey eskisi gibi değil. Ekomonik ve sosyal olarak her iki ayağını birden yere basabilmektedir. Ekonomik bir ülke oldu, bildiğiniz gibi Avrupa ve Amerika bu konularda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Şimdi hedefimiz 2023 Cumhuriyetin 100. yıl dönümü ve Türkiye bu hedefimizde daha da büyüyecek. Hastanemiz Manisa'mıza hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu.

Sekiz Eylül Hastanesi Yön. Kur. Başk. Op.Dr. İbrahim Karataş şunları kaydetti; "Bildiğiniz gibi Hastanemiz 2008 yılında 7 ortağın bir araya gelmesiyle kurulmuştu ve 17 branş, 27 uzman doktor, 29 hasta yatağı, 6 yoğun bakım yatağı ve mevcut 3500 m2 kullanım alanı ile Manisalılarımızın hizmetine sunulmuştu. 2012 yılında hastanemiz kurucu ortaklarından Sn. Hüseyin Akdede, Sn. Dr. Mustafa Melih Gürcan ve sn Diş hekimi Burhanettin Tolonay ortaklıktan ayrılmışlardır. Daha sonra hastanemizde oluşan 4 kişilik yeni ortaklık yapımızda eski ortaklardan benimle birlikte; Göz Doktoru Sn. Opr. Dr. Ahmet Yazıcıgil, KBB Uzmanı Sn. Opr. Dr. Cem Turgut Güngör’ün yanı sıra aramıza katılan,  Nükleer Tıp Uzmanı Sn. Dr. Hayati Akın ile hastanemiz hizmetlerine devam etmektedir.  2008 yılından itibaren Manisalılarımızın hizmetine sunulan hastanemiz, halkımızın giderek artan güveni ve yoğun talepleri karşısında; gerek Poliklinik ve branş sayısı, gerek yoğun bakım yatak kapasitesi ve gerekse hasta yatak sayısı ihtiyaçları karşılayamaz hale gelmişti. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için hastanemizin kapasitesinin arttırılması 2010 yılından beri planlanmaktaydı. Ancak ilave edilmesi planlanan binada dershane faaliyet göstermekteydi. Dershanenin de faaliyetlerinin aksamaması için, karşılıklı planlama yapılarak proje zamana yayılmış ve 2012 Kasım ayında proje yapımına başlanabilmiştir. Hem teknik altyapının oluşturulması hem de inşaat sürecinin tamamlanması 10 ay sürmüştür. Mevcut 8 katlı hastane binamıza 9 katlı dershane binası ilave edilmiştir. Bunların yanı sıra 6’şar katlı 12’şer daireden oluşan ve destek birimlerimizin faaliyet gösterdiği 2 binamız daha bulunmaktadır. Hastanemiz artan yeni kapasitesiyle; 29 yataktan,  rezerv alanlarıyla birlikte 118 yatak kapasitesine ulaşmıştır.  Hastanemizin yoğun bakım yatak sayısı 6 iken, ilave binamız ile birlikte;

26 yatak kapasiteli genel yoğun bakım ünitesi,
20 kuvöz kapasiteli yenidoğan yoğun bakım ünitesi
9 yatak kapasiteli koroner yoğun bakım ünitesi
5 yataklı kalp cerrahisi yoğun bakım ünitesi
 ile toplam rezerv alanlarıyla birlikte 61 yoğunbakım yatak kapasitesine ulaşmıştır.  Bunun yanı sıra; yeni binamızda 32 adet hasta odası ilavesi yapılıp hizmete açılmıştır. Hastanemiz  büyüyen kapasitesi ile yaklaşık 3 ay içerisinde;  Nöroloji, Endokrinoloji, Onkoloji, Nükleer Tıp, Sualtı Doğum Ünitesi, Hemopoetik Doğum Ünitesi, Uyku Apne Odaları ,EEG ,EMG ve Diş Polikliniği ile birlikte, 11 yeni uzman hekimin kadroya ilavesi ile hizmet vermeye başlayacaktır. Hepinizin basından da takip ettiği üzere; ülkemiz, Sağlık Bakanlığının yoğun desteğiyle sağlık turizminde çok iddialı duruma gelmiştir. Bununla ilgili olarak ortağımız Sn. Cem Turgut Güngör’ün de kurucu üye olarak yer aldığı Türk Amerikan Hasta Derneği, kısa adıyla TAHTAS kurulmuştur. Derneğin organizasyon şeması tamamlanmış olup, dernek 2400 mil uçuş mesafesi olan ambulans uçak ile hizmet anlaşması yapmıştır. Bu amaçla Sağlık Bakanlığımızın da desteği ile Los Angeles’ta bağlantı bürosu açılmış ve hizmet vermeye başlamıştır. Bu bağlamda hastanemiz uluslararası sağlık akreditasyonu olan JCI akreditasyonu için kalite çalışmalarına başlamıştır. Hasta transferlerinde öncelikle Afrika kıtası ülkelerinden hasta nakli yapılması planlanmaktadır. Yine bu çerçevede, hastanemizin de üyesi olduğu Tahtas’a üye hastanelerin tanıtım filmleri çekilmesi için Amerikan Westwood prodaction ile anlaşma sağlanmıştır ve önümüzdeki  2 ay içinde hastanemizde reklam filmi çekimlerimiz yapılacaktır. Sayın Manisalılar çok büyük emekler, çok yoğun mesailer ve uğraşlar sonrasında   yapılan hastanemizin, yapımına katkıda bulunan , emeği geçen herkese huzurlarınızda çok çok teşekkür ederim.  Bundan sonraki hedefimiz orta vadede manisamıza yakışan tam teşekküllü 450 yataklı özel sekiz eylül üniveristesini manisamıza kazandırmaktır. Adını manisamızın kurtuluş gününden alan , 5 yıldır Manisasporumuza sağlık sponsoru olan,  275 çalışanına ekmek kapısı olan ,  medikalcisinden, eczanelerine, optikçilerinden, lokantalarına kadar manisamızdaki birçok esnafımızın kazancına katkı sağlayan, ihtiyaç duyulan  tüm sosyal sorumluluk projelerinde halkımıza destek olan,  Özel  sekiz eylül hastanesi Manisa halkı için bir değerdir.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.