ŞEHZADELER LOGOSU YARIŞMA İLE BELİRLENECEK

Kültür Sitesi Belediye Meclis salonunda 2. Toplantısını gerçekleştiren Şehzadeler Belediye Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik belediye logosunun düzenlenecek yarışma ile belirleneceğini söyledi. Çelik, Şehzadeler Belediyesi’nin mevcut durumu ile ilgilide meclise bilgi verdi.

ŞEHZADELER LOGOSU YARIŞMA İLE BELİRLENECEK

Haber: Berfin Adıcan

Şehzadeler Belediye Meclisi 2. Toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında toplanan belediye meclisine yeni atanan daire müdürleri de katıldı. Açılış konuşmasında geçen bir aylık süreci değerlendiren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik bir ay içerisinde yapılan tüm çalışmalar hakkında Belediye meclis üyelerini bilgilendirdi.

“BELEDİYE BİNASI SORUNUNU ÇÖZDÜK”

En öncelikli hedeflerinin Belediye binası sorunun çözmek olduğunu ifade eden Çelik ”Öncelikle Şehzadeler Belediyesi olarak en önemli problemimiz bina sorunuydu. Bununla ilgili olarak çeşitli kurumlarımızla görüşmelerimiz oldu. Büyükşehir Belediyesinin Gençlik Merkezi binasına talip olduk. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüştük. Bize yeni bir bina yapmamızın daha uygun olacağını ifade etti. Kendilerinin’ de binası sıkıntı yaşadıklarını ve MASKİ’ ye yer aradıklarını söyledi Alternatif olarak bir kaç yere daha baktık. Nihayetinde Ticaret ve Sanayi Odamızın Gaziosmanpaşa Caddesi’nde bulunan eski binasına talip olduk. Ticaret ve Sanayi Odamızın yönetimi, bu talebimize olumlu yaklaştı. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Yine Ticaret ve Sanayi Odamızın yanındaki Halk Bankası binasının 3. 4. 5. 6. katlarını kiralamak için bir talebimiz oldu. Bu talebimizde kabul edildi. Bir kaç gün içerisinde sözleşmeyi imzalayacağız. Ticaret Ve Sanayi Odası binasının toplam 672 m2 kullanım alanı var. Halk Bankasının da toplam 868 m2 kullanım alanı mevcut. Dolayısıyla Şehzadeler Belediyesi toplam 1540 m2 kapalı alanda Manisalılara hizmet verecektir. Tadilat çalışmalarımız başladı. Yaklaşık 2-3 hafta sonra yeni binamızda hizmet vereceğimizi düşünüyorum” diyerek Şehzadeler Belediyesinin yakın zamanda hizmete geçeceğini ifade etti.

“YENİ BİR HİZMET BİNASI KAZANDIRMALIYIZ”

Kiralama yöntemi ile yapılan bu yöntemin kalıcı bir çözü olmadığını vurgulayan Çelik “ Tabii bina sorunu için bulduğumuz çözümler kalıcı çözümler değil. Şehzadeler Belediyesinin bir an önce yeni bir hizmet binasına kavuşması lazım. Bu binanın nerede yapılması nasıl yapılması ile ilgili birçok alternatif mevcut. Bu konularla ilgili önümüzdeki günlerde gerek meclisimizle gerek sivil toplum örgütlerimizle istişarelerde bulunarak Şehzadeler Belediyesi için en uygun hizmet binasının hayata geçmesi için çalışmalara başlayacağız” diyerek Şehzadeler ilçesinde kalıcı ve güzel bir Belediye binası yapacaklarını söyledi.

“İLK AYIMIZ ÇOK YOĞUN GEÇTİ”

Geçici olarak kullandıkları Şehzadeler Kaymakamlığının son katında tebrikleri kabul etmeye başladıklarını ifade eden Başkan Çelik, görevindeki ilk ay çok yoğun bir ziyaret programı yaşadıkları ifade etti. Tebriklerin bir süre daha devam edeceğini ifade eden Çelik ”Göreve başladığımız günden bugüne kadar vatandaşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kurum ve kuruluş temsilcilerimizin tebrik ziyaretleri gerçekleşti. Bu ziyaretlerin bir süre daha devam edeceğini görüyoruz. Bu arada 474. Manisa Mesir Festivaline Belediyemizi temsilen katıldık. Esnafımızın yeni işyeri açılışlarına katıldık. Bir yandan bunlar gibi temsil görevlerimizi yerine getirmeye çalışırken, bir yandan da belediyemizi çalışır hale getirmek için, mesai harcıyoruz” dedi.

“ACİL KURULMASI GEREKEN MÜDÜRLÜKLERİMİZİ KURDUK”

Belediye işlerinin bir an önce başlaması için bir takım atamaları yaptıklarını sözlerine ekleyen Çelik “ Sayın Ulus Kotluca ile birlikte 3 Belediye Başkan yardımcımız göreve başladı. Sayın Süleyman Çoban ve Sayın Jülide Çakır Belediye Başkan yardımcısı olarak görev yapacaklar. Yine acilen kurulması gereken bir kısım müdürlükleri de faaliyete geçirdik. Yazı İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, gibi acil kurulması gereken müdürlüklerimizi kurduk ve çalışmalara başladık. Önümüzdeki günlerde diğer müdürlüklerle ilgili atamalarımızı da yapacağız” dedi.

“MECLİS KARARLARI OY BİRLİĞİ İLE…”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in bilgilendirme konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Şehzadeler Belediyesinin yeni kurulan bir Belediye olduğunu ifade eden Çelik kurumsal olarak bir logo belirlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Gündem maddeleri arasında yer alan Belediye logosunun belirlenmesi için yarışma yapılması için başkana yetki verilmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi. Yapılacak yarışmada en güzel logoyu seçmeyi hedeflediklerini ifade eden Çelik, en kısa sürede yarışma şartlarını ilan edeceklerini de söyledi. AK Parti grubu adına Grup Başkanvekili İbrahim Onaylı’ nın zabıta personeline ödenecek olan 2014 yılı fazla mesai ücretlerinin en yüksek tavan ücretinden ödenmesi teklifi, tüm gurupların evet demesiyle Oy birliği ile kabul edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.