ŞEHZADELER BELEDİYESİ PERSONELE EĞİTİM VERİYOR

Kuruluş aşamasını büyük ölçüde tamamlayan Şehzadeler Belediyesi, memur ve işçilerini eğitim seminerinden geçiriyor.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ PERSONELE EĞİTİM VERİYOR


FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN...

Birçok kamu idaresine stratejik yönetim ve stratejik yönetimin performans programı, raporlama, bütçe muhasebe gibi birçok alt unsuru ile ilgili eğitim, teknik destek ve danışmanlık hizmeti sunan Erkan Karaarslan tarafından verilen eğitim seminerinde Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin görev ve yetkileri konularda ele alındı.

Büyükşehir ve ilçe belediyeleri arasında görev bölümü, gelir ayrımı, devrolan belediyeler ile ilgili devir süreci, Kamu mali yönetimi ve Stratejik plan konularında belediye personeline eğitim verdiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, alanında uzman kişilerin katılımıyla bu tür eğitim programlarını çok sık düzenleyeceklerini ifade etti.

Yapılan eğitim seminerlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Hizmet içi eğitimler bizler için çok önemli. Biz seçimlerden öncede şunun sözünü vermiştik. Personelimiz üzerindeki mobbing uygulamalarına son vereceğiz. Yetersiz olan, bilgi birikiminde noksanlıklar olan arkadaşlarımızı dışlamayacağız. Onlara daha da sahip çıkacağız. Önlerini açıp imkânlar sağlayacağız. Bu konularla ilgili seminerler düzenleyeceğiz. Şehzadeler Belediyesi’nin her bir mensubunu değerli olarak kabul ediyoruz. Tüm personelimizden en yüksek oranda istifade edeceğiz. Çok değerli bir hocamızın katılımları ile bu gün ilk hizmet içi eğitim seminerimizi gerçekleştiriyoruz. Bundan sonrada bu tür eğitimlerimiz devam edecek. Bu kuruluş süreci ile ilgili ciddi bir eğitim çalışmamız olacak, bunun benzerleri bundan sonra da olacak. Belki birimlerimizde görevli personelimizi başka şehirlerde yapılacak olan seminerlere gönderme imkânımız olacak. Yabancı dil eğitimi alması gereken arkadaşlarımıza özel kurslar açacağız. Şehzadeler Belediyesi personelinin her açıdan bilgili, birikimli, donanımlı olması için bir belediye başkanı olarak üzerime ne düşüyorsa Şehrim adına, şehrimin yarınları ve geleceği adına bunu yapacağım.

“ŞEHZADELER BELEDİYESİNİN PERSONELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR”

Belediye personelinin bir aile gibi olduğunu vurgulayan Çelik ”İlk sizlerle toplandığımız gün sizlere ifade etmiştim. Şehzadeler Belediyesinin personeli olmak bir ayrıcalıktır demiştik. İnşallah bu beş yıllık süreç içerisinde bu ayrıcalığı hep birlikte yaşayacaksınız. Biz kendi içimizde birlik ve beraberliğimizi muhafaza edebilirsek, birbirimize karşı olan sevgi ve saygımız daim olursa şunu çok iyi biliyorum ki bundan en çok istifade edecek olan Şehzadeler de yaşayan yüz altmış beş bin kişi olacaktır. Bu bilinç ile hareket ediyorum. Çünkü bir evin içerisinde birlik, beraberlik ve dayanışma yoksa o evden komşu evlere huzuruz ulaşması, faydanın ulaşması mümkün değil. Öyleyse bizler şehrimizi bir huzur şehrine dönüştüreceksek, halkımızın mutluluğu için çalışmalara imza atacaksak, öncelikli olarak kendi iç huzurumuzu sağlamalıyız. Şehzadeler Belediyesinin tüm personeli bir ailenin fertleri gibi olmalıdır. Bizler bir vücudun azaları gibi, birbirine kenetlenmiş, birbirini seven, birbirine saygı duyan, görevini en iyi şekilde yerine getirip, bugün insanların duasını, yarında hakkın rızasını alabilen insanlar olmalıyız. Böyle olduğu takdirde hem bu dünyadaki görevimizi yerine getirmiş oluruz. Hem de insanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir diye buyuran bir peygamber ümmeti olarak, inanıyorum ki ahirette de kazananlar bizler oluruz diye düşünüyorum. Bu noktada da sizlere olan güvenim tamdır” dedi.

“FARKLILIKLARIMIZ, ZENGİNLİĞİMİZDİR”

Milletin seçimlerde emaneti kendilerine teslim ettiğini ifade eden Çelik, Milletin bu emanetini yine milletin hizmetinde kullanacaklarını söyledi. Herkesin farklı görüşlere sahip ola bileceğini ifade eden Çelik ”Siyasi görüşlerimiz, dünya görüşlerimiz ve fikirlerimiz farklı olabilir. Bu farklılıklar bir çatışma unsuru değil bir zenginliktir. Yeter ki bizler, birbirimizin kutsallarına saygı duyalım ve birlikte yaşama kültürünü muhafaza edelim. Bu gün bizlerin burada bir arada bulunma gayemiz, hedefimiz bu şehirde yaşayan insanlara en iyi şekilde hizmet etmektir. Bu nedenle diğer görüşlerimiz ne olursa olsun, ana gayemiz etrafında kenetlenmeliyiz. Çalışmalarımızı en iyi şekilde yapacağız. Şüphesiz ki mazeret üretmeyeceğiz. İnşallah en birliği içerisinde ortaya çıkmış olan bütün sorunları çözeceğiz. Bu noktada idareciler olarak bize düşen ne varsa bunları bizlerde yerine getireceğiz. Gerek eğitim seminerleri, gerek ziyaretler gerekse de kurslar düzenleyip en iyi çalışmaları yapacağız. Daha öncede belirttiğim gibi iki noktada çok hassas davranacağız. Milletimiz bize bir emanet teslim etti. Milletimizin ödemiş olduğu vergiler ile oluşan bütçe ile yine milletimize hizmet edeceğiz. Bu nedenle milletimizin emanetine sahip çıkacağız. Kamu’nun kaynaklarının heba edilmesine bizim müsamaha göstermemiz asla mümkün olmayacaktır. Diğer hassas noktamız ise resmi bir kuruma gittiğimizde nasıl karşılanmak istiyorsak, aynı şekilde gelen vatandaşlarımızı karşılamak mecburiyetindeyiz. Gelen hemşerilerimizden hepsinin bilgisi, birikimi, tecrübesi bir olmaya bilir. Ancak biz her gelen vatandaşımıza en iyi şekilde davranmalıyız. Tatlı dille, güler yüzle bize müracaat eden şehzadeler halkına, meseleyi anlatacağız. İşi çözülecekse çözeceğiz, çözülemeyecekse de kırmadan, incitmeden gerekçelerini anlatarak misafir edeceğiz. Eğer ki bir vatandaşımıza kötü bir muamelede bulunulacak olursa, gönlü kırılacak olursa, küçümsenecek olursa buda bizim tolerans gösteremeyeceğimiz, müsamaha etmeyeceğimiz kırmızıçizgilerimizdendir. Bizler bir aileyiz. Ben geçici olanım sizlerde kalıcı olan birer aile ferdisiniz. Benden önce çok başkanlar gördünüz. Rabbim nasip ederse benden sonra da göreceksiniz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.