ŞEHİDİN İSMİ ÜST GEÇİDE UYGUN GÖRÜLMEDİ!

Tunceli'de şehit düşen jandarma er Mümin Koca'nın isminin Hürriyet ve Atatürk Mahallelerini birbirine bağlayan üst geçide verilmesi önerisi Akhisar Belediye meclisi tarafından Karayollarına sunuldu. Yapılan yazışma sonunda adı geçen üst geçide şehidin isminin verilmesinin uygun görülmediği belirtildi.

ŞEHİDİN İSMİ ÜST GEÇİDE UYGUN GÖRÜLMEDİ!

Akhisar Belediyesi 2016 yılı Şubat ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2012 yılında Tunceli\'de şehit düşen jandarma er Mümin Koca'nın isminin bir viyadüğü verilmesinin Karayolları tarafından yönergeleri uygun olmadığı gerekçesiyle kabul edilmediği bu yüzden şehidin isminin bir parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 

KARAYOLLARI YÖNERGESİNE UYGUN DEĞİL

İlk gündem maddesini meclise sunan Yazı İşleri Müdürü Mustafa Ali Erpalabıyık yaptığı açıklamada, 25 Eylül 2012 tarihinde Tunceli’de vatani görevini yapmakta iken, şehit düşen jandarma er Mümin Koca’nın isminin Karayolları 2. Bölge Müdürlüğüne ait olan Hürriyet ve Atatürk Mahallelerini birbirine bağlayan üst geçide verilmesi konusunda karayolları ile yazışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Erpalabıyık, yapılan yazışmaların ardından Karayolları Müdürlüğü görev alanına giren köprü, viyadük, tünelleri ile bina ve tesislerine verilecek isimlere ait tespit ve uygulama yönergesine göre adı geçen üst geçide isim verilmesinin uygun görülmediğinin kendilerine bildirildiğini söyledi. Bu nedenle komisyon Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait Atatürk Mahallesi 160 sokak ile 352 sokak gölet yolu üzerinde bulunan parka 'Şehit Jandarma Er Mümin Koca’nın isminin verilmesi yönünde komisyon olarak oy birliği ile meclise sunma kararı aldıklarını kaydeden Erpalabıyık, teklifi meclis üyelerinin oylamasına sundu. Komisyon tarafından sunulan teklifin meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

PAZARYERLERİNİN TAHSİSİ

Gündemin ikinci maddesinde ise Akhisar'da kurulan pazar yerlerinin Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odasına tahsisi ile ilgili plan bütçe ve kanun nizam komisyonu kararı meclise sunuldu. Komisyon yaptığı incemeler sonrası pazar yerlerinin protokol ile Manavlar ve Pazarcılar Odasına tahsis edilmesi komisyonca oy çokluğu ile ret edildi. Komisyondan gelen bu karar doğrultusunda söz alan MHP Grup Başkanı Arif Oruntaş konunun tekrar incelenerek geniş çaplı ele alınması gerektiğine vurgu yaparak tekrar komisyona havale edilmesini önderdi. Aynı öneriyi CHP ve AK Parti Grubu da kabul edince oybirliği ile karar tekrar görüşülmek üzere komisyona havale edildi.
Gündemin üçüncü maddesinde Temizlik İşleri Müdürü Adnan Selvi, atık depolama sahalarının Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi konusu meclise sundu ve madde oy birliği ile kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesinde ise İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Çelik, imar evraklarını meclise sundu.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.