SEÇİM STARTI MANİSA'DA VERİLDİ AMA!

CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, 2015 Genel Seçimleri startını vermek amacıyla Manisa'ya geldi. Günaydın düzenlediği basın toplantısında seçim startını Manisa'dan verdiklerini ifade etmesine rağmen, kentte yapılacak çalışmalarla alakalı herhangi bir bilgi vermedi. Gazetecilerin Manisa'da ön seçim ve kontenjan aday durumlarıyla ilgili sordukları sorularsa yanıtsız bırakıldı.

SEÇİM STARTI MANİSA'DA VERİLDİ AMA!

HABER:BERFİN ADICAN

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, 2015 Genel Seçimleri startını vermek amacıyla Manisa'ya geldi. 

'CHARLİE HEBDO FAİLLERİ TÜRKİYE'DE İKAMET EDİYOR' İDDİASI

CHP Manisa İl Örgütü binasında basın toplantısı düzenleyen Günaydın, "Kritik bir zaman diliminden geçiyoruz. 4,5 ay sonra belki de Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağız. Bu dönemde önemli olaylar yaşanıyor ve bu olaylar Türkiye'nin siyasetini, ekonomisini ve geleceğini çok yakından ilgilendiriyor. Hepimiz biliyoruz ki 7 Ocak tarihinde Paris'te yapılan saldırı dünyada son derece derin bir etki bırakmıştır. Basın özgürlüğüne karşı yapılan bu saldırı gazetecilerin ölümüyle sonuçlanmıştır. Hepimiz biliyoruz ki terörizm, ulusal çapta etki yapan bir faaliyettir. Geçmişte Türkiye hem içeride hem de dışarıda yerel ve uluslararası terörizme karşı sağlam bir duruş göstermiş bir ülkeydi. Ancak artık yurtdışına terör ihraç eden, komşularında terör olaylarını destekleyen ya da başka yerlerde yapılan bir terör eyleminin faillerinin kendi ülkesinden geçtiği bir ülke haline geldik. Nitekim Charlie Hebdo saldırısını yapanların da Türkiye'de ikamet ettikleri, sınırlardan geçtikleri dünya kamuoyu tarafından ciddi bir şekilde tartışılmaktadır." dedi.

4 BAKAN YÜCE DİVAN'A GÖNDERİLEBİLİR

Günaydın, 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu kapsamında istifa eden 4 Bakan'ın Yüce Divan'a gönderilebileceğini ifade ederek, "İkinci gündem yolsuzluklarla ilişkindir. Dört bakanın istifasıyla sonuçlanan bu süreç TBMM'de bir araştırma komisyonu kurulmasıyla bir araştırma ve soruşturma düzenine oturtulmuştur. Bu komisyonda dokuz AK Partili, dört CHP'li, bir MHP'li ve bir HDP'li üye vardır. HDP'li üye daha sonra komisyondan çekilmiştir. Komisyonun 22 Aralık 2014 tarihinde yapılan oturumunda bir karar alınamamış ve 5 Ocak tarihine ertelenmiştir. O tarihte yapılan bir oturumda da komisyon kurulmasına gerek olmadığına yönelik bir karar alınmıştır. Soruşturma komisyonunun bin sayfa raporu vardır. Bu raporda da görülmektedir ki aileleriyle çocuklarıyla beraber sistemli bir  çete faaliyeti içerisinde kamu kaynaklarının boşaltılması söz konusu olmuştur. Muhtelemen önümüzdeki hafta Genel Kurul'da yapılacak oylamada komisyonun aleyhi kararına rağmen vicdanlı milletvekillerinin kararıyla bu 4 bakanın yüce divana gönderilmesi imkan dahilindedir." diye konuştu.

AK PARTİ EKONOMİK BÜYÜME RAKAMINI DÜŞÜRDÜ

Günaydın, AK Parti döneminde Türkiye'nin ekonomik büyümesinin düşüş gösterdiğini belirterek, "AK Parti 12 yılını doldurmuş bir iktidardır. Bu iktidarda yoksullar yoksullaşırken bir grup tabaka daha da zenginleşmeye devam etmektedir. Buna karşın AK Parti 90 yılda yapılamayanları yaptıklarını, kendilerinden evvel ekonominin çok kötü olduğunu ve ekonomiyi kendilerinin düzelttiklerini ifade etmektedirler. Bu ülke zor koşullarda kurulmuş bir ülkedir. 1923 yılında kurulduğunda aşırı yukarı çeyrek yüzyıllık savaşlarla tahrip olmuş bir ekonomiden ve sosyolojik yapıdan söz ediyoruz. Bazen içeride ve dışarıda krizler oldu. Çeşitli darbelerle bu ülkenin demokrasisi kesintiye uğradı. Bütün bu 91 yıllık dönemde Türkiye'nin ortalama büyümesi yüzde 5'in üzerindedir. AK Parti'nin 12 yıllık iktidarında ortalama büyüme rakamı yüzde 5'in altındadır. Kaldı ki son 7 yıla bakarsınız AK Parti döneminin ekonomik büyümesi yüzde 3,5'tur. Demek ki özellikle son 7 yıl boyunca tarihi büyüme rakamını 1,5 puan geriye çekmiş bir AK Parti iktidarından söz ediyoruz." dedi.

MANİSA'YLA ALAKALI SORULARI CEVAPLAMADI

Konuşmaların ardından basın mensupları, CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın'a Manisa'da yapılacak seçim çalışmalarıyla alakalı sorular yöneltti. Bir gazetecinin 'Manisa'da ön seçim yapılacak mı?' sorusunu 'Ben buraya Türkiye gündemini konuşmak için geldim.' şeklinde yanıtlayan Günaydın, bir diğer gazetecinin 'Seçim çalışmaları kapsamında Manisa'da ne yapacaksınız' sorusunu, 'Tek amacımız AK Parti'yi devirmek' olarak cevapladı. 

Günaydın'ın seçim startını Manisa'dan verdiklerini söylemesine rağmen kentte yapılacak çalışmalarla alakalı bilgi vermemesi akıllarda soru işareti bıraktı. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.