REFAHI TABANA YAYACAĞIZ!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 7 Haziran Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Meydanında Manisalılarla hitap etti. Milletvekili adaylarını tanıtan Kılıçdaroğlu, "Size yaşanacak bir Türkiye vaat ediyorum. Kime sorarsanız sorun ben bu ülkede ekonomiyi en iyi bilen 10 kişiden birisiyim. Sizden 4 yıllık yetki istiyorum" dedi.

REFAHI TABANA YAYACAĞIZ!

HABER: Berfin Adıcan

Fotoğraflar: Mert Demir- Oğuzhan Özsoy

Genel seçimlere 31 gün kala Manisa'da vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa'da 'Başbakan Kemal' sloganlarıyla karşılandı.  Manisalılara 'Gel oy ver' diyen CHP lideri 8 Haziran günü CHP iktidarında refahı tabana yayacaklarını söyledi. 

Bunun için hazırladıkları projeleri anlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Biz güzel bir Türkiye'yi inşa edeceğiz., İşsizliğin, yolsuzluğun olmadığı, çiftçinin, esnafın kazandığı, sanayicinin kazandığı bir Türkiye'yi kuracağız. Ben bunun mücadelesinin veriyorum. Bunun için çaba harcıyoruz. Refahı tabana yaymak istiyoruz.  Biz bugünkü  tabloyu değiştireceğiz. Rahmetli Ecevit'in dediği gibi 'İnsanca hakça bir düzeni nasıl kuracağız?  dedi. 

ASGARI ÜCRET BİN 500 TL 

CHP iktidarında asgari ücretin bin 500 TL olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "İlk işimiz asgari ücreti arttırmaktır. asgari ücret bin 500 TL olacak ve vergiye tabiye olmayacak. Buna koro halinde karşı çıkıyorlar, olmaz diyorlar. Bu işçiye zulümdür diyorlar. Buradan bir gerçeği anlatalım, sen ayda 14 bin TL alırken zulüm yok biz işçiye bin 500 TL verirken mi zulüm olacak?  İşsizlik sorunun çözmeyen bir ülke her türlü tehlikeye açıktır. Arzumuz herkesin çalışıp, ürettiği ve karşılığını aldığı bir Türkiye inşa etmektir. 949 TL asgari ücreti bin 500 TL'ye çıkaracağız.  Onların böyle bir derdi yok. Benim derdim bu ülkenin vatandaşıdır.  

EMEKLİYE 2 MAAŞ İKRAMİYE 

"İktidara göre emeklilerin bir eli yağda bir eli balda."  diyen CHP lideri, "8 milyon emeklinin aylığı bin TL'nin altında. Bizim emekliye vefa borcumuz var. Cumhuriyet birazda kimsesizlerin kimsesidir. Emeklinin kimsesi CHP'dir. Biz emekliye Ramazan ve Kurban bayramında iki maaş ikramiye vereceğiz. Bizim iktidarımızda herkes kazanacak sadece hortumcular kaybedecek.  Emeklinin hakkınızı her zaman her ortamda savunan tek kişi CHP'nin Genel başkanıdır. Ülkemizden 11 milyon emekli var. Ben emeklilerden bir tek fire bile beklemiyorum. Eğer bayramlarda bende rahat edeyim diyorsanız adresiniz CHP'dir." dedi. 

TAŞERON TARİH OLACAK 

CHP iktidarında taşeron işçiliğin tarih olacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Her devlet dairesinde bir grup taşeron işçi var. Biz taşeron işçiliği kaldıracağız. Taşeronlara kadro vereceğiz. Herkes gelecek işini yapıp adam gibi çalışacak. Bunun kaynağı sıfır.  Taşeron kalkınca devlet kar edecek çünkü taşerona devlet yüzde 18 vergi ediyor. Taşeron işçilik çağdaş köleliktir. Bu ülkeye kölelik yakışmaz" dedi.

FAİZLER SİLİNECEK

CHP iktidarında faizlerin silineceğini anlatan CHP'li Kılıçdaroğlu, "Bugün 5 milyon vatandaş borç batağında. Bunların 1 milyon 220 bini mahkemeye verildi. Bunların 89 bini cezalandı ve hapsi girdi. 500 bine yakın vatandaş hapse girmek için sıra bekliyor. Sosyal demokrat bir parti olarak bu tabloya sessiz kalabilirmiyiz? Biz o insanların sorunlarını çözmek zorundayız. Bunu da çözeceğim. Faizlerin en an yüzde 80'ini sileceğim." dedi. 

10 KİŞİDEN BİRİSİYİM

Manisa'da 13 Mayıs tarihinde yaşanan Soma Maüden faciasını hatırlatan CHP Lideri, " Biz madendeki taşeron uygulamasını kaldıracağız. Madenler zaten anayasa göre devletin. Maden çalışacaksa TKİ öncülüğünde çalışacak. İşçi güvenle yer altına inecek. O da huzur içinde çalışacak. Ben tüm bunları yapacağım. Soma meraklanmasın. Senin sorunlarını çözmek benim boynumun borcudur.  Somadaki işçilere sesleniyorum. 7 Haziran'da Soma'yı da takip edeceğim. Sizin hakkınızı sonuna kadar savunduk. CHP bu ülkede ezilenlerin hakkını sonuna kadar savundu ve savunacak.  Ben sizden sadece 4 yıl için yetki istiyorum. Bu sürede işsizlikle mücadele edeceğim.  17 milyon yoksulun hakkını arayacağım.  Ben bu ülkenin mali yapısını en iyi bilen 10 kişiden birisiyim. bu konuda hiç mütevazi değilim. 27,5 yılımı bu devlete verdim çalıştım. Bayrağım insanım için çalıştım. Bu manzara bizim hak ettiğimiz bir manzara değil" dedi 

MAZOT 1,5TL OLACAK!

"Türkiye'de son 10 yılda iki Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Çitçi zarar ediyor ekin ekmiyor.  Vicdanı olan birisi bu haykırışı duymaz mı? Ben bunu duydum çiftçiye mazotu 1,5 TL yapacağım dedim. Bunu da kabul etmediler.  Mazotta vergiyi sıfırlayınca ben mazotu dediğim paradan vereceğim. Siz birilerini düşünürken biz üreten insanları düşünüyorum. Alın terinin karşılığını arayanları düşünüyorum.  Aramızda ağrı dağı kadar fark var.  Biz çiftçiye mazot desteği veriyorum diyenler çiftçiden aldıkları vergiyi de açıklasın" dedi  

SİYASİ AHLAK KANUNU 

İktidara gelir gelmez yapacakları ilk işi de anlatan Kılıçdaroğlu, "Siyaset halkın zenginleşmesini savunur. Siyaset köşeyi dönme sanatı değildir.  CHP iktidarında ilk yapacağımız iş siyasi ahlak kanununu çıkarmak olacak.  Siyaset namuslu insanların kendini halka adadığı bir arena olacak" dedi. 

KÖY TÜZEL KİŞİLİKLERİNİ İADE EDİLECEK 

Geçtiğmiz yıl çıkarılan Büyükşehir yasasına değinen CHP lideri, "Biz bu kanunun bazı maddelerine itiraz ettik. Köy tüzel kişiliklerin ellerindeki mallar gitti. Bu kanunu kim çıkardı iktidar. Kim itiraz etti biz. Biz bunu düzelteceğiz. Sözüm söz. Köy tüzel kişiliğini yeniden iade edeceğiz. Onlar eski mal varlıklarına kavuşacaklar.  Yasayla kapanan beldeler var. Bunun için referandum yapacağım. vatandaş istiyorsa kapanan o belde yeniden açılacak" dedi. 

YENİ BİR BAŞLANGIÇ 

"Biz bu ülkede huzur istiyoruz." diyen Kılıçdaroğlu, meydandakilere  "Sizden bir söz istiyorum. 7 Haziranda sandığa gideceğiz. 'Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızı ikna edeceksiniz. Bunlara 13 yıl verdik. Bugün 6 milyon 200 bin işsizimiz var. 2 Milyon Suriyelimiz var. Gel yeni bir başlangıç yapalım.' diyeceksiniz. Bunun sözünü istiyorum. Bende size 24 saat çalışma sözü veriyorum. Ben kendi ülkemde çatık kaşlı insanlar olsun istemiyorum. Yoksul insanlar olsun istemiyorum." dedi. 

4 YIL VERİN!

Manisa'da geçen ay yaşanan don faciasını bildiğini ve bu konuda başkentte gerekli girişimcileri yaptıklarını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Manisa bir don olayı yaşandı. 7 Hazirandan sonra tüm mağdurların zararlarını gidereceğiz. Bunun sözünü veriyorum. Bunların değiştirmenin yolu iktidardan geçiyor. CHP mazlumların partisi, Türkiye'nin Partisidir. Ben sizden yekti istiyorum. Bana 4 yıl verin." dedi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun  konuşmasının ardından Manisa Milletvekili adayları sahneye çağırıldı. adaylarla birlikte poz veren CHP Lideri, "Yeni bir başlangıç için bu arkadaşlarımızı Ankara'ya gönderin" dedi. Bir madenci yakınını da yanına alan Kılıçdaroğlu'na miting sonrasında Manisaspor forması hediye edildi.

NOTLAR:

TAŞERON İŞÇİLER VE MADENCİ YAKINLARI MİTİNGTE

Miting alanında Somalı maden işçileri, Salihli Belediyesi tarafından işten çıkarılan taşeron işçileri ve Soma maden faciasında yakınlarını yitiren acılı aileler de katıldı. Taşeron işçiler 'MHP'li Salihli Belediyesi'nde İşten Çıkarılan Taşeron İşçiler Adalet Arıyor', Soma maden işçileri 'Maden İşçileri Onurumuzdur' ve madenci yakınları '301 Canımız Katledildi. Hesap Soralım, Başkaları Olmasın' pankartlarıyla CHP mitingine katıldı.

KILIÇDAROĞLU MİTİNG ALANINA KONVOY EŞLİĞİNDE GELDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, helikopterle Manisa'ya geldi. Kılıçdaroğlu helikopterle kente iniş yaptıktan sonra seçim otobüsü ve konvoy eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na giriş yaptı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.