ÖZGÜR ÖZEL’DEN ERGÜN’E CEVAP

Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel arasındaki polemik büyüyor. Ergün, dün yaptığı basın toplantısında Özel’i yalancılıkla suçlamıştı. Özel ise bugün bir açıklama yaparak, Ergün’ün promosyon adı altında belediyenin parasını harcadığını iddia etti. Özel, söz konusu harcama listesini de basın mensuplarıyla paylaşarak, açıkamalar yaptı.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN ERGÜN’E CEVAP

ERGÜN'ÜN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYIN

Özgür Özel’in açıklamaları şöyle:  

“Cengiz Ergün tarafından önceki yıl yaptırılan 1/500 ölçekli "Manisa Revizyon ve İlave İmar Planı'na"  10516 yurttaş itiraz etmiştir.

Bu İmar Planında yurttaşın görüşü alınmamış, plan herkesten gizlenmiş,planın alt yapısı ile ilgili hiç bir bilgi verilmemiş, tepeden inme ve dayatmacı bir anlayışla hareket edilmiştir.

Mevcut yerleşim yerleri yeterince dikkate alınmamış, insanlarının evlerinin yarısı yeşil alan,resmi kurum ,sağlık,yol  ve benzeri sosyal donatı alanlarına dönüştürülmüş, Nurlupı- nar Mahallesi tamamen yeşil alan ve spor alanı olarak ayrılmış ve haritadan silinmiştir. İnsanlar istekleri dışında, başka yerlere gönderilmek istenmiştir.

Meydan genişletme gerekçesiyle insanların evleri değersizleştirilmiş, otopark alanları yaratacağız düşüncesiyle birçok adadaki insanların evleri otopark alanlarına dönüştürül müş, binlerce insan geceleri uyuyamaz hale getirilmiştir.

Küçük Sanayi Sitesinde, yurttaşların Belediyeden açık arttırma yolu ile satın aldığı yerler, yeşil alana çevrilerek yurttaşlar cezalandırılmıştır.

İmar planı adeta bir zulüm planına dönüşmüştür.

Yurttaşların haklı şikâyetlerine tercüman olan CHP "Zulüm Planı" nın iptalinde önemli görev üstlenmiştir.

İptal edilen imar planı incelendiğinde;

-İstasyondan Gediz Köprüsüne kadar olan alanda,

-Gediz Köprüsünden Kuvayi Milliye Anıtına kadar olan Bursa-İzmir Sürat Yolu üzerin de ,

-Bozköy Mahallesinde bazı alanlarda yeni ticari alan ve konut alanı düzenlemeleri yapıldığı görülmektedir.

1- Bozköy Mahallesinde Öğrenci Yurdu'nun yakınında bulunan bir imar adasındaki  "Okul Alanı " "Konut Alanı" na dönüştürülmüştür. Bu imar adasında Belediye Başkanı nın ailesine ait büyük bir parsel bulunmaktadır.

PLAN LEJANDINDA VE NOTLARINDA BU DEĞIŞIKLIK ILE ILGILI BIR AÇIKLAMA BULUNMAMAKTADIR

Belediye Başkanı Bozköy’de iptal edilen imar planında “Okul Alanı” nı ,konut alanına çevirmişmidir? Çevirmemişmidir? Bunu açıklamalıdır.                                                                                                     

2- Belediye Başkanının ailesine ait  Emniyet Müdürlüğüne yakın alanda şu anda ağaçlık bir alan şeklindeki takribi 16 parselden oluşan  bir konut  imar adası bulunmaktadır  Yeni İmar düzenlemesinde bu alan 'altı ticari,üstü konut' şeklinde düzenlenmiştir.

Mevcut imar mevzuatı bu alanda sadece ana caddeye bakan parselde 'altı ticari, üstü konut'  hakkı vermektedir. Oysaki bu hak tüm parsellere verilmiştir.

3-Adliye binası arkasındaki şoför imtihan pisti olarak bilinen alan 'sosyal ve kültürel tesisler'  alanı iken ticari alana dönüştürülmüştür. Burada büyük oranda Belediye hissesi bulunmaktadır.Diğer hisselerde yurttaşlara ait bulunmaktadır

Bu yerin hiç gereği yok iken 'Belediye tarafından ortaklığın giderilmesi ' yolu ile satışı

istenmektedir. Duyumlarımıza ve bize ulaşan bilgilere göre bir inşaat  firması yurttaşları sözleşme yapmaya zorlamakta,çoğu yurttaşta zorunlu olarak sözleşme yapmış bulunmaktadır. Belediye dava yolu ile satış işlemini derhal durdurmalı ve yurttaşın lehine düzenleme için harekete geçmelidir.

Bu süreç  Belediye Başkanının imar anlayışını ortaya koymakta ve kendi lehine nasıl düzenlemeler içinde olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Ne var ki CHP imar planını iptal ettirmekle belediye Başkanı'nın sağlamak istediği rantı engellemiş bulunmaktadır.”

ÖZEL’IN AÇIKLADIĞI LİSTE

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN PROMOSYON ALIMLARI

1-Sosyal Doku Araştırması Personel Hizmet Alım işi           413.057.07 TL

2-Dikiş  Seti…2/10/2013……………………                      149.872.80 TL

3-Tansiyon Ölçme Aleti 7/10/2013…………                      149.787.16 TL

4-Tansiyon Ölçme aleti…7/10/2013…………                    163.638.70  TL

5-Futbol topu alım işi….4/11/2013…………..                    165.672.00 TL

6-Futbol Topu………….31/12/2013…………                    164.341.01  TL

7-Şapka,magnet ve kutu kahve alımı 29/8/2013                   161.450.00 TL

8-Kutu kahve alım işi  2/1/2014…………………                  16.598.00  TL

9-Kutu kahve alım işi 2/1/2014…………………                   87.798.00  TL

10- Zabıta Md Futbol Topu alım işi……………..                 140.400.00 TL

11-Şemsiye alım işi…………………………………….         17.110.00 TL

KENT KONSEYİ 2013 YILIHARCAMASI……………..487.000.00 TL      

BELEDİYE BORCU………………………………………

İLLER BANKASI……………………7.816.248.80   63.982.045.26   71.798.294.06

DENİZBANK………………………...1.307.477.94   10.000.000.00   11.307.477.94

DENİZBANK…………………………  657.082.80     5.000.000.00     5.657.082.80

                                                                                                                 88.762.854.80


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ALTAN KORKMAZ - 4 yıl önce
YAZIKLAR OLSUN BEN DÜRÜSTÜM BORCUM YOK DİYOR BAŞKAN AMMA BİR ÖNCEKİ SAYFADAKİ BAĞIRIP ÇAĞIRMALARIN SEBEBİNİ ANLADIM ÖZGÜR BAŞKAN DOĞRU İSE TEBRİKLER
Avatar
osman - 4 yıl önce
480 BIN TL LIK TOPU TURKIYE FUTBOL FEDERASYONU BILE ALMIYORDUR. YUH YANI MANISA BELEDIYESI BU KADAR TOPU NE YAPTI ACABA ? BIRDE UTANMADAN ÖZGÜR ÖZEL E LAF SOYLUYOR BU ERGÜN YAZIKLAR OLSUN MANISA BELEDIYESININ PARASIYLA KENDI SECIM CALISMALARINA PARA HARCIYOR YAZIK YAZIK YAZIK
Avatar
dilek uncu - 4 yıl önce
özgür özel madem bu kadar çok şey biliyorsun sen neden belediye başkanı adayısın ki git ...............adayı ol.
Avatar
ali - 4 yıl önce
özgür özeli akp gaza getiriyor arkadaşlar bu yaptıkları çirkin bir siyasettir cengiz ergünü bilen biliyor
Avatar
msa - 4 yıl önce
cengiz ergunu başkan yapan zihniyet şimdi çıkmış topa tutuyor
Avatar
murat - 4 yıl önce
belediye seçimlerinde projeden çok birbirine çamur atma moda oldu. ya kardeşim ben Manisa için ne yapacaksın ona bakarım. ona buna çamur atmakla belediyecilik olmaz maalesef. Manisa'yı nasıl güzelleştiririz diyen yok. Ayrıca imar planını kendiniz yapmak için itiraz edip halkı galeyana getiren de sizlersiniz. Sevgili Manisalılar bu genel seçim değil yerel seçim iyi düşünün kim hizmet eder Manisa'ya diye.
Avatar
mithat - 4 yıl önce
seçime sayılı günler kala hem meydanlarda akp ye karşı mhp ile birliktelik msj ları veriyorsunuz,hemde karşınızdaki tek rakip sayın cengiz ergün müş gibi hep sayın cengiz ergün üzerinden çirkin ve karalama siyaseti yapıyorsunuz.birde kalkmış mhp li seçmenlerden oy istiyorsunuz.hiç yüzünüz kızamıyor bunları yaparken çok yazık.
Avatar
haksızlığa dur - 4 yıl önce
saldırıların sebebi belli arkadaşlar cengiz ergün %50 civarı ile şu anda manisa büyükşehir adayı olarak zirvede,o yüzden saldırıyorlar ahlaksızca..ben chp ye oy atıcaktım fakat kararım son yapılan çirkin salrıdıyla değişti.lütfen oylarınızı cengiz ergün e atın sizlerde.