ÖZEL; "AK PARTİ KENDİSİNİ YALANLADI"

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel Ziraat Odasında yapılan tarım paneline katılmayan Recai Berber'in eleştirilmesinin ardından AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada geleceğimizi yazılı olarak bildirmemiştik ifadesine tepki gösterdi. Özel; "AK Parti bu açıklamayla 'Benim Milletvekilimin sözüne güvenmeyin. Onlar birşey söylerlerse bizden yazılı açıklama isteyin. Yazılı açıklama yapmazsak da inanmayın bize' diyor" dedi.

ÖZEL;

"ZİRAAT ODASINA KUSUR BULAN AYIP EDER"

Panelin yapılmasında Şehzadeler Ziraar Odasının titizlikle çalıştığını söyleyen CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Manisa Ziraat Odası yaptığı paneli, bir panelin olması gereken her türlü ön hazırlığını yaparak gerçekleştirdi. Bir panelde olması gereken şudur. Belirli bir süre önce bi mütabakata varılır. Bir hafta gibi bir süre tanınır. Ziraat Odası bizi 1 ay önce aradılar, bir hafta kala aradılar, bu haftanın ilk günü aradılar bir den o gün sabah tekrar aradılar. Yani Bu panelle ilgili Ziraat Odasına kusur bulan ayıp eder" dedi. 

"ZİRAAT ODASI 5 KERE ARADI"

Ziraat odasının paneli düzenlerken vekilleri 5 kere aradığını ve sürekli sorun olup olmağını sorduklarını ve 5'inci aramaya kadar hiçbir sorun olmadığını söyleyen Özel; "İlk aradıklarında böyle bir panel düşünüyoruz katılır mısınız dediler. Evet dedik. Daha sonra aradıklarında bir tarih verdiler sizin için uygun mudur? dediler. Uygun olacağını söyledik. Sonraki aramalarında CHP olarak bir konuşmacı bildirir misiniz? dediler" dedi.  

"ASIL KONUŞMACI BAŞGÜLŞEN'DİR 1 KASIMDAN SONRA O KOLTUĞA OTURTACAĞIZ"
Partilerinde Asıl konuşmacının Ziraat Mühendisi olan Mustafa Başgülşen olduğunu söyleyen Özel; "Biz kendi aramızda görüştük arkadaşlar benim konuşmamı uygun gördüler. Grup Başkanvekili olduğum için, yoksa o panelin partimizde iki konuşmacısı vardı. 1.si Milletvekili olsa Mustafa Başgülşen'dir çünkü kendisi Ziraat Mühendisi, Çiftçi olduğu için Mazlum Nurlu'dur 2.si de ama dediler ki sizin olmanız daha doğru olur Grup Başkanvekilisiniz. 
3. aramalarında konuştuk ve konuşmacımızı belirttik. 4. aramada haftanın ilk günü bir problem var mı vekilim? dediler. Yok dedik. Salı günü gazeteye ilan vermişler Manisa'da ilk kez 'Tarım' paneli yapılacak diye. Ziraat Odası Bu kadar tedbirli gitti. 

Sonra sabah bi hareketlilik başladı. Sonra Ziraat odasından beni aradılar dediler ki AK Parti'de sıkıntı var katılmamayı düşüyorlar. Çifçilerin kendilerine tepki göstermesinden endişe ediyorlar, sizlerin AK Parti'ye çok yükleneceğinizden o nedenle geçmiş dönemdeki sıkıntıları değil de sadece gelecek programınızı anlatsanız nasıl olur? Biz de dedik ki herkes istediğini konuşur geçmişle gelecek karşılaştırılmadan yarına birşey söylenemez. İsteyen yarını anlatsın isteyen bu günü yani benim ne konuşacağıma AK Parti mi karar verecek? 
Sonra yine aradılar bu panel seçim yasaklarına girer mi? Girmez dedik. Daha sonra yine aradılar soru- cevapta köylüler AK Parti'ye yüklenebilir soruları yazılı yapsak nasıl olur? Tamam olur dedik. Çok yüklenmeseniz dediler AK Parti tarafı çok endişe ediyor. Zaten gün boyunca da AK Parti Ziraat odasından çeşitli taleplerde bulundu. En sonunda da gelmemeye karar verdiler. Bana açılan ilk telefonda AK Parti de katılacak denildi, sonra panel gününe AK Parti de onay verdi denildi, sonra AK Parti'den Recai Berber dediler, en son aramada bir sorun yok sizde de yok değil mi? dediler. Sadece 5. günkü telefonlarda AK Parti'nin çeşitli sıkıntılar yaratmaya başladığını söylediler" dedi. 

"YAZILI AÇIKLAMAYA İHTİYAÇ YOK SÖZÜMÜZ SENETTİR"
Hiçbirimiz yazılı açıklama yapmadık katılacağız diye. Yapılmaz. Bizden yazılı bir açıklama istemediler sözlü olarak katılır mısınız? diye sordular. Zaten ülkeyi yönetmeye talip siyasetçilerin sözü senettir. Bizim sözümüz senettir yazılı açıklamaya ihtiyaç yok. Burada AK Parti diyor ki 'Benim Milletvekilimin sözüne güvenmeyin. Onlar birşey söylerlerse bizden yazılı açıklama isteyin. Yazılı açıklama yapmazsak da inanmayın bize' diyorlar. Biz de diyoruz ki CHP'lilerin sözü senettir".

"ERTELEYİN DİYE BİR TALEP OLMADI" 

AK Parti İl Başkanlığındn yapılan açıklamada toplantıyı ertelemelerini talep ettikleri ifadesi yer almıştı. Özel bu konuyu da şöyle açıkladı; "Erteleyin diye bir talep olmadı kaldı ki hangi gerekçeyle ertelenecekti? Recai Berber Manisa'da, oda panel yapmaya çok uygun. Hangi gerekçelerle ertelenecekti?" 

"AK PARTİ'NİN ACZİYETİNİ GÖRDÜK"
Bizden bu kadar korkmasınlar. 13 yıllık icraatın arkasında duracak bir tane vekil bulamıyorlarsa ben çıkar 13 yıllık o icraatı da anlatırım merak etmesinler. Bunlar fevkalade talihsiz açıklamalar.Bunlar AK Parti iktidarının düştüğü tükenmişlik durumunu, düştüğü acziyeti gösteren durumlar. 
İstedikleri kadar kaçsınlar son durak 1 Kasım. Çiftçiler 1 Kasım'da sandıkta onları yakalayacak" dedi.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
onur - 3 yıl önce

Bu şu demek mustafa kaçire ve ekibinin üstü çizildi


Avatar
Halil - 3 yıl önce

RECAİ BERBER daha önce sizinle manisa medya tv de Programa çıkmadı mı iki muhalefet partisi vekilleri olarak saatlerce konuşup tartıştınız şimdi programa katılmadı diye kaçtı sözü sizlere yakışmıyor.