Özdağ,Savcıları Göreve Çağırdı

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, HDP’li Milletvekillerinin gündemden düşmeyen skandal söylemleri ve tutumlarını sert bir dille eleştirerek Cumhuriyet Savcılarını bu Milletvekilleri hakkında gereğini yapmaya çağırarak bu Milletvekilleri hakkında fezleke hazırlanması önerisinde bulundu.

Özdağ,Savcıları Göreve Çağırdı

HDP’lilerin, devleti suçlayarak ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti çözüm sürecini bitirmiştir’ dediğini hatırlatan Özdağ, “Çözüm süreci başladığından itibaren 60 insanımızı öldüren PKK çözüm sürecini bitirmiştir. Bu süreçte 300 civarında eylem yapan PKK bitirmiştir. 500 civarında Molotof kokteyli eylem yapan PKK bitirmiştir. HDP’de buna çanak tutmuştur. Türk milleti ve devleti olarak daha son sözümüzü söylemedik. Üniter yapı içerisinde birlikte yaşayacağız. Birlikte yaşama iradesini göstermeyenlere de devlet hukuk çerçevesinde gereğini yapmaya devam edecek. Devlet kadife eldiven içinde demir yumruk olacak” dedi.

HDP PKK’NIN EYLEMLERİNE ÇANAK TUTUYOR

“HDP PKK’nın, KCK’nın sözcülüğünü yapıyor. Bunlar Türkiye’de demokratik özerklik teranesi altında halkların özerkliğini gerçekleştirmek istiyorlar, bunu da silahla gerçekleştirmek istiyorlar” diyen Özdağ, “Güneydoğu ve Doğu Anadolu halkı dindardır PKK silahı öne sürerek baskı uygulamasa bu Müslüman vatandaşlarımız silah olmasa bunların dediğini yapmaz. Silahla halkı korkutarak ve baskı uygulayarak yerel halkların özerkliği altında kendilerine bir basamak yapıyorlar, bunun ardından da hedefleri federal yapıya geçmek. O bölgede tamamen Marksist, Leninist fikre inanıyorlar ama Stalinist ve faşist bir zorlama gerçekleştiriyorlar. Geçtiğimiz günlerde HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli ‘Burası Kürdistan. Ülkemiz dört parçadır’ ifadesini kullanmıştı.  Bu Milletvekilinin ifadeleri suçtur, çünkü burada Türkiye’yi bölme girişimi var. Ben bu ifadelerden dolayı Cumhuriyet Savcılarıgöreve davet ediyorum. Yine HDP Millevekili Faysal Sarıyıldız’ın olayıyla ilgili yine Cumhuriyet Savcıları soruşturma başlatmalıdırlar. Aynı zamanda bu Milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM’de fezleke hazırlanmalıdır. Yine HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘PKK isterse Türkiye’yi tükürükle boğar’ ifadesi bir terör örgütüne övgü, içinde bulunduğu, yaşadığı millete, devlete hakarettir. Zaten HDP’li Milletvekilleri TBMM açılışında İstiklal Marşı’nı okumayarak bir meydan okumuşlardı. Bunlar aynı zamanda ay yıldızlı Türk bayrağına, üniter yapıya karşılar. Türkiye demekten dahi utanıyorlar. Bunlar gayeye ulaşmak için her şeyi mubah görüyorlar. Millet bunların gerçek yüzünü gördü” dedi.

DEMİRTAŞ HAKKINDA HUKUK GEREĞİNİ YAPMALIDIR

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü; “HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ta, ‘Kaybedecek hiçbir şeyimiz yoktur’ diyor. Oysa kaybedecekleri çok şey var. Böyle giderlerse Türkiye’de birlikte yaşama iradesini, eşit vatandaşlık sunumunu kaybedecekler. Türkiye’ye sürekli sorun oluyorlar. Nerede bir yatırım yapılsa ona karşılar. Yatırımlara, İstiklal Marşı’na, bayrağa karşılar peki neden sosyal yardımlara neden karşı değiller. O bölgede örneğin Batman’da ki insanların üçte ikisi sosyal yardım alıyor. Neden bundan sesleri çıkmıyor? ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletinin verdiği yardımları reddediyoruz’ deseler o zaman halk komple bunlara karşı çıkar. Devletimizin yaptığı yardımları ‘Avrupa Birliği, Amerika veriyor’ gibi yalanlar söylüyorlar. Türkiye’yi ve değerlerimi küçük görmeyi kendilerine bir marifetmiş sayıyorlar. Kobani olaylarını bahane ederek insanları sokağa dökmek isteyen Selahattin Demirtaş hakkında fezleke hazırlanmalıdır. Türkiye bir hukuk devleti olup hiç kimse suç işleme imtiyazına sahip değildir. Hukuk her yerde aynı şekilde işler. Hukuk küçük balıkların takıldığı, büyük balıkların yırtıp geçtiği balık ağları değildir. HDP Milletvekilleri çoktan çizmeyi aştı ve sabır taşını çatlattı. PKK’nın artık sadece silahı bırakması yetmez. Çözüm sürecinin devamı için Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısını kabul edecekler. Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrağı kabul edecekler. O bölgede kendilerinden olmayan yapılara tahammül edecekler. Her fikrin orada propaganda yapmasına izin verecekler. Aksi taktirde devlet bir balyoz gibi tepelerine inecek. Türkiye’de ki aydınlar, vatan, devlet, millet, demokrasi söz konusu olduğunda terörden yana tavır takınmayacaklar. Bireysel özgürlüklere evet diyoruz ama bireysel özgürlükleri kolektif özgürlüklere devrilerek egemenliğin paylaşılmasına hayır diyoruz. Türkiye’nin her bölgesinde ay yıldızlı bayrağımız nasıl dalgalanıyorsa orada da dalgalanacak. Bizim kavgamız Kürtlerle değildir. Dini, görüşü ne olursa olsun o vatandaşlığımız devletini, milletini tanıyıp, sayarsa o vatandaş ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşıdır. Bizim problemimiz eline silahı alıp Türkiye’yi bölmek isteyen , özerklik ilan etmek isteyenlerledir. HDP’li Milletvekilleri hakkında Savcıların gereğini yapması gerekiyor.”

PKK’NIN YAPTIKLARI UNUTULUYOR, HALK İSYANA SÜRÜKLENİYOR

HDP’li İstanbul Milletvekilinin Alevileri sokağa çağırdığını hatırlatan Özdağ, “Bu eylemleri yapanlar PKK’lı teröristlerdir. Bu söylemde ve uygulamalarda kim terör faaliyetinde bulunuyor ya da çanak tutuyorsa biz ona karşıyız. Her vatandaşımız gi alevi vatandaşlarımız da Tğrkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıdır. Zaten Kur’an’da Sünni ve alevi kelimeleri yoktur. Kendisini alevi diye tanımlayan insanlara saygı duyuyoruz ama alevi vatandaşlarımızı sokağa çağıran HDP Milletvekili için de aynı şekilde gereği yapılmalıdır. ‘Gezi’de bir Cemevindeyiz. Bütün aleviler devletin, ordunun, polisin zulmü vardır’ deyip PKK’nın yaptıklarını görmezlikten gelmek ve Gezi Olaylarında, Kobani Olaylarında ve PKK’nın 3o yıldır yaptıklarını unutmak ya da birilerini tahrik etmek bölücülüktür, isyandır. Hukuk devreye girmeli ve gereği neyse onu yapmalıdır” şeklinde konuştu.

HEDEFLERİNDE AK PARTİ VE ERDOĞAN VAR

Başbakan’ın ve hükümetin görevinin başında olduğunu kaydeden Özdağ, “Yeni hükümet kuruluncaya kadar görevimizin başındayız. Görevimizin başındayken hala tehditler savuran Selahhatin Demirtaş öncelikle Türkiye’yi ve demokrasiyi, insan hak ve özgürlüklerini, insanın en kutsal hakkının yaşama hakkı olduğunu içselleştirmelidir.  Ondan sonra konuşacaksa konuşmalıdır. Ama en son konuşacak kişi Selahattin Demirtaş’tır. PKK’nın ve HDP’nin hedefinde AK Parti ve Recep Tayip Erdoğan vardır. Çünkü Güneydoğu Anadolu’da, Doğu Anadolu’da MHP, CHP yok denecek kadar çok az. HÜDA-PAR’ın çok az bir oyu var ama o bölgenin her yerinde AK Parti var. Bazı yerlerde 2. Parti olsakta çoğu yerde birinci partiyiz. Türkiye’nin bölünmemek için AK Parti iktidarına ihtiyacı var. Çünkü AK Parti ve Recep Tayip Erdoğan olduğu müddetçe Türkiye bölünmeyecek, güçlü ülke olmaya devam edecektir” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.