Özdağ'dan PKK'ya Sert Eleştiri

Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu’yu ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak: “Benim gönlüm AK Parti-MHP’den yanaydı ama Devlet Bahçeli ipe un sermeye devam ediyor. Ve bugün Türkiye’de PKK terör örgütünün olduğunu, Suriye’deki iç savaşı olduğunu bildiği halde böyle bir koalisyona yanaşmıyor.” ifadelerini kullandı.

Özdağ'dan PKK'ya Sert Eleştiri

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ve dernek yönetimine bir ziyarette bulundu. Yerli Düşünce Derneği Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette; dernek faaliyetleri, gündemdeki sıcak konular ve Türk İslam Dünyası’ndaki gelişmeler üzerine istişarede bulunuldu.

Yalçın Topçu ile birlikte aynı davanın içerisinde mücadele ettiklerini belirten Özdağ, Büyük Birlik Partisi’nin kuruluş aşamasında da beraber olduklarını ve o günden itibaren de siyasi dostluklarının devam ettiğini söyledi. Özdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hayallerimiz, Ülkülerimiz Devam Ediyor” 

“1975’li yıllardan itibaren ülkücü hareketin içerisinde yer aldım. Manisa’da ülkü ocaklarında yöneticilik, liderlik yaptım. 1980’li yıllarda da 12 Eylül darbesiyle beraber de idamla yargılandım ve 7 yıl cezaevinde kaldım. Yalçın Bey ile birlikte o zamanlar aynı davanın, aynı ülkünün ve sevdanın peşindeydik. Cezaevinden çıktıktan sonra Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) kuruluş aşamasında beraber olduk. O günden itibaren siyaseten dostluğumuz devam etti. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu döneminde de kendisi bizim Ankara’da İl Başkanlığımızı yapmıştı. Ardından da MKYK üyeliğimizi yaptı. Milletvekili adayımız olarak temayüz etti. Aynı şekilde 12 Eylül öncesini yaşamış, büyük Türkiye’nin inşası için özgür ve müreffeh bir Türkiye için gayret sarf etmiş bir insan. Kendisi, Büyük Birlik Partisi’nde Sayın rahmetli Yazıcıoğlu’nun rahmeti rahmana kavuşmasından sonra görevi üstlendi. Kendisi de o dönem içerisinde süreci çok sağlıklı, aklı selim bir şekilde yürüttü. BBP ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun misyonuna uygun davrandı. Davamız ilahi kelimetullah nizam-ı alem davası. Türkiye’nin üniter yapısını muhafaza ederek insanımızı; mutlu, özgür ve zengin hale getirmek, hinterlandımızda bulunan insanlarla birlikte yeni bir medeniyet inşa etmek, emperyalizme kafa tutmak için çalıştık. Kendisi de yine o dönem içerisinde aynı idealler için gayret serf etti. Daha sonra kendi isteğiyle görevi bıraktı. Ardından da bugün kendi ekibiyle birlikte Yerli Düşünce adlı bir dergi çıkartmaya başladılar. Hayallerimiz, ülkülerimiz devam ediyor. 1975’te hangi ülkülerin, hayallerin peşindeysek yine aynı gayenin peşindeyiz. Hayalimiz az önce de belirttiğim gibi müreffeh, zengin ve özgür bir Türkiye. Aynı zamanda da bu coğrafyada yeni medeniyetler inşa etmek, bunun için çalışmak.”

Son günlerde artan terör olaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özdağ: “12 Eylül öncesi bölücü Kürtçüler, sol örgütlerin arasında yeşerdiler, büyüdüler. Ama 1984’ten sonra bölücü Kürtçüler, PKK’nın içerisinde -aşırı sol örgütler- yer bulmaya çalışıyor. Bugün egemen güçler, terörle Türkiye’de kaos çıkartmak, Türkiye’de siyasi idareye mesaj vermek istiyorlar. Ama Türkiye bunları aşabilecek kadar güçlüdür.” İfadelerini kullandı. Özdağ konuşmasına şöyle devam etti:

“Bunlar Lütfen ’den Değil, Ulan’dan Anlar” 

“Türkiye, uzun zamandır vesayetçiler tarafından terbiye ve tedip edilmek isteniyordu. Bu 60-70 yıllık bir süreç. Zaman zaman darbe yaptılar. Zaman zaman kirli medyayla, sermayedarlarla siyaseti dizayn etmek istediler. Bunu yaparken de yine zaman zaman illegal örgütlerle yapmak istediler. 35 yılıdır da bu işi PKK ile yapıyorlar. Beş bin yıllık bir tarihe sahibiz. Geçen gün iki polisimiz, bugün de bir polisimiz şehit edildi. Keza yine bir vatandaşımızı da şehit ettiler. Yine sınır dışından ateş açılması nedeniyle bir Astsubayımız şehit edildi. Sivil vatandaşlarımıza karşı da bir çalışma yapıyorlar. Bunlar böyle bir örgüt. PKK ne yaparsanız yapın Arif Nihat Asya’nın da dediği gibi; ‘Bunlar ancak lütfen’den değil, ulan’dan anlar’. Terörle mücadele, ara verilmeden mücadele edilmesi gereken bir husustur. Bunlar özerklik, federal yapı, ana dilde eğitim sözleriyle Türkiye’yi kaosa götürmek istiyorlar. Bölemeseler bile ülkeyi meşgul etmek istiyorlar. Küresel ve bölgesel aktör olma yolunda çelme takmak istiyorlar. Bunlar taşeronlar. Egemen güçler bunları dizayn ediyorlar. Ben inanıyorum ki terörle mücadelede Türkiye galip gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şerefli vatandaşı olma ünvanına sahip herkes teröre karşı bir ve bütün olmak zorundadırlar. PKK er ya da geç İran’ın yaptığı gibi ortadan kaldırılacaktır.”

Seçimlerin ardından devam eden koalisyon çalışmaları hakkında da görüşlerini dile getiren AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, konuşmasına şöyle son verdi:

"Devlet Bahçeli İpe Un Sermeye Devam Ediyor"

“MHP’nin seçim sonuçları tek parti iktidarını oluşturmadı. Benim gönlüm AK Parti-MHP’den yanaydı ama Devlet Bahçeli ipe un sermeye devam ediyor. Ve bugün Türkiye’de PKK terör örgütünün olduğunu, Suriye’deki iç savaşı olduğunu bildiği halde böyle bir koalisyona yanaşmıyor. Bunun yanında AK Parti-CHP koalisyon görüşmeleri devam ediyor. Dokumuzun uyuşmayacağı kanaatindeyim ama parti böyle bir karar verirse de onu saygıyla karşılarım ve parti bütünlüğü içerisinde hizmetlerime devam ederim. Bir erken seçim olma ihtimali de var. Böyle bir durumda da milletimizin AK Partiye biraz daha destek olacağına partinin %45 civarında oy alacağını tahmin ediyorum. Gönlüm daha çok koalisyondan yana ama koalisyon olmazsa da erken seçimde de iktidara geleceğimize inanıyorum.”

Selçuk Özdağ’ın ardından bir konuşma gerçekleştiren Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Özdağ’ın ziyaretinden memnun olduklarını belirterek; “Kendileri, inandığı davaya bedel ödemiş bir insan. Geçen dönemki çalışmaları çok başarılıydı bu dönem de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu. Topçu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hassasiyetlerimiz Bir ve Beraber” 

“Kırk yıl fikri birlikteliğimizin 18 yılı siyasi mesai ile geçen Manisa Milletvekilimiz Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın Yerli Düşünce Derneği’ne ziyareti bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Kendileri iyi bir akademisyen, iyi bir siyasetçi ve dava adamıdır. O, inandığı davaya bedel ödemiş bir insan. Ziyaretleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Geçen dönemki çalışmaları çok başarılıydı bu dönem de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum. Yerli Düşünce Derneği’ni ziyaretinde tabii ki ülke meselelerini konuşacağız. Hassasiyetlerimiz bir ve beraber. Bu hassasiyetleri mecliste milletin sesi olarak dile getireceğini, getirdiğini biliyoruz.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin, devleti ve milletiyle bir kuşatma altında olduğunu kaydeden Topçu: “Türkiye’nin yaralarını kaşıyarak bizi hem iç hem de bir dış savaşa zorluyorlar. Terörle ve teröristle mücadelenin usulü, üslubu, yöntemi, hukuku yeniden düzenlenmeli.” şeklinde konuştu. Topçu konuşmasına şöyle devam etti:

“PKK Koridor Devleti Oluşturmaya Çalışıyorlar” 

“Kırk yıllık mazi birlikteliğimizde ortak davamız, ortak hayallerimiz vardı. Bu hayalimiz bağımsız, güçlü bir Türkiye’ydi. Güvenlik, özgürlük ve refah konusunda istenilen düzeye gelmiş bir Türkiye istiyorduk. Medeniyet coğrafyamızda da; ‘Dilde, Fikirde, İşte’ bir olmuş medeniyet coğrafyası arzu ediyoruz. Hayallerimiz dün de buydu bugün de bu. Siyasete ve meselelerimize bu müşterek çerçeve içerisinde bakıyoruz. Sayın Özdağ, şu anda bu hayallerimizi milletin meclisinde temsil eden, bizim de gururla takip ettiğimiz bir yoldaşımız, fikirdaşımızdır. Son günlerde ülkemizdeki yaşanan konuları konuştuk istişare ettik. Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle bir kuşatma altındadır. Dostumuz görünen ülkeler tarafından da bizatihi yapılmaktadır. Tam da bu sınırımızdaki gerçekleşen gelişmeler bunu bir kez daha önümüze koyuyor. Bize dost gibi görünenler hemen sınırımızda cambaza bak taktiğiyle bir PKK koridor devleti oluşturmaya çalışıyorlar. Bunun yanında Türkiye’nin yaralarını da kaşıyarak bizi hem bir iç hem de bir dış savaşa zorluyorlar. Terörle ve teröristle mücadelenin usulü, üslubu, yöntemi, hukuku yeniden düzenlenmeli. Teröristle mücadelede “Gayri nizami harp” sanatını bilen güvenlik güçlerimize görev verilmelidir. Terörün uluslararası desteği mutlaka kesilmelidir.” “Milletin İradesine Tekrardan Başvurulur” Koalisyon çalışmalarına da değinen Topçu: “Biz, Yerli Düşünce Derneği olarak bu konjonktürde bir AK Parti ve MHP iktidarının uygun olacağını düşünüyoruz. Ama neticede erken seçim de bir çaredir. Milletin iradesine tekrardan başvurulur.” İfadelerine yer verdi.

Ziyarette, BBP Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Yerli Düşünce Derneği Başkanı Metin Gündoğdu ve Gölbaşı Eski Belediye Meclis Üyesi Mehmet Atak da hazır bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tunne2 - 3 yıl önce

sayın özdağ bunları bu hale halk olarak biz getirdik değil mi çözüm diye diye milleti kandırdınız bu itler sayenizde dahada güçlendi bundan sonra daha çok kişinin başı ağrıyacak belli olmaya başladı sizi allaha havale ediyorum bundan sonraki şehit kanlarının hesabını hesabını inşallah verirsiniz