Özdağ; “Yazıcıoğlu Suikastını Paralel Yapı Düzenledi’’

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan yeğenleri Volkan Canöz ve Çağdaş Tankoç’un vefatının ardından Manisalılarla buluşarak demokrasi mücadelesine sundukları büyük katkıdan dolayı teşekkür eden, ardından da gelen taziyeleri kabul eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, sadece darbe girişimini değil aynı zamanda Muhsin Yazıcıoğlu suikastını gerçekleştirenlerin paralel yapı, ardındaki egemen güçler ve üst akıl olduğunu kaydetti. Özdağ Yazıcıoğlu suikastı ve darbe girişiminde kilit isim olan Aydın Özsıcak’ın da ailesi dahil özel sorgulanması gerektiğini belirtti.

Özdağ; “Yazıcıoğlu Suikastını Paralel Yapı  Düzenledi’’

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 15 Temmuz darbe girişiminde cuntacı askerlerle çatışma esnasında öldürülen yeğeni Volkan Canöz ve Maçka Polis Karakoluna yapılan saldırı sonucunda Şehit olan Polis Memuru yeğeni Çağdaş Tankoç için başsağlığında bulunmak üzere taziyeye gelenleri Manisa Cumhuriyet Mahallesi Birlik Camiinde kabul etti. Darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlatan Özdağ, "Meclis bombalanırken ben de oradaydım. Silahımı alıp köşke giden ilk insanlardan biriyim. 15 arkadaşımızla birlikte süreci yönettik. Parlamento bombalandığında "Amcamıza yardımcı olalım" diyerek yeğenim geldi. Demokrasiye sahip çıkmak için oraya geldiler. Cuntacı askerler, Volkan Canöz yeğenimi kurşunlayarak öldürdü. Aynı zamanda diğer yeğenim Çağdaş Tankoç yine aynı gece darbeciler tarafından haince saldırıya uğrayarak öldürüldü. Onların şehit olması bizim için bir onur. Demokrasiye sahip çıkan bir ailenin mensubuyuz. Hem anne, hem baba tarafından 2 şehidimiz var. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Manisa'nın güzel insanları taziyede bulunuyorlar. Acılar paylaşılarak azaltılır, sevinçler paylaşarak çoğaltılır. Bugün acımı azaltan herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

MUHSİN YAZICIOĞLU KORKUSUZ, YİĞİT VE MERT BİR SİYASETÇİYDİ

1975 yılında siyasete başladığı ilk yıllarda Muhsin Yazıcıoğlu ile tanıştığını belirten Özdağ, “Sayın Yazıcıoğlu Ankara’da ben Manisa’da gençlik lideriydi. Salih Cerit, İrfan Sönmez, Hacı Dağlı, Ahmet Er ağbimiz, rahmetli Cemil Çöllü gibi 15 civarında arkadaşımızla siyasi mücadeleye başlamıştık. 12 Eylül 1980’de bir fırtınaya yakalandık. Sayın Yazıcıoğlu yaklaşık cezaevi yaşantısının 5,5 yıllık bölümünü hücrede, ben de 7 yıl süren cezaevi yaşantımın bir yılını hücrede geçirdim, 68 gün de işkence gördüm. Cezaevinden çıktıktan sonra hayallerimize, ülkülerimize bıraktığımız yerden yeniden başladık. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte bir partinin kuruluşunda yer aldım, 17 yıl kendisiyle birlikte bu partide üst düzey yöneticilik yaptım. Sayın Yazıcıoğlu vefat ettikten sonra siyaseti bıraktım. Sayın Bülent Arınç’ın teklifi ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tavassutlarıyla AK Partiye katıldım. Ardından da benim acılarıma annelik yapan şehir Manisa beni parlamentoya gönderdi. Sayın Yazıcıoğlu 2009 yılında bir helikopterin düşmesi sonucunda şehit oldu. Görevini yapan yiğit, mert, ahlaklı, yürekli bir adamdı. Kendisi “17 yaşındayken Peygamber efendimiz kabrimi yıkadı ve benden korkuyu aldı” demişti. Korkusuz bir siyasi lider olarak vefat etti” dedi.

YENİLGİLERİMDEN HER SEFERİNDE ZAFER ÇIKARDIM

İdeallerinin ve hayallerinin arkasında ne pahasına olursa olsun dik durduğunu ve yenilgilerinden zafer çıkardığını kaydeden Özdağ, “Muğla Üniversitesindeyken üç defa üniversiteden atıldım. O dönemde 2,5 yıl işsiz kaldım ve ardından Milletvekili olduğum dönemde Üniversitenin açılışına gittim. Açılışta yaptığım konuşmamda, “Bu üniversiteden üç defa atılmıştım. Direndikçe atılmıştım ama ben yenilgilerinden zafer çıkartan bir adamım. Öğrenciler; Hayat uzun yokuşlu bir yoldur düştükçe kalkmayı bilin ve kalkarken de elinize bir toprak alıp kalkın, yenilgilerinizden zafer çıkartın” demiştim. Üniversitede o gün yine bir açıklama yaparak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürüldüğünü söyledim. O dönemde herkes kaza ve suikast ihtimalleri üzerinde tartışıyordu. Yazıcıoğlu çekiç güç oylamalarında yani 46. Parelerin üzerinden ayrı bir devlet kurulacağını görünce her oylamada hayır oyunu kullandı. O dönemde bir tek hayır oyu veren Muhsin Yazıcıoğlu ve bizdik. Doğu Türkistan sürgün hükümetini Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilan eden adamdı. Herkes karşı çıkarken, o “Hayır” dedi ve “PKK’nın İtalya’da hükümet kurduğu dönemde Ben de Türkiye Büyük Millet Meclisinde Doğu Türkistan’ın sürgün hükümetini kurarım” demişti. Yine Ecevit ve arkadaşlarının o dönemde çok vaat vermesinden dolayı Erbakan’a Başbakanlık yolunu açan yine Muhsin Yazıcıoğlu olmuştu” diye konuştu.

AYDIN ÖZSICAK MUTLAKA ÖZEL İNCELENMELİDİR

“Yazıcıoğlu’nun öldürüldüğüne inandığımızdan sonra da bu işin takipçisi oldum” diyen Özdağ sözlerine şöyle devam etti; “O dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Meclis Araştırma önerisini kabul etmişti. Daha sonra dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulunu devreye sokmuştu. Ardından da özel yetkili mahkemeler devreye girdi. Ben de Malatya’da ki mahkemeye giderek üç saat bir açıklama yapmış ve Yazıcıoğlu’nun öldürüldüğünü, öldürülürken de paralel yapının bu suikastın içerisinde çok önemli derecede vakıf bulunduğunu belirtmiştim. 17-25 Aralık Operasyonu sonrasında da Paralel Yapı elemanları Yazıcıoğlu’nun ölümünden Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutmuş ve bende bu süreçte yine bir konuşma yaparak beş yıldır neden sustuklarını bir şey biliyorlarsa beş yıl önce konuşmaları gerektiğini ifade ettim. Ardından da “Yazıcıoğlu suikastının arkasında en azından bilgi noktasında paralel yapı var” demiştim. 15 Temmuz darbe girişiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenleyenlerin arasında bir sim dikkatimi çekti. Bu isim Aydın Özsıcak’tı. Hafızamı yokladım ve bir baktım ki Aydın Özsıcak Muhsin Yazıcıoğlu suikastının ardından o dağlara gidip helikopterin parçasını sökerken ihbar sonucu yakalanan kişiydi. Şahsın yakalandıktan sonraki ifadesinde helikopter hobisinin olduğunu bu nedenle parçaların dikkatini çektiğini belirtiyordu, ama kimse de bu adama “Madem hobin var. Evinde kaç helikopter parçası var? Ya da başka helikopter parçasına ulaşacağın yer varken o anda neden suikatin yapıldığı alandaydın” diye sormuyor. Çünkü maalesef devlet işgal edilmişti. Yargıcı, Hakimi, Emniyeti, Askeriyesi, Medyası ve de sermayesi yavaş yavaş işgal ediliyordu. Bu yapının Humeyni gibi Türkiye’ye gelmek isteyeceğini de ilk defa yine ben dile getirmiştim. 2011 yılında Milletvekili olduktan sonra, “Bunlara karşı dikkatli olalım. Manisa’yı yönetmek istiyorlar” diyen yine bendim. Şimdi diyorum ki Cumhuriyet savcılarına, avukatlara, medya mensuplarına; bu adamı iyi inceleyin. Bu adamın herşeyini inceleyelim. Mademki bu adamın arkasında paralel yapı var. Ben de diyorum ki Muhsin Yazıcıoğlu’nun çok önemli gizli görüşmelerine vakıftı. Sonra Yazıcıoğlu’nun suikasta uğradığında düşen helikopterin parçalarını söken ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan suikasttaki listede bu Aydın Özsıcak var. 15 Temmuz darbe girişiminin tüm ayrıntıları incelenirken, failler, hainler sorgulanırken bu Aydın Özsıcak özel sorgulanmalıdır diyorum. Bu kişinin aile yapısı nasıldı? Babası, annesi, eşi,  kardeşleri kimler? Kimlerle telefonda görüşmüş, ne konuşmuş, ne zaman görüşmeleri gerçekleştirmiş? Tüm bunlar araştırıldıktan ve incelendikten sonra Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düşürülmesinde ve yapılan suikastta, 15 Temmuz ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan suikastın arkasında paralel yapının ve bu yapıya destek veren egemen güçlerin, üst aklın olduğunu göreceğiz.”   
 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Rıfat Zelalem - 2 yıl önce
AKP'nin yüzde kaçı paralel'den yetişme acaba