banner278

ÖZDAĞ: “VATANDAŞ KENDİ RIZASINA GÖRE SAYAÇ SEÇSİN”

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı akıllı sayaç uygulamasının vatandaşların şikayet konusu olduğunu dile getirerek, “Vatandaş kendi rızasına göre ister eski sayacını isterse akıllı sayaç kullanmaya devam etmelidir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü ‘Ben yaptım oldu’ mantığını bırakmaya ve aklıselim davranmaya davet ediyorum” dedi.

ÖZDAĞ: “VATANDAŞ KENDİ RIZASINA GÖRE SAYAÇ SEÇSİN”

Hayriye Koçyiğit isimli vatandaşın kendi gönül rızası alınmadan akıllı su sayacının takıldığı yönündeki itirazı ve eski sayacın tekrar takılması yönündeki başvurusunun Manisa’da ki yetkili mahkeme tarafından kabul edildiğine dikkat çeken Selçuk Özdağ, “Mahkemenin aldığı karara itiraz eden MASKİ’nin başvurusu ise Manisa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi. Mahkemenin verdiği karar aynı zamanda emsal bir karardır. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e sesleniyorum:  ‘Ben yaptım oldu’ mantığını bırak ve aklıselim davran” dedi. 
“MANİSALILARIN PARASI ÇARÇUR EDİLMİŞTİR”
Selçuk Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahkemenin aldığı karar Sayın Ergün’ün Manisa’yı ne derece kötü yönettiğinin bir belgesi olduğu için emsal karardır. Kim akıllı sayacından rahatsız ise ve eski sayacını taktırmak istiyorsa bu kararı örnek göstererek bunu çok rahat bir şekilde yerine getirebilir diye düşünüyorum. Kendi rızası alınmadan takılan akıllı sayaç için kendisinden daha önce tahsil edilen parayı geri alabilir ve eski saatini ücretsiz tekrar taktırabilir. Mahkeme masraflarının tamamını Manisa Büyükşehir Belediye’sinden alabilir. Bu binlerce mahkeme, binlerce masraf, yüz binlere tekabül eden paranın heba edilmesi demektir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bir kez daha Manisa halkına yanlış yapmıştır. “Ben yaptım oldu” mantığından vazgeçmediği için bir kez daha keyfi bir şekilde Manisa halkının parasını cebinden almıştır. Bu parayı tekrar ceplerine koyarken de yine milletin parasını alarak koyacaktır. Manisa’da ki 1,5 Milyon insanın parasını çarçur etmiştir. Cengiz Ergün’ü bir kez daha düşünmeye, bir kez daha karar verirken doğru karar vermeye, herhangi bir yatırım yaparken de halka sorarak, halkın duygu ve düşüncelerini almaya davet ediyorum. 2019 Mart ayında Cengiz Ergün’le hesaplaşacağız.”  
“VATANDAŞ SAYACINI KENDİ SEÇSİN”
Akıllı sayaçlarda vatandaşların Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine verilen kartlara yükleme yaptırırken her ay 3,5 lira bakım ücreti adı altında emrivaki olarak gizli zammın yansıtıldığını kaydeden Özdağ, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın gözü Manisalıların cebinde değil hizmette olmalıdır. Vatandaş kendi rızasına göre ister eski sayacını isterse de akıllı sayaç kullanmaya devam etmelidir. Ama “Ben yaptım oldu” mantığı doğru değildir. Öyle gözüküyor ki emsal teşkil eden vatandaşın itirazı ve mahkemenin kararı bundan sonra diğer itirazlarla devam edecek ve ihale edilen sayaçlar Manisa Büyükşehir Belediyesinin elinde kalacak, kurum zarara uğratılacaktır. Cengiz Ergün unutmamalıdır ki belediyenin parası milletin parasıdır. Hiç kimse, ‘Bu makamda ben varım’ diyerek milletten toplanan paralarda tasarrufta bulunamaz. Milletin parasını çarçur edemez. Bu paralarda yetimin, öksüzün hakkı vardır” diye konuştu.
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Manisa45 - 4 ay önce
Bu Maski'den daha çok şeyler çıkacak...birileri acayip cebini doldurdu...bekleyin..
Avatar
cemil - 4 ay önce
Elektirikteki soyguna da biraz deginseniz vekilim oradaki soygun daha beter ordada mahkeme kararı var ama takan yok
Avatar
osman - 4 ay önce
Doğru söylüyor.Ne bu git her ay kontör yükle yada senelik peşin ver yükle.Biz işimize bakalım.Kartla yükleme merkezilerini gez.Karta yükle gel sayaca yükle 10 günde bir sayaç dolabı aç kaç metreküp su kalmış her ay onu düşün bu nasıl iş tut adamı ver maaşı koy faturanın üzerine 1-2 tl işine bak.İşi gücü bırakalım su takip edelim.Ekektrikte aynı olsun sayaç okuyalım,yükleyelim.
Dogal gaz da aynı olsun.Hep bu işlerle ugraşalım.Kendileride bir gün bu işlerde olamayacak sayaca kontür yükleyecek.Hasta olan var,okuyamayan var,dışarı çıkamayan var onlarda bir gün hasta olacak yaşlanacak hep etraflarında koruma şoför işlerini gören adamlar olmayacak.Düşünmek lazım.
Avatar
keto - 4 ay önce
hakkımı HELAL ETMİYORUM belediyeler vadandaşa hizmet için vardır. vatandaşın kabul etmediği her hangi bir şeyi dayatmaya kimsenin hakkı yoktur. benim paramla reklamını bile yapamassın haram dır.hizmete esas olmayan haramdım. artık reklamı bırakmalı. belediye hizmet için vardır KAR YAPMAK AMACI DEĞİL...
Avatar
Hasan - 4 ay önce
Sayın vekilim elektrik faturasındaki dağıtım okuma bedeli ve diğer ek ücretlerinde kaldırılması binaların altındaki üretim yapan işletmelerin işletme bacalarının ve üretime uygunluğuda ilgililerce denetlensin koku ve gürültüden rahatsız ediliyoruz
Avatar
Manisalı - 4 ay önce
Bu konuda sayın Özdağ ile aynı fikirdeyiz. Vatandaşın Sayaç seçme hakkı olmalı. Su Kontör'ü azaldı mı, bitiyor mu, bitti mi, ya kesilirse, ya banyoda kalırsam??? soruları ve stresi ile yaşamak istemiyoruz. Elektrik, Doğalgaz, Telefon, İnternet... faturaları gibi otomatik ödeme vererek rahat huzurlu ve stressiz yaşamak istiyoruz. İnsanlık her geçen gün daha yaşanabilir hayat standartları için çalışırken, hayatı daha da zorlaştırmak nedir? Nasıl bir anlayıştır?
Avatar
- 4 ay önce
Sayın milletvekilimize aynen katılıyorum. Demokrasi ile yönetiliyorsak eğer bu tür konularda her zaman vatandaşın seçeneği göz önünde bulundurulmalıdır.
Avatar
Osman - 4 ay önce
Duramadım gene yazıcağım.Şimdi her ay yükleme yapmak istemiyor isek ortalama ayda 100 tl 12 ay için 1200tl karta yükle gel sayaca yükle senin kafan rahat ama onlarda 111 ay daha kullanmadiğın suyun parasını kullansınlar.Güzel bir hesap bu işte aklın yolu bir.Daire bazında tüm Manisalılar böyle yapsa gelire bak.Bir de işin diğer yüzü tüm Manisalılar böyle yapıp suyu kullanmayıp paralarının faizini isterseler ne olacak.Hayırlısı.