banner278

Özdağ: Türkiye Batı Dünyasını Tedirgin Ediyor

Manisa’daki STK’lar ile her hafta buluşarak istişarede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili ve Türkiye-Özbekistan Dostluk Grubu Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa Bayburtlular Derneği yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi.

Özdağ: Türkiye Batı Dünyasını Tedirgin Ediyor

Gerçekleşen buluşmada Türkiye’nin maden rezervleri açısından zengin bir ülke olduğunu kaydederek bu zenginliğin batı dünyasının emperyalist ülkelerini rahatsız ettiğini belirten Özdağ, “Güneydoğu’dan Ege’ye ve diğer bölgelere varıncaya kadar Türkiye’nin yer altı ve yer üstü zenginliklere sahip olması birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız ettiği içinde başımızdan terör belası eksik olmuyor. PKK’yı, KCK’yı ve diğer illegal Marksist örgütleri üzerimize bu yüzden salıyorlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bunu gördüğü için, ‘Baldıran zehirini içerim ama çözüm sürecine devam ederim’ dedi” Türkiye’nin zenginleşmesi demek Türk Dünya’sının, mağdur ve mazlum milletlerin zenginleşmesi demek” şeklinde konuştu.

ENERJİYİ KENDİMİZ ÜRETECEĞİZ, DÜNYA’YA SATACAĞIZ

“Çözüm süreci tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet ve resmi dil Türkçe’den vazgeçmek değildir” diyen AK Parti Manisa Milletvekili ve Türkiye-Özbekistan Dostluk Grubu Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Ne özerklik ne de başka bir şey veririz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatan toprakları bir bütündür. Biz petrolü Kuzey Irak’tan alıyoruz. Biz petrolü oradan alınca, Bağdat karşı çıktı. Kuzey Irak’tan petrol Ceyhan’a geldi. Bu bölgeye boru hattını döşedik. Amerika duruma el koydu. Şimdi anlaşmayı yaptık. Türkiye Kuzey Irak’ın petrolünü dünyaya taşıyacak. Taşırken de bugün 60 Dolar olan petrolün varilini Türkiye olarak biz 30 Dolardan alacağız. Böylelikle 3.70 olan Mazotu vatandaşlarımız 2 liradan alacaklar.Biz bu nedenle kendi elektriğimizi, kendi enerjimizi kendimiz üretirken Güneydoğu’da ki petrolü çıkarmalıyız. Çıkarmaya da başladık” diye konuştu. 

ENERJİ DEMEK ZENGİNLİK DEMEK

Erzincan’da Türkiye’nin en büyük altın rezervinin çıktığını kaydeden Özdağ, “Sadece altın değil, bakır, nikel rezervi açısından da çok zengin bir ülkeyiz. Konya Ovasında 1.2 Milyar tonluk kömür rezervimiz çıktı. Dünya’nın en büyük çinko ve kurşun rezervleri Hakkari’de çıktı. Andezit rezervleri Şırnak’ta çıktı. Türkiye’nin en sıcak suyu Alaşehir’de çıktı. Orada da jeotermik enerji üretilecek. Niye PKK var şimdi anlıyor musunuz? Güneydoğu’da ki zenginliklerimize el koymak istiyorlar. Diyorlar ki “Bu bölgede ki zenginlikler Türkiye’yi uçurur” İşte bu yüzden başımızdan terör belası eksik olmuyor. İşte PKK, KCK bu yüzden onların taşeronluğunu yapıyor. Nerede bir enerji varsa altın, nikel, kömür. O enerji bulunduğu şehre para kazandırıyor. Manisa’da bir yandan buharla elektrik üreteceğiz. Bir yandan seracılık ve sağlık turizmini zengin kılacağız” şeklinde konuştu.

TEKNOLOJİYİ ÜRET 5. BÖLGE TEŞVİĞİNİ AL

Türkiye’de en çok tüketim araçlarından birinin cep telefonları olduğunu vurgulayan Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Cep telefonuna 20 senede 40 Milyar dolar para vermişiz. Yüksek teknoloji üretimine süper teşvik primi desteği çıkartacağız. Kim ileri teknoloji ile uğraşırsa bölge ayrımı yapmadan kendisine 5. Bölge teşvik ödemesi yapacağız. 2018 yılında Hibrit kendi yerli Türk arabalarımızı üretmiş olacağız. Kore ile birlikte bu yerli otomobili üreteceğiz. Bunun dışında yerli helikopterimizin üretimine çok yakın zamanda başlayacağız. Şu an dahi 200 civarında sipariş almış durumdayız. Atak Helikopterimizin motoru Rodrik son olduğu için ‘satamazsınız sadece kullanabilirsiniz’ dediler. Tüm Türk mühendisleri yerli helikopterimizin motoru da yerli olsun diye çalışıyorlar. Bunun bütçesini karşılamak için bedelli askerlik için toplanan parayı bütçeye aktarmayacağız. Bedelli askerlikten toplanacak para olarak yaklaşık 3 Milyar lira bekliyoruz. Bu parayla da atak helikopterlerine motor yapabilir miyiz, uçaklarımıza, tanklarımıza motor yapabilir miyiz diyerek gayretli çalışmalarımız devam ediyor. Bu motorun adına Türk ismi koyarak helikopterlerimizi ve diğer ürettiğimiz araçları hem kendimiz kullanacak hem de diğer ülkelere satacağız. Türkiye bu üretimi gerçekleştirdiğinde süper güç olacak.”

MANİSA’YI ENERJİ ÜSSÜ YAPACAĞIZ

Dünya’nın yatırım yapılabilir en uygun yerlerinden biri seçilen Manisa OSB’de toplam 5 bölgenin mevcut olduğunu 6. Bölgenin de çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Özdağ, “Yan sanayilerle birlikte sadece Manisa OSB’de 64 bin kişi çalışıyor. Turgutlu, Salihli ve Soma’da ki OSB’lere ise her geçen gün büyük ilgi artışı var. Toplam 50 bin kişi de buralarda çalışacak.  Şimdi Kolin Grubu Gördes’e termik santral kuracak. 510 megabayt gücünde elektrik üretecek. Bu elektrik çok önemli. Ve ardından burada 1000 kişi çalışacak. Tamamen bittikten sonra yaklaşık 2 bin kişi iş sahibi olmuş olacak. Yılda 250 milyon dolarlık doğalgazı daha az alacağız. Biliyorsunuz Türkiye’nin en sıcak suyu Alaşehir’de çıktı. Orada da jeotermik enerji üretilecek. 287 derece sıcaklıktaki bu kaynak yıllardır toprağın altında duruyordu. Biz iktidara geldiğimiz andan itibaren yerel kaynaklarımıza aşırı önem verdik. Kendi kaynaklarımızı kendimiz sağlamaya başladık” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.