ÖZDAĞ; "SİYASETÇİYİ ANCAK HALK TERBİYE EDER"

Manisa’daki temasları sırasında katıldığı bir TV programında konuşan Manisa Milletvekili Doç.Dr, Selçuk Özdağ, yaklaşan rektörlük seçimleri ve Celal Bayar Üniversitesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ÖZDAĞ;

Manisa’daki temasları sırasında katıldığı bir TV programında konuşan Manisa Milletvekili Doç.Dr, Selçuk Özdağ, yaklaşan rektörlük seçimleri ve Celal Bayar Üniversitesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ yaptığı konuşmada, “Celal Bayar Üniversitesi ile aynı tarihte kurulan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde yetmiş bin öğrenci var, benim şehrin üniversitesinde ise otuz yedi bin öğrenci var. Demek ki bu üniversite doğru yönetilememiş. Bu üniversitenin rektörleri hem şehirle bütünleşememişler hem de geleceği kuşanamamışlar. inanıyorum ki yapılacak olan rektörlük seçimlerinde en liyakatliyi, en ehliyetliyi seçeceğiz. Manisa da fakülteleriyle, yüksek okulları ile özlenen noktaya gelecek ve huzurun ve barışın kenti olan Manisa, bilginin de merkezi olacaktır” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ konuk olarak katıldığı bir TV programında 30 Ekim’de yapılacak olan rektörlük seçimleri ve Celal Bayar Üniversitesi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hiçbir ayrıma girmeden mevcut olan tüm üniversitelere destek verdiklerini kaydeden Özdağ, “Biz bu dönemde Celal Bayar Üniversitesi’ne de her türlü desteği verdik. Önümüzde rektörlük seçimi var. Öncelikle kırmızı çizgilerimiz nedir diye bakmamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası adına paralel yapıyla mücadelemiz var bizim. Biz paralel yapı içerisinde yetişmiş birine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Üniversitenin içinde görev yapan 685 öğretim üyesi de bu konuda duyarlı olacaktır. Çünkü devletimizin bekası, milletimizin geleceği açısından beni vesayet altına almak isteyen kimseye müsaade etmeyeceğim. Bir yandan darbecilerle mücadele edeceğim, bir yandan da kirli ve şantajcı sermaye ile mücadele edeceğim” şeklinde konuştu.

SİYASETÇİYİ ANCAK HALK TERBİYE EDER

Kendisinin bir siyasetçi olduğunu kaydeden Özdağ, “Ben siyasetçiyim ve beni ancak halk terbiye eder. Hiçbir yapı; adı ister cemaat olsun ister bir dernek olsun, cunta olsun beni kimse terbiye edemeyecektir. Sandıkla geldim ve sandıkla gideceğim. Üniversitedeki 685 öğretim üyesi paralel yapıya karşı duyarlı olmalıdırlar. Paralel yapıyla bağı olmuş, paralel yapıya inanmış, hükümete karşı vesayetçi zihniyet taşıyan bir kişiye müsaade etmemiz mümkün değildir. İkincisi; 685 kişi kendi içerisinden bir rektör adayı çıkaracaktır. Bunlar mutlaka liyakatli, ehliyetli ve İzmir’de yaşayan değil; Manisa’da oturan, Manisa’nın kültürel hayatını, ekonomik hayatını idame ettiren bir üniversite inşa edeceğiz. Salihli, Akhisar, Turgutlu, Demirci’deki veya başka fakültelerle öğrenci sayısını yetmiş bine, seksen bine nasıl çıkartırım, akademisyen sayısını bin iki yüzlere, bin üçyüzlere nasıl çıkartabilirim diye kafa yoracağım” diye konuştu.

POPÜLİST PROPAGANDALARA GEREK YOK!

YÖK’ün her üniversiteye kadro verdiğini belirten Özdağ, “Bunu kalkıp kendilerine verilen kadroyu, “bu kadro benim kadromdur, ben eğer YÖK tarafından gözden çıkarılsaydım bu kadro bana verilir miydi” diye propaganda yapmaya gerek yok! Türkiye’deki tüm üniversitelere en azından akademisyenlerin özlük haklarını korumak, geleceklerini inşa etmek adına belli miktarlarda kadrolar verilmiştir. Bu bir YÖK politikasıdır ve bir rektöre verilmiş bir imtiyaz veya iltimas değildir. Üniversiteler milletleşme sürecini tamamlayan en önemli unsurlardandır. Bugün üniversitemizde özlediğimiz nokta yok. Bu özlediğimiz noktaya ulaşmak için inşallah aranan bir kan var ve bu kan mevcut adaylar içerisinden biri olacaktır ve ben inanıyorum ki en liyakatliyi, en ehliyetliyi seçeceğiz. Manisa da fakülteleriyle, yüksek okulları ile özlenen noktaya gelecek ve huzurun ve barışın kenti olan Manisa, bilginin de merkezi olacaktır” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.