ÖZDAĞ, “ONLARA KUŞ BEYINLI DESEM KUŞLARA HAKARET OLUR…”

Düzenli olarak Manisa programları çerçevesinde her hafta geleneksel olarak Hemşeri Dernekleri ve STK'larla biraraya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Öğretmenevinde düzenlediği kahvaltıda Manisa Saruhanlı Köy ve Beldeleri Yardımlaşma Dayanışma eğitim Kültür ve spor Derneği’nin(Saruhan-Der) ağırladı.

ÖZDAĞ, “ONLARA KUŞ BEYINLI DESEM KUŞLARA HAKARET OLUR…”

Kahvaltıda yaptığı konuşmasında, Manisa'ya yapılan hizmetleri anlatan Özdağ CHP’ye de yüklenerek "Manisa’mızda artık kendi elektiriğimizi kendimiz üretmeye başladık. Üç tür elektirik üretimi yapıyoruz. Rüzgar enerjisinden ürettiğimiz elektrikten 100 bin hanemiz faydalanıyor. Şimdiye kadar bu rüzgarlar hep esiyordu ama değerlendirilmiyordu. Şimdi CHP'liler buna da karşı çıkıyorlar. Neymiş efendim kuşların göç yoluna engel oluyormuş bu tesisler. Bir kuşu Sibiryadan salsan Afrikaya kadar gider yolunu kaybetmeden. Bunları salsan bin kişiye sormadan yollarını bulamazlar. Bunlara kuş beyinli demek kuşlara hakaret olur" dedi.

   AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Öğretmenevinde düzenlediği kahvaltıda Manisa Saruhanlılar Derneğini ağırladı. Gerçekleşen organizasyonda Milletvekili Özdağ’a teşekkür konuşmasında bulunan Manisa Saruhanlı Köy ve Beldeleri Yardımlaşma Dayanışma eğitim Kültür ve spor Derneği’nin (Saruhan-Der) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Şahin, "STK'larla birlik ve beraberlik adına gerçekleştirilen bu organizasyon için Manisa Milletvekilimiz Sayın Selçuk Özdağ'a, dernek yönetimim ve üyelerimin adına da çok teşekkür ediyorum. İstişare imkanı da bulunan bu tür organizasyonların düzenli olarak yapılması gerektiğini düşünüyorum. İstişare etmek, dinimizce de sünnettir. 11 Ocak 2011 tarihinde Saruhanlı Köy ve Beldeleri Yardımlaşma Dayanışma Eğitim Kültür ve Spor (Saruhan-Der) Derneğimizi kurduk. Derneğimizin çalışmaları devam ediyor. Birlik ve beraberlik içerisinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki genel seçimlerde de ülkemiz ve Manisa’mız için hayırlı olacak kişilerin Milletvekili olmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Kahvaltıyı düzenleyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'a ve kahvaltıya iştirak eden dernek üyelerime teşekkür ediyorum" dedi.

    Sürekli olarak STK'larla biraraya gelerek istişarede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "4 yıllık Milletvekilliğim süresince Manisa’mıza ve Manisalımıza en iyi hizmeti sunmaya gayret ettim. Bu konuda vicdanım rahat. 4 yılı çok dolu dolu yaşadım. Her haftasonunu Manisa'da geçirdim. 15 yıldır hiçbir milletvekilinin gitmediği en ücra köşelere gittim. Çok iyi bir ekiple en iyi hizmeti vermeye ve vatandaşlarımızın her sorununa çözüm bulmaya çalıştık. Dürüst kaldım, helal yaşadım" dedi.

MANİSA'NIN HER KARIŞINDA HİZMETİMİZ VAR

    Manisa'nın AK Parti iktidarı ile duble yollara kavuştuğunu belirten Özdağ, "Manisa merkez dahil, ilçeler arasında da duble yol çalışmaları yaptık. Kaza oranlarının en aza inmesini sağladık. Tüm çalışmalar bittiğinde Manisa'da yol problemi kalmamış olacak. Manisa bir tarım kenti. Üzümde, çilekte, mısırda ve kirazda söz sahibiyiz. Manisa Milletvekilleri olarak başlattığımız ve nihayet sonuca eriştirdiğimiz okullarda üzüm dağıtılmaya başlanacak. Üzümün ülke içinde de tüketiminin artması için çalışmalar başlatıldı. Üzüm, hem beyni çalıştırıyor hem de zekayı geliştiriyor. Manisa, sağlık ve eğitimde de çağ atladı. Hem hastanelerimiz hem eğitim kurumlarımız tam donanımlı olarak hizmet veriyor." dedi.

BÜYÜYORUZ, BÜYÜDÜKÇE GÜÇLENİYORUZ

    Türkiye'nin her geçen gün daha da büyüyüp güçlendiğini belirten Özdağ, "Eskiden 10 bin ton üzüm satıyorduk bir helikopter alıyorduk. Şimdi kendi imkanlarımızla kendi helikopterimizi kendimiz üretiyoruz. Altay tanklarımızı kendimiz ürettik. 2023 yılında da inşallah kendi imalatımız oöan uçağımız da semalarda uçmaya başlayacaktır. 2018 yılında kendi arabamızı yapıyoruz. Cep telefonlarına 20 yılda 40 milyar dolar verdik. Artık kendi telefonlarımızı kendimiz üretiyoruz. Yerli malı kullanalım ki, Türkiye'nin büyümesine bizlerde katkı sağlayalım. Vestel'in sahibi Sayın Nazif Zorlu'ya teşekkür ediyoruz yaptığı başarılı çalışmalar için. Bütün dünyaya televizyonu, buzdolabını biz satıyoruz. Bütün bunlar bizim güçlendiğimizin en güzel örneğidir" dedi.

ELEKTİRİĞİMİZİ KENDİMİZ ÜRETECEK VE SANAYİDE REKABET EDER DURUMA GELECEĞİZ

    Manisa'da üç tür elektrik üretimi yapıldığını belirten Özdağ, "Manisamızda artık kendi elektiriğimizi kendimiz üretmeye başladık. Üç tür elektirik üretimi yapıyoruz. Rüzgar enerjisinden ürettiğimiz elektrikten 100 bin hanemiz faydalanıyor. Şimdiye kadar bu rüzgarlar hep esiyordu ama değerlendirilmiyordu. Şimdi CHP'liler buna da karşı çıkıyorlar. Neymiş efendim kuşların göç yoluna engel oluyormuş bu tesisler. Bir kuşu Sibiryadan salsan Afrikaya kadar gider yolunu kaybetmeden. Bunları salsan bin kişiye sormadan yollarını bulamazlar. Bunlara kuş beyinli demek kuşlara hakaret olur. Alaşehir'de çıkan sıcak suyumuzdan da jeotermal enerji üretiyoruz. Burayı 100 firmaya ihale ettik ve şimdi orada da elektrik üretiyoruz. Biz iki ay öncesine kadar Danimarka'dan elektrik satın aldık. Elektiriğimiz yetmiyor artık. Bu yüzden kendi enerjimizi kendimiz üretmek zorundayız. Bir diğer yandan hesler de elektirik üretimi yapıyoruz. Bizim nüklüer enerjisine de ihtiyacımız var. Bütün Türkiye'yi güneş enerji panalleriyle donatsak bile, bir nüklüer enerji istasyonundan alacağımız elektiriği karşılayamıyor. Üçünsü bizim Soma'da bir milyar ton kömürümüz var. Biz bunu da enerjiye çevirmek zorundayız. Eğer elektriğimizçok olursa sanayimizde de elektiriği ucuz tüketiriz. O zaman Çin'le, Hollanda'yla, İran'la, Belçika ile rekabet eder duruma gelir iş adamlarımız. Sanayide rekabet eder duruma gelmek, bir ülkenin kalkınmasında ki en büyük etkenlerden biridir" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.