Özdağ ''Kobani Olaylarının Sorumlusu Demirtaş’tır''

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın İzmir’de ‘PKK silahları amasız bırakmalıdır’ sözünden sonra Avusturya başkenti Viyana’da konuşmasında ‘Kürtler özerklik istemesinler de ne yapsınlar’ sözünü sert bir şekilde eleştiren AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ “Kobani Olaylarının sorumlusu Selahattin Demirtaş’tır. Demirtaş gittiği her yerde farklı farklı konuşarak laf cambazlığı yapıyor” dedi.

Özdağ ''Kobani Olaylarının Sorumlusu Demirtaş’tır''

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Selahattin Demirtaş’ın Avusturya’nın başkenti Viyana’da ‘Kürtler özerklik istemesinler de ne yapsınlar’ sözünü eleştirdiği açıklamasında, “Selahattin Demirtaş ve PKK Türkiye’de 1984’den bugüne kadar geçen süreçte terörden dolayı öldürülenlerin sorumlusudurlar. Türkiye’nin ekonomisini zor duruma düşürmekten sorumludurlar. Türkiye ekonomisi terörden dolayı 350 Milyar Dolar kaybetti bunun sorumlusu da Demirtaş ve PKK’dır. Türkiye’de özgürlükler ve demokrasi Adnan Menderes’le başladı, Turgut Özal’la devam etti. Avrupa Birliği süreci ve Recep Tayip Erdoğan’la taçlandı. Eğer Türkiye’de demokrasinin alanı genişlemişse, insan hak ve özgürlüklerinin alanı genişlemişse, fikir, inanç ve teşebbüs hürriyeti bir noktaya gelmişse bu Recep Tayip Erdoğan ve AK Parti ile gelmiştir ve onunla da devam etmektedir” dedi.

BİREYSEL ÖZGÜRLÜĞE EVET KOLLEKTİF ÖZGÜRLÜĞE HAYIR

Bireysel özgürlüklerin verilmesi konusunda herşeyin verildiğini kaydeden Özdağ, “Türkiye’de Alevi’ye, Türk’e, Kürde ayrım yapılmaksızın tüm bireysel özgürlükler verilmiştir. Şayet bir eksiklik varsa bu Mecliste görüşülür ve bu eksiklik giderilir. Ama HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş kolektif özgürlüklerin paylaşılmasını istiyor. Demirtaş açıklamasında, “Kürtler özerklik istemesinler de ne yapsınlar” demiş. Özerkliği isteyen Kürt kökenli vatandaşlarımız değil PKK’dır. Kürt vatandaşlarımız Türkiye’de ortak yaşama iradesine inanıyorlar. Sadece Kürtler değil Arap, Türkmen vatandaşlarımız da Güneydoğu Anadolu’da birlikte yaşama iradesine inanıyorlar. Özgür bir Türkiye’de gelir dağılımının dengeli dağıtıldığı, eğitimde fırsat eşitliğinin olduğu ve de kişi başına düşen milli gelirin 20 Bin Dolar olduğu bir ülkede yaşamak istiyor vatandaşlarımız. Türkiye bunu başaracak güç ve potansiyele sahiptir” şeklinde konuştu.

DEMİRTAŞ VE HDP EMPERYALİST BİR PROJEDİR

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti; “Emperyalist egemen güçler ve işbirlikçileri AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin bunu başaracağını anladıkları için Selahattin Demirtaş ve HDP’yi bir proje olarak ortaya sürüyorlar. Türkiye’de 3 senedir çözüm ve barış sürecine inanmayan varsa o da HDP’dir, PKK’dır, KCK’dır ve onların gençlik yapılanmasıdır. Zannettiler ki Türkiye’yi dize getirebiliriz. Bu özgürlük ve demokrasi ortamından istifade ederek, ‘Türkiye’de özerklik ya da federalizmi gerçekleştiririz’ gibi boş hayallere kapıldılar. Ardından da Suruç olayından sonra 3 yıldır yaptıkları eylemler ve şehitlerimizin olması sonucunda Demirtaş oluşan tepkilerden korkarak Brüksel’e gitti ve orada Türkiye’yi şikayet etti. Aynısını CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’da ‘Türkiye operasyonlarda sivilleri öldürüyor’ diyerek Avrupa’ya karşı Türkiye’yi gammazlamıştı. Şimdi Selahattin Demirtaş Avrupa’ya giderek Avrupa’ya sığınmıştır. Ben Demirtaş’a buradan sesleniyor ve diyorum ki; “Bak Selahattin Demirtaş! Yüzde 13 oy aldınız. Paralelcilerin, Komünistlerin, LGBT’lilerin ve Emperyalist egemen güçlerin her türlü desteğine rağmen yüzde 13 oy aldınız. Çözüm parlamento ve Türkiye’dir. Brüksel’e gitme. Avusturya’ya gitme. Sen sadece HDP, PKK, terör yanlısı görüşme farklı Kürtlerle konuş yani özerklik istemeyen Küt vatandaşlarla konuş. Selahattin Demirtaş Kürtleri kışkırtmaktadır. Demirtaş yaptığı eylem ve söylemlerle çizmeyi aşmıştır. Maalesef Türkiye’nin birliğine inanmadığı gibi ‘Kürtlere özerklik istiyorum’ diyerek şapkadan tavşan çıkartmaya çalışıyor. Demirtaş Bilmiyor mu ki Hakkari Belediyesi özerktir. Bir de utanmadan ‘Seçilmişler atanmışların baskısı altında’ diyor. Şayet orada faşist, Stalinist bir yapı varsa onlar HDP’liler, PKK’lılardır, KCK’lılardır. Onlarda gençlik yapılanmalarıdır. Bunlar orada farklı fikirlere, mezheplere tahammül etmiyorlar, din adamlarını öldürüyorlar. Camileri tahrip ediyorlar. Ezanları susturmak istiyorlar. Şehitliğe, vatana, dine inanmıyorlar. Bunlar Türkiye’yi bölmek için her türlü demagojiyi yapıyorlar. Bu nedenle Selahattin Demirtaş iyi bir demagog’tur. İllüzyonisttir. Türkiye’de Kürtleri istismar eden, Türkiye’nin bütünlüğünü istismar eden bir laf cambazıdır. Türkiye’de ki Kürtler ‘HDP barajı aşsın, PKK silahı bıraksın’ diyerek oy vermişlerdi ama onların gerçek yüzünü 8 Haziran günü gördüler. Çünkü Selahattin Demirtaş, ‘Bu oylar Abdullah Öcalan tahliye, özgür olsun verildi’ demişti. ‘Bu oylar özerklik için verildi’ demişti. Selahattin Demirtaş’ın gerçek yüzünü Türkiye’de ki tüm aydınlar görmüştür, görmelidir. Aksi taktirde çok daha farklı ve kötü şeyler yaşanacaktır. Bunun bedelini de Selahattin Demirtaş ve arkadaşları ödeyecektir. Türkiye’de maalesef bedel ödemektedir bu bedelinde sorumlusu Selahattin Demirtaş ve HDP’dir.”

HDP FAŞİST VE STALİNİST BİR YAPIYA SAHİP

HDP’nin siyasi tutumu ve PKK teröründen dolayı Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da başta turizm olmak üzere yatırımların durduğunu kaydeden Özdağ, “HDP’liler seçim hükümetine iki HDP’li üye seçildikten sonra ‘Türkiye’de iktidar olduğumuzu bu iki Bakan arkadaşımız gösterecektir’ dediler. Bu iki Bakanın ne göstereceği o kadar önemli değil. Çünkü PKK’nın, HDP’nin ve KCK’nın gerçek yüzünü, neyi nasıl yönettiğini Türkiye çok iyi gördü. 40 senedir bu Apocular ve PKK ile Türkiye’nin başına nasıl bela olduklarını herkes çok iyi biliyor. Bunların barajı aştıktan sonra neler yaşandığını gördük, Allah muhafaza iktidar olsalar kendilerinden olmayanlara yaşama hakkı tanımazlar. Bunlar Hitlerin, Stalin’lerin, Nazi’lerin bilmem neleri. Bunlar barışa, kardeşliğe, kalkınmaya inanmıyorlar. Bir de kalkmışlar ‘Kürtlere de özerklik istiyoruz’ diyorlar. Kürtlere özerklik istemek onların haddine değil. Kürtler Türkiye’de beraber yaşama iradesini savunuyorlar. HDP’ye oy veren Kürtlerin çoğu AK Parti düşmanlığından dolayı onlara oy verdi. Şimdi pişmanlar, Türkiye’de ki yerli solcuların, Müslüman ve demokrat Kürtlerin AK Partiye oy vereceğine inanıyorum. Selahattin Demirtaş benimle birlikte Manisa’da ki sandıkları gezebilir mi? Ya da bende onunla Hakkari’de sandıkları gezeyim gezdirirler mi? Herhangi bir Kürt vatandaşın Türkiye’de istediği yerde rahatlıkla yaşama hakkı vardır ama Herhangi bir AK Partilinin ya da Saadet Partilinin, MHP’linin, CHP’linin Hakkari, Şırnak, Şemdinli’de, Yüksekova’da yaşamasına bunlar müsaade etmezler. Orada AK Partinin ilçe Başkanını kaçırdılar. ‘Biz seni uyardık’ dediler. Neden uyarıyorsunuz ve ne diyerek uyardınız? Türkiye’de hürriyet hakkı olmasına rağmen Selahattin Demirtaş’ın yoldaşları Askerimiz, Polisimizi, Sivil vatandaşımızı kaçırıyor ondan sonra da kalkıp utanmadan Aydın Doğan Grubu da ‘Erken kalkan bomba’ diye sesleniyor. Demirtaş ve arkadaşları Türkiye’ye ihanet ediyorlar. Birlik, beraberlik ve kalkınmasına ihanet ediyorlar. Savcılar gereğini yapacaktır” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.