banner278

ÖZDAĞ KOALİSYON İÇİN O PARTİYİ İŞARET ETTİ!

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ MHP ile yapılacak olan koalisyonun en yakın ve sağlıklı koalisyon olacağını kaydetti.

ÖZDAĞ KOALİSYON İÇİN O PARTİYİ İŞARET ETTİ!

Özdağ;, " Demokrasi uzlaşma, farklı fikirlere tahammül sanatı ve açıklık rejimidir. Bu nedenle demokrasiyi en güzel işleteceğimize inanıyorum. CHP ve HDP'nin bize uzak olduğunu gözlemliyorum. MHP'yi ise daha yakın buluyor ve MHP kurmaylarını daha sağduyulu düşünmeye davet ediyorum. MHP tabanıda yıllardır iktidar özlemi içerisinde. Şu an partilerine bir koalisyon şansı doğmuş durumda" dedi.

AK Partinin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek Türkiye'nin hükümetsiz kalmayacağını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Seçim geride kaldı. Demokrasi uzlaşma, farklı fikirlere tahammül sanatı ve açıklık rejimidir. Bu nedenle demokrasiyi en güzel işleteceğimize inanıyorum. Biz yine tek başımıza iktidar olmak isterdik ancak seçim sonuçlarına saygı duymalıyız. Bu süreçte benim gönlümden geçen Milliyetçi Hareket Partisi ile yapılacak olan bir koalisyon hükümeti. CHP ve HDP'nin bize uzak olduğunu gözlemliyorum. MHP'yi ise daha yakın buluyor ve MHP kurmaylarını daha sağduyulu düşünmeye davet ediyorum. MHP tabanıda yıllardır iktidar özlemi içerisinde. Şu an partilerine bir koalisyon şansı doğmuş durumda. Demokrasi uzlaşma sanatıdır. Konuşanlar birbirini anlar. Birbirini anlayanlar uzlaşırlar. Uzlaşanlar da hizmet ederler. Batı demokrasisinin üzerinde bir demokrasiyi hakim kılmamız gerekiyor. Tüm çabalarımıza rağmen MHP ya da CHP ile koalisyon kuramazsak erken seçim kaçınılmaz olur" diye konuştu.

MİLLET İRADESİNE SAYGI DUYUYORUZ

7 Haziran seçimlerinin tamamlanmasıyla çıkan sonuca göre AK Partinin 1. CHP'nin 2. MHP 3. HDP'nin de 4. Parti olarak Meclise girdiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Millet iradesine saygı duyuyoruz. Gönül isterdi ki yine tek başımıza iktidar olalım ama gerçek demokrasilerde bütün senaryolar halk tarafından yazılır ve dağıtılır. Önümüzde seçim sonuçlarına göre büyük bir olasılıkla AK Parti Başkanlığında koalisyon dönemi gözüküyor. 13 yıldır iktidar olan, 9 seçim kazanan AK Parti 7 Haziran tarihinde 10. seçimini de kazanmıştır. Paralel yapıya, egemen güçlerin ve vesayetçilerin çabalarına rağmen AK Parti Yüzde 41 oy alarak yurtdışı oylarıyla birlikte yaklaşık 260 Milletvekili çıkartarak, Manisa'da birinci olarak ve 4 Milletvekili çıkartarak 330 Bin oy aldık. 60 gündür gece gündüz demeden çalışmalarımıza seçimden başarılı olma gayretiyle sürdürdük. Her kesimden ve her meslek grubundan vatandaşlarımızla bir araya geldik. 13 yıldır yaptıklarımızı anlattık. Seçim süresince bizlere destek veren öncelikle AK Parti teşkilatlarına, Türk Dil ve Edebiyat Derneği Mensuplarına, gönüllü olarak benimle Manisa'nın tüm köylerine, ilçelerine giderek o heyecanı yaşayan, şahsıma ve partimize desteğini gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

DAHA YAŞANILABİLİR BİR MANİSA İÇİN ELBİRLİĞİ ŞART

Seçim hazırlıkları sürecinde rakip partilere ve adaylarına, PKK ve KCK'ya yönelik söylemlerinin olduğunu kaydeden Özdağ, "PKK ve KCK'ya yönelik söylemlerim aynen geçerlidir. MHP, CHP ve HDP'ye karşı zaman zaman sivri diller kullanmış olabiliriz. Bunlar seçim atmosferinde olabiliyor. Seçim sona ermiştir, şayet seçim sürecinde birilerinin kalbini kırmışsak onlardan helallik diliyorum. Siyaset uzun soluklu bir maraton. Siyaset dostlukları çoğaltma, rakipleri, hasımları azaltma sanatıdır. Oyları ve kendi partinizin sempatizanlarını çoğaltma, düşmanlıkları azaltma sanatıdır. Öncelikle bu süreçten

sonra bütün Manisa'nın Milletvekili olduğumu yinelemek istiyorum. Herkese gönlümüz ve kapımız yine açık. Bundan sonra Allah hepimize hayırlı hizmetler etmeyi nasip etsin. Daha yaşanılabilir, daha huzurlu bir Manisa için Manisa'dan seçilen 9 Milletvekili olarak el birliğiyle birlikte çalışacağımıza inanıyorum. HDP'ye de demokrasiye inanmayı, birlikte yaşama iradesine güç vermeyi, silah ve nefret dilini terketmeyi, tehdit dilini terketmeyi tavsiye ediyorum. Seçim sürecinde bir cümle kullanmıştım. Bu cümlede paralel yapıyı kastetmiştim. 'Dün PKK'ya, HDP'ye karşı olanlar, bugün paralel yapının gazetelerinde çare HDP diyorlar. Bu şekilde tutum gösterip, HDP'ye oy veren bu Müslümanım diyen kişilerin imanından şüphe ederim' demiştim. Bu 'HDP'ye oy veren Müslümanın imanından şüphe ederim' şeklinde aksedildi. Ben bu sözü paraleli hedef alarak sarfetmiştim. Bu bir şüphe kelimesidir. Yoksa herkes her yere oy verebilir. Partilere oy verdiği için kimse imanıyla sorgulanmaz. O nedenle bu tür yanlış anlaşılmalardan dolayı da Allah'a sığınıyorum" diye konuştu.

HDP HALA TÜRKİYE PARTİSİ OLAMAMIŞTIR

HDP'nin testten daha geçmediğini belirten Özdağ, "İnşallah PKK silahları terkeder. HDP ise gerek doğu gerek batı olsun Türkiye'yi bir bütün olarak kabul eder. 'Türkiye partisiyiz' diyorlar. İnşallah sözlerinin arkasında dururlar ve sandığa inanırlar. Hala içlerinden seçimler sonucunda Milletvekili olmuş olan HDP'li bir Milletvekili, Köy korucularına karşı, "Namluları size çevirebiliriz. Sizi o kurşunlarla delik deşik edebiliriz" gibi ifadeler kullanıyorlar. Şiddet kötü, milletimiz çok hoşgörülü bir millet. PKK'ya, KCK'ya karşıyım. Şiddetten medet uman ve kınamayan her yapıya karşıyım. Faşist yapıların hepsine karşıyım. HDP Diyarbakır'da, Şırnak'ta ya da Manisa'nın kenar mahallerinde insanlara baskı yapmaya devam ediyor. Millet bunları görüyor. Zaten aldıkları oylar kendilerini de ifade ettiği gibi emanet oylar. Hedrojen bir yapı HDP barajı aşsın, AK Parti tek başına iktidar olmasın diyerek HDP'ye oy verdi. Aslında bu oy veriş bir projeydi. Bu proje tuttu. Ne kadar AK parti düşmanı varsa HDP'ye oy verme yolunu tercih etti. O nedenle HDP'yi hala Türkiye'nin partisi olarak kabul etmiyorum. Ama onlara samimi olarak oy verenleri de düşünmeye davet ediyorum. Türkiye toplumu eğitimli ve kültürlü oldukça Türkiye toplumu şeffaf bir şekilde demokrasiyi içselleştirirse bunların gerçek yüzünü görecektir" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE HÜKÜMETSİZ KALMAZ

AK Partinin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek Türkiye'nin hükümetsiz kalmayacağını kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Seçim geride kaldı. Demokrasi uzlaşma, farklı fikirlere tahammül sanatı ve açıklık rejimidir. Bu nedenle demokrasiyi en güzel işleteceğimize inanıyorum. Herşeyden önemlisi başka Türkiye yok. Bizim devletimiz, vatanımız güçlendikçe Türk ve Müslüman Dünyası daha da güçlenecek. 7 Haziran'da sonuçlanan seçimlerin hayırlar getirmesini diliyor, Milletvekili olarak seçilen tüm Partilerin Milletvekillerine başarılar diliyorum. Her partinin yetkilisine de hoşgörü içerisinde kardeşane bir tutum göstermeye davet ediyor, tüm vatandaşlarımıza gerçekleşen seçimleri bir demokrasi şölenine çevirdikleri için, sandığa yüksek katılım gösterdikleri için teşekkür ediyorum" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce

MHP akp ile olursa oyum haram olsun.


Avatar
vatandaş2 - 3 yıl önce

Manisa için ne yapacaksın sayın vekil sen onu söyle önce. hukumeti kurmak senin işin değil.